Úvod Tech

Tech

Čerstvé správy o najlepších (a niekedy najhorších) novinkách z hardvéru, aplikácií a oveľa viac. Od spoločností ako Google a Apple po malinké start-upy. Android, iPhone či novinky od Samsung, Huawei.

Počas koronakrízy sa darí aj fitness aplikáciám, počet inštalácií rapídne vzrástol

Hudobné služby, video služby, nástroje pre uskutočňovanie online konferencií, ale aj hry a zábavné aplikácie. Počas pandémie koronavírusu sa týmto prostriedkom darí, keďže došlo k obmedzeniu pohybu a sociálnej interakcie obyvateľov po celom svete.
oneplus 8 pro

V DxOMark otestovali OnePlus 8 Pro. Ušlo sa mu miesto v prvej desiatke

OnePlus 8 Pro ako najnovší a zatiaľ najlepšie vybavený smartfón známeho čínskeho výrobcu patrí definitívne medzi vlajkové lode. OnePlus totižto tento rok dorovnal konkurenciu vysokou maloobchodnou cenou.

Xiaomi môže pracovať na skladacom smartfóne v štýle Mate Xs od Huawei

Okrem LG si patent na nový skladací smartfón podáva aj čínsky gigant Xiaomi. Produkt svojím dizajnom do veľkej miery pripomína Mate Xs od Huawei.

Apple má na budúci rok chystať iPad Pro s podporou 5G sietí

Pripravovaný tablet z dielne spoločnosti Apple má byť z prednej strany pokrytý Mini-LED displejom, pod ktorým svoje miesto zaujme čipset A14X.

Na povrch prenikajú informácie o Galaxy Note20 Ultra. Nahradí Galaxy Note20+?

Špecifikácie smartfónu náramne pripomínajú Galaxy S20 Ultra, a teda nie je vylúčené, že rovnaký prívlastok ponesie aj výkonnejší model zo série Galaxy Note.

Google si posvietil na nástroj, ktorý sľuboval, že zo smartfónu vymaže všetky čínske aplikácie

V obchode Google Play sa pred nejakým časom objavila nová „hviezda" - aplikácia s názvom Remove China Apps, ktorá sa stala behom chvíle jednou z najsťahovanejších.

Bosch vyvinul geniálny systém pre motorkárov: V prípade nehody okamžite upozorní záchranné zložky

Spoločnosť Bosch v Nemecku spustila nový systém tiesňového volania Help Connect. Ten automaticky privolá záchranné zložky po tom, ako deteguje nehodu.

Lezie na vás horúčka? Nový smartfón od Honor vám dokáže zmerať teplotu

Moderné smartfóny sú niečo ako digitálny švajčiarsky nožík pripojený na internet. Okrem telefonovania a zasielania správ zvládnu fotiť a nakrúcať videá,
Takto by to malo vyzerať

LG si necháva patentovať smartfón so skladacím i rolovateľným displejom

Ak by sa to výrobcovi podarilo a smartfón by dokázal pretlačiť na trh, užívateľom by vedel ponúknuť telefón, tablet i menší notebook v jednom jedinom tele.
Apple A13

iPhone 12 bude s najväčšou pravdepodobnosťou meškať. V septembri ho vraj neuvidíme

Vyzerá to tak, že iPhone 12 bude tento rok meškať. Vyplýva to z informácií servera Bloomberg, ktorý citoval riaditeľa spoločnosti Broadcom, Hocka Tana.

Šéfka AMD Lisa Su je najlepšie platená riaditeľka na svete. Prekonala aj mužov

Lisa Su je prvou ženou, ktorá obsadila priečku najlepšie platených riaditeľov a riaditeliek spoločností na svete. V AMD to dokázala za 5 rokov.

V Geekbench sa objavil Asus ROG Phone 3 v prevedení s 12 GB RAM

V benchmarku Geekbench sa objavilo zariadenie s označením I003D. Pre porovnanie, údajný ROG Phone 3 s 8 GB RAM sa schovával za označením I003DD.

Signal má novú funkciu na ochranu súkromia, dokáže na fotkách zamaskovať tváre ľudí

Šifrovaná komunikačná platforma Signal, ktorá kladie dôraz na ochranu súkromia jej používateľov, prichádza s novou funkciou. Ide o pomerne jedinečnú novinku, ktorou nedisponuje žiadna komunikačná aplikácia. Aspoň teda o žiadnej nevieme.

Bolt prináša svoju novinku do ďalšieho mesta: Na zdieľaných elektrických kolobežkách sa povozíte už aj v Košisiach

Popredná európska prepravná platforma Bolt expanduje so zdieľanými elektrickými kolobežkami aj do košických ulíc. Po Bratislave sa aj v Košiciach objaví nový model kolobežiek Bolt.

ČSOB SmartBanking: Nová verzia aplikácie je ušitá na mieru AG smartfónom od Huawei

Spoločnosť Huawei a ČSOB predstavili mobilnú bankovú aplikáciu ČSOB SmartBanking, ktorá je plne integrovaná do ekosystému HMS.

Ostatní práve čítajú