Úvod Tech Aplikácie

Aplikácie

Baví ťa denne skúšať rôzne aplikácie, hry a iné vychytávky? Máme pre teba perfektné tipy na iOS a Android aplikácie.

Asistent Google: Gigant do aplikácie postupne pridáva inteligentné displejové funkcie

Vyzerá to tak, že s príchodom inteligentného smart displeja Lenovo (Lenovo Smart Display), do ktorého je integrovaný populárny Google asistent, nastane kľúčová zmena.

Chrome OS konečne dokáže inštalovať aplikácie Linuxu z balíkov .deb

Aj keď Chrome OS neustále vylepšuje svoju podporu pre aplikácie Linuxu, nikdy sa tieto aktualizácie nezmienili o možnom spôsobe inštalovania balíkov .deb - až doteraz.

Pentagon zavelil: Vojaci nesmú používať GPS funkcie smartfónov a ďalších zariadení

Možno si ešte spomínate na bizarný prípad z januára tohto roka, ktorý sa týkal populárnej aplikácie Strava. Tvorcovia vtedy zverejnili mapu aktivity.
tatry

Vyrážaš do Tatier? Táto aplikácia ti nesmie chýbať

Či naše krásne veľhory navštevujete pravidelne alebo sa k nim chystáte po prvý krát, určite by vo vašom smartfóne nemala chýbať vynikajúca aplikácia slovenských vývojárov, ktorá je dostupná pre najpoužívanejšie mobilné platformy Android a iOS.

Google do zdieľania polohy pridal novú funkciu: Po novom ukáže aj stav batérie

Pri zdieľaní polohy dochádza k navýšeniu záťaže batérie. To v mnohých prípadoch končí vybitými zariadeniami a ukončením zdieľania.

Google Mapy už nezobrazujú našu Zem ako rovnú plochu

Google nedávno vydal novú aktualizáciu pre svoju populárnu aplikáciu Google Mapy - odteraz, keď si dostatočne oddiališ pohľad na mapu, sa ti celý šíry povrch našej Zeme už nezjaví ako bežná "placka", ale ako guľa.

POZOR: WhatsApp čaká náklad reklamných správ. Facebook ide zarábať vo veľkom

WhatsApp je vynikajúca komunikačná platforma, ktorú po celom svete využívajú milióny používateľov. Facebook za aplikáciu zaplatil 19 miliárd dolárov, čo je obrovský peniaz.
moj orange

Aplikácia Môj Orange príde na jeseň. Ako vyzerá a čo všetko ponúkne?

Spoločnosť Orange Slovensko si pre svojich zákazníkov pripravila, presnejšie stále pripravuje, novú aplikáciu s názvom Môj Orange. Operátor nevylepšuje súčasnú aplikáciu. Rozhodol sa pripraviť úplne novú.

Bratislava suverénne najhoršia: Trávime najviac času v kolónach, lepšie sú na tom všetky sledované metropoly

Používanie komunitnej aplikácie Waze, ktorá patrí spoločnosti Google, resp. Alphabet, so sebou okrem možnosti vyhnúť sa zápcham prináša aj zaujímavé dáta.

Waze má bizarný problém: Používajú ho aj v MHD, vytvárajú tým vymyslené zápchy

České zastúpenie navigačnej aplikácie Waze upozorňuje na neblahý vplyv využívanie tejto služby v MHD.

Obsah smartfónu v PC: Microsoft čoskoro sprístupní parádnu aplikáciu

Vo Windows 10 pribudne nová funkcionalita. Your Phone umožní používateľom operačného systému, aby bezdrôtovo zrkadlili obsah telefónu na obrazovke počítača.
hodiny od google

Hodiny od Google vás po novom zobudia aj skladbou zo Spotify

Veľmi malá, nenápadná, no extra dôležitá. Hodiny od Google, ktoré nájdeme snáď v každom smartfóne s OS Android, prechádzajú veľmi vítanou inováciou. Tvorcovia vo svojom blogu oznámili integráciu hudobnej služby Spotify.
videohovory

WhatsApp spúšťa skupinové videohovory, aktualizácia sa už šíri

Mark Zuckerberg v máji na výročnej konferencii F8 oznámil, že aplikáciu WhatsApp časom obohatia o skupinové videohovory a ďalšie zaujímavé funkcie.
Android P

Google má problém: Na Android P nefunguje ich vlastná aplikácia

DP (Developer Previews) sa nedajú zrovna vždy považovať za najstabilnejšie "štádiá", keďže najmä vďaka nim vzniká konečná a stabilná verzia. Práve preto sa v nich môže vyskytnúť niekoľko drobných chýb, ako je napríklad aj posledná beta verzia aplikácie Google na systéme Android P.

OFICIÁLNE: Tmavý režim YouTube je konečne dostupný aj pre Android!

YouTube nás s tmavým režimom zoznámil už v marci, kedy bolo taktiež oznámené, že ako prví sa tejto novinky dočkajú vlastníci zariadení so systémom iOS. Po pomerne krátkom čase sa však tohto špeciálneho tmavého motívu konečne dočkali aj používatelia Android zariadení.

Ostatní práve čítajú