Úvod Tech Dizajn

Dizajn

Máš v duši dizajn? To aj my! Prinášame ti najnovšie kúsky od umelcov či už offlinových alebo digitálnych.

Webový Gmail dostane nový dizajn, Google sľubuje čerstvé a čisté UI

Populárny e-mail klient, za ktorým nestojí nikto iný ako internetový gigant, má pred sebou obrovské zmeny.

Apple pracuje na skladacom iPhone, ktorý by sme mohli vidieť už o 2 roky

Apple údajne pracuje na skladacom iPhone, ktorý by mohol vyjsť v priebehu dvoch rokov. Podľa všetkého spoločnosť pracuje na kompletne novom dizajne smartfónu s ázijskými partnermi.

Japonská strela: Tento nadčasový rýchlovlak je elegantný a navyše šetrný!

Japonsko bolo, je a zrejme aj ešte dlho bude nadšencom extrémne rýchlych vlakov a vozidiel ako takých. Táto vášeň sa rovnako odrazila aj na najnovšom a najlepšom modeli japonského rýchlovlaku.

Smajlíky pre rok 2018 sú pripravené. Vyberať budete môcť až zo 157 noviniek

Upravená a finálna verzia série smajlíkov s názvom Emoji 11.0 pre rok 2018 je už pripravená. Softvéroví výrobcovia ako Apple, Google a Microsoft tak môžu začať navrhovať vlastné emoji podľa svojho dizajnu, no na základe oficiálnych podmienok.

Sofii, super-inteligentnému robotovi s občianstvom, najnovšie podarovali nohy

Len pred pár mesiacmi písal tento kontroverzný robot históriu. Realisticky vyzerajúca Sofia dostala okrem občianstva už aj nohy, aby sa mohla pohybovať aspoň trošku ako my.

Je ti jedna obrazovka na notebooku málo? Le Slide ti k nej hravo pridá ďalšie dva monitory

Zapojiť niekoľko monitorov do notebooku je už niečo, čo verne poznáme. Gadget Le Slide od spoločnosti Slidenjoy pridá jednu dodatočnú obrazovku na každú stranu tvojho notebooku. Predstavený bude aj na veľtrhu CES.

Intel: Do budúceho týždňa opravíme až 90 percent čipov

Ani nie o deň nato, ako Google Project Zero ukázal verejnosti zistenia ohľadom nedostatkov v ochrane dizajnu Intel (ale aj iných) čipov. Spoločnosť vyhlásila, že už teraz pracuje na patchoch, aby bola zraniteľnosť eliminovaná.

LG údajne plánuje vydať ružovú verziu V30 ešte pred podujatím CES

Oznámenia pred CES boli zo strany LG vždy bohaté na informácie ohľadom nových technológií alebo modelov, namiesto sústredenia sa na všetky omáčky okolo toho. Tentokrát sa však firma rozhodla nabrať opačný smer, keďže oznámila príchod novej farebnej verzie vlastnej vlajkovej lodi V30.

Google Maps: Nová aktualizácia zakódovala svet do farieb

Internetový gigant aktualizoval farebnú schému mapy a pridal nové ikony. Tie majú používateľom pomôcť nájsť na mape rôzne body záujmov.

Obrovská obrazovka v Londýne, ktorá vysiela reklamy podľa okoloidúcich áut a ľudí

Nová obrovská obrazovka inštalovaná v Londýnskom Picadilly Circus bude zobrazovať reklamy podľa áut a ľudí, ktorí okolo nej prejdú.

Lenovo predstavilo na 25. výročie ThinkPadu jeho vynovenú retro verziu

Prvý ThinkPad od spoločnosti IBM debutoval presne pred 25 rokmi s jasne červeným TrackPointom a klasickým dizajnom, ktorý ešte stále existuje v modernej forme.

VIDEO: Nové hniezdočko Apple je takmer hotové! Pozri si aktuálne zábery z miesta, kde predstavia iPhone 8!

Nové sídlo Apple v tvare kruhu – Apple Park - síce zatiaľ nie je úplne dokončený, už sa do neho sťahujú prví zamestnanci.

Solárne panely v rôznych farbách? Obnoviteľná energia vo forme kamufláže

Solárne panely majú obrovský potenciál poskytovať obnoviteľnú energiu, no mnohým ľuďom sa pohľad na tradičné čierne alebo modré panely nepozdáva. Architekti by mohli byť tak omnoho otvorenejší technike a nainštalovať do prírody zelené, na strechy červené a na steny panely v bielej farbe.

Najnovšie emoji od Apple zahŕňajú všetko od vybuchujúcich hláv až po T- Rexa

Ak používate na vyjadrenie svojich pocitov viac emoji ako slová, poteší vás správa, že k vám putujú najnovšie smajlíky. Apple totiž odhalil nové sety, ktoré by mali byť dostupné už tento rok pre iPhone, iPad, Apple Watch a Mac.

Ostatní práve čítajú