Úvod Elektromobilita

Elektromobilita

WLTP, EPA a NEDC. Cudzie označenia určené pre elektromobily sú španielskou dedinou pre mnohých z nás. TECHBYTE.sk sa venuje nielen technológiám do domácnosti, ale aj elektromobilom, ich novinkám a návodom.

Elon Musk sa v Nemecku stretol so šéfom VW: Zašoféroval si VW ID.3, chýbal mu výkon

Elon Musk si vo svojom mimoriadne nabitom rozvrhu minulý týždeň našiel miesto na návštevu Európy. Spravil to hneď z niekoľkých dôvodov.

Najrýchlejší sedan? Lucid Air sa pochválil rekordným šprintom na 1/4 míle

Automobilka Lucid Motors o pár dní predstaví svetu elektromobil Lucid Air, o ktorom sa hovorí od roku 2016. Sériová výroba je naplánovaná na rok 2021.

MÝTUS VYVRÁTENÝ: Je elektromobil pre životné prostredie škodlivejší?

Zistili, že Tesla Model 3 pre životné prostredie predstavuje o 65 % nižšiu emisnú záťaž než Mercedes-Benz C-Class. Aj napriek výrobe batérií.

Škoda Enyaq iV OFICIÁLNE: Dojazd 510 km, cena od 40 000 €!

Očakávaný elektromobil obľúbenej automobilky Škoda je konečne na svete. Škoda Enyaq iV je prvé plne elektrické SUV od spoločnosti.
VW ID.3

Elektrický Volkswagen tlačí na Teslu: Dosiahol rekord, má fantastický dojazd!

Volkswagen má so svojím elektrickým modelom ID.3 veľké plány nielen v Európe, ale aj v Spojených Štátoch.

Najväčšia konkurencia Tesly prekonala Model S: Lucid Air potvrdil dojazd 830 kilometrov!

Elon Musk má na krku obrovskú konkurenciu. Automobilka Lucid totiž oficiálne potvrdila, že ich elektromobil Lucid Air dokáže na jedno nabitie prejsť vzdialenosť 800 kilometrov.
rivian R1T

Tesla žaluje Rivian. Hovorí o krádeži a zneužívaní jej obchodných tajomstiev

Automobilka Tesla sa rozhodla napadnúť na súde konkurenčnú spoločnosť Rivian, ktorá má v pláne uviesť na trh veľký elektrický pick-up, zatiaľ známy pod označením R1T.
Tesla Model 3

Elon Musk: Naše elektromobily sú príliš drahé, musíme ponúknuť aj lacnejšie modely

Počas rozhovoru s investormi sa Elon Musk rozrozprával o cenách elektromobilov, ktoré sú podľa neho stále príliš vysoké a pre mnohých ľudí nedostupné.
video

Ford predstavil elektrický Ford Mustang Mach-E 1400: Má 1 400 koní a šialený výkon

Americká automobilka Ford minulý týždeň zverejnila video šialeného prototypu elektrického vozidla Mustang Mach-E 1400. Pozrite si video.

Elon Musk šokuje: Takto má po dokončení vyzerať nemecká Gigafactory!

Šéf úspešnej automobilky Tesla sa s nami podelil o náhľad na finálnu verziu Gigafactory, továrne nachádzajúcej sa na území Berlína, hlavného mesta Nemecka.

Tesla naštvala ľudí: Na súčiastku, ktorá sa kazí najviac znížila záruku zo 4 na 2 roky

Tesla aktualizovala záručné podmienky týkajúce sa stredového ovládacieho prvku – veľkého displeja, ktorým sa tak rada chváli.

Batérie pre elektromobily šité na mieru: Slovenský InoBat Auto získal významného partnera

Slovenská spoločnosť InoBat Auto, ktorá pripravuje prvú, plne integrovanú pilotnú linku svojho druhu na výrobu batérií pre elektrické vozidlá, uzavrela partnerstvo spoločnosťou ČEZ, a. s.
Tesla Roadster

VIDEO: Simulácia zrýchlenia Tesla Roadster z 0 na 100 km/h za 1,1 sekundy

O tom, že tím Elona Muska práve teraz pracuje na azda najšialenejšom elektromobile zatiaľ, Tesla Roadster, vieme už pár rokov.

Na Teslu si posvietia úrady. Dotykové obrazovky v jej elektromobiloch zlyhávajú

Americký úrad pre bezpečnosť cestnej premávky začal prešetrovať automobilku Tesla, k čomu ho podnietili hlásenia o zlyhaniach obrazoviek jej vozidiel.

Luxusný elektrický sedan od Lucid Motors prichádza. Ponúka fantastický dizajn a šialenú maximálnu rýchlosť

Pri slove „elektromobil" príde asi každému na um populárna Tesla. Do elektromobilov sa už dávno pustili aj tradičné značky, ale tiež ambiciózne startupy.

Ostatní práve čítajú