Úvod Tech Aplikácie

Aplikácie

Baví ťa denne skúšať rôzne aplikácie, hry a iné vychytávky? Máme pre teba perfektné tipy na iOS a Android aplikácie.

TikTok má prvého používateľa, ktorý dosiahol métu 100 miliónov sledovateľov

Na vlne rýchleho rastu sociálnej siete TikTok sa zviezlo mnoho osobností, ktoré sa na nej rozhodli pôsobiť. Popri hercoch, celebritách a ďalších známych tvárach však najväčší úspech dosiahlo dievča menom Charli D'Ameliová.

Google predĺžil podporu prehliadača Chrome pre operačný systém Windows 7

Windows 7 spoločnosť Microsoft už nepodporuje. Od 14. januára 2020 nedostáva aktualizácie a softvéroví inžinieri prestali vyvíjať bezpečnostné záplaty.
historia

Aplikácie, ktoré sledujú vašu polohu neoprávnene, zmiznú z obchodu Google Play

Google v najnovšej verzii operačného systému Android umožnil používateľom lepšie kontrolovať spôsob, akým pristupujú nainštalované aplikácie k údajom o umiestnení.

Gmail, Disk a Fit. Google vytvoril pre iPhone a iPad widgety obľúbených aplikácií

Spoločnosť Apple s vydaním novej verzie operačného systému iOS 14 sprístupnila používateľom zariadení iPhone/iPad prvky, ktoré sú v Android svete dostupné už roky. Asi tušíte, že ide o widgety.

Apple rozdal hudobné ceny. Aký obsah zažiaril v službe Apple Music?

Globálna pandémia nového koronavírusu výrazne obmedzila organizáciu živých hudobných podujatí, koncertov či festivalov. Streamovanie hudby ale neutrpelo.

YouTube môže vkladať reklamy do všetkých videí, menší tvorcovia podiel nedostanú

Video platforma YouTube mení podmienky používania, čoho výsledkom bude viac reklám zobrazujúcich sa vo videách menších tvorcov obsahu.

Chrome v novej verzii sľubuje výrazné zlepšenie v oblasti výkonu a úspory energie

Spoločnosť Google stihla ešte pred koncom aktuálneho roka vydať novú verziu prehliadača Chrome, ktorá má pracovať rýchlejšie a úspornejšie.

Používate YouTube Music? Služba už onedlho získa túto šikovnú funkciu

Nadchádzajúcim vylepšením služby YouTube Music je možnosť zdieľať práve prehrávanú pesničku ako príbeh na Instagrame či Snapchate.

Fotky Google menia stratégiu: Rušia neobmedzené nahrávanie zadarmo. Musíte si za to platiť!

Zálohovanie fotografií a videí v službe Fotky Google prebieha od roku 2015 v dvoch režimoch. V nastaveniach si môžete zvoliť zálohovanie v pôvodnej kvalite, alebo zálohovanie obsahu vo vysokej kvalite.
discord

Discord pre Android začína testovať možnosť zdieľania obrazovky

Funkcia je zatiaľ označovaná ako test. K dispozícii by ju mali mať všetci, ktorí majú vo svojom Android smartfóne Discord vo verzii 48.2 a vyššie.

Google Disk sa možno pustí do šifrovania, nemusí byť dostupné pre všetkých

Cloudové úložisko Google Disk môže byť v blízkej budúcnosti bezpečnejšie. Autori z portálu XDA odhalili v zdrojovom kóde aplikácie Disk (verzia 2.20.441.06.40) reťazce, ktoré naznačujú príchod šifrovania.

Fotky Google ponúknu viac možností pre upravovanie snímok. Za peniaze

Koncom augusta sme v aplikácii Fotky Google objavili nový filter pre úpravu snímok, ktorý sa nazýval Zvýraznenie farieb. Nebol ale dostupný zadarmo.

Endomondo končí, populárnu fitness aplikáciu Under Armour odstaví na konci roka

Aplikáciu Endomondo ako jeden z popredných nástrojov pre sledovanie športovej kondície kúpila v roku 2015 spoločnosť Under Armour.
Apple Pay

Apple Pay z roka na rok rastie: Služba je aktívna na každom druhom smartfóne iPhone

Platobnú službu Apple Pay z roka na rok naberá na popularite. Aktuálne ju má mať aktivovaných už viac ako 507 miliónov iPhonov.

Spotify v hodinkách Apple Watch začína fungovať aj bez spojenia so smartfónom iPhone

Sú to takmer presne dva roky, od kedy je pre inteligentné hodinky Apple Watch dostupná aplikácia najpopulárnejšej hudobnej služby Spotify. Vývojári ju po prvý krát sprístupnili 5. novembra 2018.

Ostatní práve čítajú