Úvod Tech Smartfóny

Smartfóny

Nevieš aký telefón si kúpiť? Má byť radšej s Androidom alebo iOS? Čo telefóny z Číny? Nič sa neboj, všetko máme v malíčku.

Zázrak sa nekoná: Nové iPhony majú menšiu batériu než minuloročné modely

Po tom ako Apple minulý týždeň predstavil sériu nových iPhonov sa na svetlo sveta začali predierať prvé konkrétne informácie o ich výbave.
redmi note 8

Späť k menším rozmerom: Redmi chce vyrobiť kompaktnejší smartfón, je tu však jeden háčik

Podznačka Xiaomi, Redmi uvažuje nad uvedením nového smartfónu, ktorý sa bude vyznačovať menším, resp. kompaktnejším telom.

Plánujete kúpu Huawei Mate 40 Pro? Pripravte si poriadny balík, stáť má až 1 200 €!

Na stránke nemeckého Amazonu sa objavil Mate 40 Pro. Okrem dátumu, kedy by mal oficiálne vstúpiť do predaja, nám prezradila aj jeho maloobchodnú cenu.

OnePlus 9 vraj dorazí skôr. Predstavenie má byť naplánované na marec 2021

Nový rad vlajkových lodí značky OnePlus sa nám zrejme ukáže už v polovici marca. Pre porovnanie, modely OnePlus 8 a 8 Pro boli predstavené v apríli.

RECENZIA Samsung Galaxy S20 FE: Správna cena za správnu výbavu z neho robí TOP voľbu pre rok 2020

Už roky sa výrobcovia najprémiovejších smartfónov spoliehajú na kombináciu skla a kovu. Aj napriek tomu, že ide o krehkejšie kombo je medzi ľuďmi obľúbenejšie lebo pôsobí... no, prémiovejšie.

Huawei Mate 40 Pro, Pro Plus a Porsche Design: Koľko budú stáť nové top smartfóny?

Už o dva dni spoznáme nový rad zariadení Mate 40, ktoré nám predstaví výrobca Huawei. Celkovo by sme mali spoznať štyri nové smartfóny bez Google služieb.

Nabíjačka MagSafe od Apple funguje aj so smartfónom Samsung Galaxy Z Fold 2

Spoločnosť Apple predstavila spolu s novými smartfónmi iPhone 12 bezdrôtovú nabíjačku MagSafe. Táto nabíjačka využíva pre pripojenie k smartfónom magnety.

Google Pixel 5 má problém: Zákazníci poukazujú na medzeru medzi displejom a konštrukciou

Najnovší smartfón z produkcie Google, model Pixel 5, si po oficiálnom predstavení postupne razí cestu k zákazníkom. Pár z nich však natrafilo na problém.
Samsung Exynos

Prvý čipset s grafikou od AMD má debutovať v roku 2023. Ponúkne ho Samsung

Samsung údajne ešte predtým plánuje vydať Exynos 9855. Ten je však naplánovaný na rok 2022, kedy debutuje aj séria Galaxy S22 (alebo Galaxy S40).

Galaxy S9 aj Galaxy A51: Samsung uvoľňuje aktualizáciu na One UI 2.5 pre ďalšie zariadenia

Aktualizačná vlna juhokórejského Samsungu zasahuje ďalšie smartfóny. Po modeloch Galaxy S20/S10, Note 10 či Galaxy A71 začína dostávať aktualizáciu na One UI 2.5 s októbrovou bezpečnostnou záplatou aj Galaxy S9, S9+, Note 9 a Galaxy A51.

Huawei Mate 40 Pro bude predstavený o pár dní. Ako vyzerá a čo ponúkne jeho výbava?

Všetky chystané modely, vrátane Mate 40 Pro, sa nám ukážu už 22. októbra. Mate 40 Pro bude dostupný aj v Európe, a to v čiernom alebo striebornom prevedení.
galaxy S21 ultra

Samsung Galaxy S21 Ultra má byť predstavený skôr. Pozrite si vizualizácie

Hoci stále nové zariadenia Galaxy Note20 a Galaxy S20 FE z produkcie Samsungu ešte nestihli poriadne vychladnúť, už sa špekuluje o novom high-end smartfóne, ktorým má byť pochopiteľne Galaxy S21 Ultra.

Toto Apple zatajil: Nabíjačku odoberá aj z balení starších iPhonov

Z krabičky, v ktorej sa doteraz okrem iPhone nachádzali aj slúchadlá, nabíjací kábel a nabíjačka zmizne takmer všetko. Ostane tam len kábel.

Xiaomi má 80 W bezdrôtovú nabíjačku: 4 000 mAh batériu z 0 % na 100 % naplní za 19 minút

Xiaomi predstavuje 80 W bezdrôtovú nabíjačku, ktorá má 4 000 mAh batériu z 0 % na 100 % nabiť za rekordne krátkych 19 minút.

Samsung a Xiaomi si pichli do Apple: Smejú sa z chýbajúcej nabíjačky v balení

Keď Apple predstavil iPhone 12, zverejnil nové balenie, v ktorom ho bude predávať. Neobsahuje nabíjačku ani slúchadlá, čomu sa smeje Samsung aj Xiaomi.

Ostatní práve čítajú