Úvod Elektromobily

Elektromobily

Tesla

1 000 elektromobilov za deň: Kadencia výroby Tesly môže onedlho zlomiť rekord

Automobilka Tesla má pred sebou rekordný mesiac. Všetko nasvedčuje tomu, že počas júna stihne dodať zákazníkom najväčšie množstvo elektromobilov.
Obojživelné auto

Tesla neprestáva prekvapovať: Navrhla elektromobil, ktorý vie plávať pod vodou!

Elon Musk nás opäť prekvapil svojím nápadom. Tentokrát sme sa dopočuli, že automobilka Tesla navrhla taký typ elektromobilu, aký bol zatiaľ iba vo filmoch.
tesla pickup

Elon Musk: Pickup od Tesly ponúkne lepší výkon ako Porsche 911

Dlhšie avizovaný elektrický pickup z dielne americkej automobilky Tesla nebude vynikať iba v ťažnej kapacite alebo so svojím futuristickým dizajnom.

Elon Musk: Už čoskoro príde Tesla s dojazdom do 650 km

Americká automobilka, Tesla, má v pláne veľké veci. Medzi ich najnovšie projekty patrí aj elektromobil, ktorý na jedno nabitie batérie prejde 650 km.
Mazda

Ďalší veľký hráč: Mazda budúci rok prinesie svoj prvý elektromobil

Spotrebiteľský trh s autami na elektrický pohon bude mať ďalšieho veľkého hráča. Mazda by mala behom budúceho roka predstaviť svoj prvý elektromobil.
Chystané elektromobily od Toyoty

Toyota dupla na plyn: Takto budú vyzerať jej elektromobily!

Japonská automobilka Toyota oznámila, že urýchľuje vývoj a prípravy pre príchod jej elektromobilov. Okrem toho ale zverejnila i niekoľko renderov.

Tesla v problémoch: BMW a Jaguar budú spoločne vyvíjať pokročilý elektromotor

Tesla sa môže tešiť na ďalšiu ambicióznu alianciu, ktorá si kladie za cieľ vyvinúť elektrický pohon. Ide o spoluprácu spoločností BMW a Jaguar Land Rover.

Mercedes vraj vytiahne eso: Jeho nový elektromobil má na muške Teslu Model 3!

Nemecký gigant z automobilového priemyslu údajne kuje plány, ktoré súvisia s odhalením nového elektromobilu. Pôjde o konkurenta Modelu 3.
tesla pickup

Tesla Pickup bude lepší ako Ford F150! Elon Musk sa rozhovoril o novom elektromobile

Elon Musk zvykne byť vo svojich vyjadreniach prostorekejší, čo nemusí byť nutne na škodu. Skôr naopak. Jeho slová totižto pútajú náležitú pozornosť.
Tesla Model S

Elektromobil Tesla Model S začal horieť počas nabíjania na stanici Supercharger

Automobilka Tesla má na krku ďalší incident. Elektromobil Model S zachvátili len krátko po pripojení k nabíjačke stanice Supercharger obrovské plamene.
Tesla Model 3

Číňania milujú Teslu: Elektromobil Model 3 sa predáva ako teplé rožky

O Model 3 je na čínskom trhu šialený záujem. Len krátko po tom, čo tam Tesla sprístupnila objednávky, zaznamenala na web stránke obrovský nával záujemcov.
Tesla Model 3

Elon Musk bez servítky: Ropný priemysel a renomované automobilky útočia na Teslu

Behom uplynulých dní obletela svet informácia, že sa zlatá éra vizionára Elona Muska blíži ku koncu. Preto vraj nečaká Teslu žiadna ružová budúcnosť.
Ferrari SF90 Stradale

Z 0 na 100 km/h iba za 2,5 sekundy. Nový hybrid od Ferrari má šialených 985 koní!

Elektrickému pohonu sa prestáva strániť čoraz viac renomovaných výrobcov automobilov. Výnimkou nie je dokonca ani talianska značka Ferrari.
BMW Vision iNEXT

Akcionári BMW majú strach: Automobilka vraj nestíha držať krok s Teslou

Aj keď spoločnosť BMW pracuje na vlastných elektromobiloch, podľa jej investorov nemá zatiaľ nič, čím by vedela tromfnúť americkú Teslu.
Škoda Citigo iV

Škoda prinesie lacný elektromobil: Za Citigo iV dáme menej ako 18 000 eur

Elektrický pohon sa stáva súčasťou hlavného spotrebiteľského prúdu. Dôkazom je aj čerstvý krok českej automobilky Škoda, ktorá začne s výrobou Citigo iV.

Ostatní práve čítajú