Úvod Tech

Tech

Čerstvé správy o najlepších (a niekedy najhorších) novinkách z hardvéru, aplikácií a oveľa viac. Od spoločností ako Google a Apple po malinké start-upy. Android, iPhone či novinky od Samsung, Huawei.

EÚ opäť perlí: Od roku 2021 končí oslobodenie od DPH na všetky zásielky z Číny!

Nakupovanie máme v krvi takmer všetci. Za posledných pár rokov sa rozmohol nákup cez eshopy, a to či už slovenské, tak aj zahraničné. Slováci na internete hľadajú čo najnižšie ceny, čo ich často privádza na weby ako Aliexpress, GearBest či eBay.

Kuriózny problém: Používatelia Gmailu údajne dostávajú spam od seba samých

Gmail je zvyčajne v triedení nevyžiadanej pošty, teda spamu, naozaj dobrý. Avšak podľa portálu Mashable trpí populárna emailová služba veľmi nezvyčajným problémom.
naytrolabs

NAY predstavil Naytrolabs: Tradičný predajca sa púšťa do významných inovácií

Naytrolabs - spoločný projekt, ktorý je výsledkom spojenia tradičného predajcu elektroniky NAY s inovatívnym 0100 Ventures, sa predstavil verejnosti. Spoločnosť NAY, ktorá je slovenskou jednotkou na trhu maloobchodného predaja elektroniky má inovácie, ako hovoria jej predstavitelia, „vo svojej DNA.“
oreo

ZOZNAM: Tieto Samsung Galaxy smartfóny čoskoro dostanú aktualizáciu na Android 8.0 Oreo!

Samsung momentálne pripravuje aktualizáciu na Android 8.0 Oreo pre hneď niekoľko svojich zariadení. Výrobca uviedol aj približný dátum jej dokončenia, resp. začiatku rozosielania.

Huawei P20 Pro je najlepší fotomobil roku 2018: Získal prestížne ocenenie!

Novinka z dielne najväčšieho čínskeho výrobcu, Huawei P20 Pro, je pre spoločnosť obrovským úspechom. Od pozitívnych ohlasov redaktorov po celom svete, vrátane nás, zbiera jedno ocenenie za druhým.
oneplus 6

OnePlus 6 je blízko: Unikol očakávaný dátum jeho predstavenia!

OnePlus už tradične pokračuje vo vábení na svoju chystanú novinku, OnePlus 6. Čínska spoločnosť síce zatiaľ neprezradila, kedy dôjde k predstaveniu a ani to, koľko bude stáť.

Samsung Galaxy S9 a S9+ opäť môžeš získať s až 400 € zľavou. Stačí vymeniť starý telefón za nový

Samsung prináša pre všetkých, ktorí túžia po novom smartfóne Galaxy S9 alebo S9+, osvedčený finančný bonus spolu s možnosťou odkúpenia používaného telefónu.
Samsung Galaxy S7 edge

Aktualizácia Samsung Galaxy S7 a S7 edge na Android 8.0 Oreo bude meškať

Ak máš doma Samsung Galaxy S7 alebo Galaxy S7 edge, pravdepodobne už čakáš veľkú aktualizáciu na Android 8.0 Oreo. Bohužiaľ, vyzerá to tak, že si ešte budeš musieť počkať.

Apple je nespokojný: LG zrejme nebude schopný dodávateľ OLED panelov

Snaha kalifornského jabĺčka diverzifikovať svoj dodávateľský reťazec nejde podľa predstáv. Jeden z dvoch najschopnejších výrobcov OLED panelov má na krku problémy s ich produkciou, preto je spoločnosť Apple neistá v otázke, či ide o spoľahlivého obchodného partnera.

Ďalšia chrumkavá ZĽAVA: Tento Bluetooth reproduktor stojí iba pár drobných

E-shop TomTop zaradil do svojej dočasne zľavnenej ponuky šikovný bezdrôtový reproduktor, ktorý je určený do terénu.
bose soundwear

Obyčajné slúchadlá bokom. Toto je BOSE SoundWear, netradičný audio golier

Renomovaný výrobca BOSE prináša do Európy netradičné zariadenie pre počúvanie vašej obľúbenej hudby. BOSE SoundWear Companion je akýmsi medzi-kusom medzi bežnými slúchadlami a reproduktormi.

Honor MagicBook reprezentuje nový čínsky laptop, ktorý je pekný aj schopný

Honor nám okrem nového Android smartfónu Honor 10 ukázal i svoj prvý laptop. Takzvaný MagicBook ponúka kvalitné konštrukčné prevedenie, oblé krivky a solídnu hardvérovú výbavu, ktorej súčasťou je aj batéria s výdržou okolo tých 12 hodín surfovania po webe.

Nový Honor 10 kombinuje farebný trend, výrez v displeji a aj inteligentný foťák!

Značka, ktorá patrí pod giganta Huawei, prináša avizovaný Android smartfón. Honor 10 dostal moderne vyzerajúcu konštrukciu, slušný hardvér a aj umelú inteligenciu, ktorá nám uľahčí fotografovanie.

Huawei výrez v displeji testoval roky pred uvedením iPhone X

Huawei o možnosti implementácie výrezu v displeji do smartfónu vedel poriadne dávno. Čínska spoločnosť sa k tomuto ťahu odhodlala až pri tohtoročnej vlajkovej lodi.
Faceblock

Čakal si, že Facebook bude hrať podľa pravidiel? Omyl, toto má v pláne!

Ak si si myslel, že sa Facebook po nedávnom škandále s firmou Cambridge Analytica poučil a odteraz bude hrať podľa pravidiel, mýlil si sa. Od 25. mája v Európe začína platiť nové nariadenie týkajúce sa ochrany osobných údajov (GDPR).

Ostatní práve čítajú