Úvod Tech Aplikácie

Aplikácie

Facebook bude vo vašich Novinkách preferovať rýchlejšie sa načítajúce príspevky

Prečo? Cieľom Facebooku totiž je, aby sme si novinky, články a podobne prezerali na jeho mobilnej aplikácii. Bude preferovať príspevky, ktoré sa načítajú rýchlejšie

Skicár z Windowsu odíde po 32 rokoch do dôchodku, odstráni ho aktualizácia

Softvérový gigant sa chystá pristúpiť ku kroku, v rámci ktorého plánuje odstrániť legendárnu súčasť populárneho operačného systému pre osobné počítače.

Tvorcovia hry Pokémon Go boli na smiech. Počas veľkého festivalu nefungovali servery

Festival ešte stále pomerne populárnej mobilnej hry s japonskými príšerkami postihli tak trošku väčšie technické problémy.

Odborníci pracujú na AI systéme, ktorý vie z obyčajnej fotky jedla rozpoznať jeho recept

Odborníci na umelú inteligenciu vyvíjajú systém, prostredníctvom ktorého budeme vedieť behom krátkeho okamihu zistiť recept pokrmu z nášho stola. 

Miesto kupovania vecí iba požičiavanie. Start-up z Čiech prichádza so skvelým nápadom

Český web SharyGo je niečo ako bežný e-shop, avšak s tým rozdielom, že veci nepredáva, ale iba požičiava. V jeho portfóliu nájdete elektroniku alebo výbavu na výlet do prírody.

Path Guide je nová aplikácia od Microsoftu, ktorá slúži na navigáciu v budovách

Ďalšia čerstvá softvérová novinka od giganta sľubuje používateľom pomoc pri hľadaní špecifického miesta. Tentokrát však nebudeme hovoriť o outdoore, ale o indoore.

Slepí ľudia môžu vďaka špičkovej aplikácii od Microsoftu vidieť. Stačí iba namieriť foťák

Keď namieria fotoaparát, napríklad, na človeka, mobilné zariadenie im prostredníctvom hlasu povie približný vek, pohlavie a problém nemá dokonca ani s emóciami.

Aplikáciu Messenger zaplavia reklamy. Facebook to chce stihnúť do konca roka

Potenciálni zákazníci, ktorí budú chcieť propagovať svoje služby alebo produkty, tak budú onedlho môcť využiť aj populárnu mobilnú aplikáciu.

Tvorcovia slávnej aplikácie Prisma prichádzajú s ďalším dielom, aplikáciou Sticky AI

Vývojársky tím, ktorý už raz dobyl rebríčky obchodov s aplikáciami, sa chystá opäť zabodovať. Po aplikácii Prisma prichádza so Sticky AI. 

Facebook oslavuje! Najväčšiu sociálnu sieť mesačne používajú až 2 miliardy ľudí

Facebook dokázal to, čo ešte nedokázala a ani tak skoro nedokáže žiadna iná sociálna sieť. Po 13 rokoch od spustenia si pripísal na konto nový a zároveň veľmi podstatný míľnik.