Úvod Tech Smartfóny

Smartfóny

Nevieš aký telefón si kúpiť? Má byť radšej s Androidom alebo iOS? Čo telefóny z Číny? Nič sa neboj, všetko máme v malíčku.

Samsung Galaxy S21 a S21+ OFICIÁLNE: Vkusný dizajn, ohromný výkon a cena od 849 €!

Dva lacnejšie zariadenia radu Galaxy S21 ponúkajú veľa nového.

Deň D pre Samsung je tu: Sledujte s nami predstaveniu Galaxy S21!

Samsung už dnes o 16:00 odvysiela online predstavenie nových vlajkových lodí radu Galaxy S21. Spoločnosť to tento rok v porovnaní s uplynulými rokmi trochu zmenila.

Samsung Galaxy S21 Ultra vraj nemá microSD slot. Galaxy S21 má mať plastový zadný kryt

Tesne pred veľkým predstavením nových vlajkových lodí kórejského výrobcu sa na Twitteri objavili informácie, ktoré potvrdzujú niekoľko zaujímavých faktov.

Huawei plánuje zdieľať HarmonyOS s ostatnými výrobcami

Spoločnosť je otvorená možnosti zdieľania operačného systému s inými výrobcami, konkrétne tými, ktorí majú problém dostať sa k licencii na používanie GMS.

Toto sú najsťahovanejšie a najvýnosnejšie aplikácie a hry za rok 2020

Jednými z oblastí, ktoré počas minulého roka neprestajne rástli, sú aplikácie a hry. Ako sa im darilo a akými číslami sa môžu pochváliť?

Xiaomi chystá Mi 11 Lite, debutuje spolu so štandardným modelom

Xiaomi Mi 11 Lite si údajne už prešiel certifikáciou BIS a dokonca bol schválený aj Federálnou komisiou pre komunikáciu v Spojených štátoch amerických.

Smartfón s rolovateľným displejom od LG sa dostane na trh ešte v tomto roku

Juhokórejská spoločnosť LG sa nebojí experimentovať s netradičnými riešeniami. V septembri minulého roka predstavila smartfón Wings 5G, aký nemá páru.

Samsung potvrdil príchod čipsetu Exynos s grafikou od AMD. Musíme si naň ešte počkať

V auguste 2019 spoločnosti Samsung a AMD ohlásili vzájomnú spoluprácu, ktorá má za cieľ priniesť do mobilných zariadení grafické technológie AMD Radeon.

Vedci upozorňujú: iPhone 12 dokáže znefunkčniť kardiostimulátor

Nová štúdia publikovaná v špičkovom žurnále Heart Rhythm naznačuje, že iPhone 12 má potenciál znefunkčniť život zachraňujúce zariadenie – kardiostimulátor.

Samsung Exynos 2100 OFICIÁLNE: O 30 % vyšší výkon pri procesore, pri grafike dokonca o 40 %!

Spoločnosť Samsung dva dni pred premiérou nových top-end smartfónov Galaxy S21 oficiálne predstavuje mobilný procesor Exynos 2100. 

Séria Samsung Galaxy S: História najúspešnejších Android smartfónov

Rad Galaxy S od Samsungu môžeme brať ako výkladnú skriňu technológií, pretože diktoval tempo mobilnému trhu v posledných jedenástich rokoch.

Qualcomm má nový ultrazvukový snímač: Je o 77% väčší a o 50 % rýchlejší!

Spoločnosť Qualcomm po pár rokoch inovovala svoju ultrazvukovú čítačku odtlačkov prstov známu ako 3D Sonic, ktorá je po novom väčšia a rýchlejšia.

Šialený v každom smere: Xiaomi Black Shark 4 sa z 0 % na 100 % nabije za 15 minút

Xiaomi má s hernými smartfónmi bohaté skúsenosti. Vo svete ich predáva pod označením Black Shark. Najnovšia verzia takéhoto smartfónu má byť zatiaľ najšialenejšia.

Samsung zvyšuje rýchlosť: Pripravovať má nabíjačku s výkonom 65 W

Výrobcovia smartfónov posledné roky výrazne zvýšili rýchlosť nabíjania. Rok čo rok prinášajú vyššie hodnoty výkonu, k čomu sa chce pripojiť aj Samsung.

Redmi K40: Xiaomi potvrdzuje ďalší smartfón s čipsetom Snapdragon 888

Prvý smartfón s novým čipsetom Snapdragon 888 vyrobilo čínske Xiaomi. Výrobca stihol vlajkový model Mi 11 predstaviť ešte pred koncom roka 2020.

Ostatní práve čítajú