Úvod Tech Bezpečnosť

Bezpečnosť

Bezpečnosť je v dnešnej dobe stále omieľaná, no často nedocenená kategória. Nič sa neboj, my pre teba zisťujeme tie najaktuálnejšie informácie.

Lekári odhalili jeden z prvých symptómov COVID-19. Nie je to vysoká teplota ani kašeľ

Medzi príznaky nákazy vírusom SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie COVID 19, môže patriť aj strata čuchu či chuti. Na nové príznaky poukazuje asociácia ORL lekárov zo Spojeného kráľovstva, ako informuje Sky News.

Záujem o online nakupovanie rapídne vzrástol: Amazon chce 100 000 nových zamestnancov

Kvôli pandémii koronavírusu sa časť populácie na základe odporúčaní autorít zdržuje doma, preto ľudia častejšie využívajú služby internetových obchodov, ktoré im vybraný tovar doručia až pred dvere.

Microsoft, Google, LinkedIn, Reddit, Twitter a YouTube spájajú sily: Bojujú proti dezinformáciam o koronavíruse

Najväčšie svetové technologické spoločnosti spájajú sily. Ich cieľom je bojovať proti dezinformáciám spojenými s šíriacim sa koronavírusom.

POZOR: Aplikácia sa tvári ako sledovač koronavírusu. Zamkne vám telefón a žiada 100 dolárov

Pre smartfóny je dostupných niekoľko aplikácií, ktoré sledujú počty nakazených ľudí novým koronavírusom. Pandémia postupne postupuje aj na Slovensku.

POZOR: Neverte všetkým mapám s koronavírusom. Hackeri cez nich inštalujú malvér

O koronavíruse sa prirodzene snaží nájsť najčerstvejšie informácie veľmi veľa ľudí. Na internete je niekoľko máp, ktoré zobrazujú počet nakazených v jednotlivých regiónoch. Účelom niektorých však...
ruska

POZOR na falošný slovenský e-shop s rúškami. Snaží kradnúť osobné údaje, varuje ESET

Bezpečnostná spoločnosť ESET opätovne varuje pred podvodníkmi, ktorí zneužívajú aktuálne šírenie koronavírusu vyvolávajúceho ochorenie COVID-19.
dezinfekcia

Dezinfekcia smartfónov a inej elektroniky: Apple vydal krátke odporúčanie pre používateľov

V aktuálnej situácii spojenej so šíriacou sa nákazou koronavírusom vydali oficiálne zdravotnícke úrady niekoľko odporúčaní, ktoré majú šíreniu ochorenia zabrániť.

POZOR: Zákerní útočníci zneužívajú koronavírus. Takto sa snažia okradnúť ľudí v núdzi

Bezpečnostná spoločnosť ESET varuje pred škodlivými e-mailovými správami, ktoré zneužívajú aktuálne šírenie vírusu COVID-19, zvaného aj ako koronavírus.
rozpoznavanie tvare

Kamery s rozpoznávaním tváre nenarúšajú súkromie občanov, rozhodol súd v Moskve

Kamery s technológiou pre zaznamenávanie a rozpoznávanie tváre ľudí sú nainštalované v mnohých veľkých mestách a metropolách. V niektorých európskych krajinách sa rieši, či to nie je zásahom do súkromia obyvateľov.

Facebook zakročil proti dezinformáciám, ktoré sa šíria v súvislosti s koronavírusom

Konšpirácie a dezinformácie nie sú v prostredí sociálnej siete Facebook ničím novým. V aktuálnom období sa do popredia dostávajú hlavne tie, ktorých ústrednou témou je koronavírus.

POZOR: Našli ste si zmeškaný hovor z týchto čísel? Nevolajte späť!

Slovenských zákazníkov operátora Telekom sa opäť snažia všemožne pripraviť o peniaze. Dajte o tom vedieť aj svojim známym!

ESET našiel zraniteľnosť vo WiFi čipoch, ohrozovala viac ako miliardu zariadení

Spoločnosť ESET má na konte ďalší úlovok v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Experti odhalili doteraz neznámu zraniteľnosť označenú ako Kr00k (CVE-2019-15126).
koronavirus

Na Amazone sa nachádzajú produkty, ktoré tvrdia, že dokážu zabiť koronavírus

V širokej ponuke e-shopu Amazon sa začali zobrazovať produkty, o ktorých ich predajcovia nepravdivo tvrdia, že dokážu zlikvidovať koronavírus.
signal

Európska komisia odporučila zamestnancom, aby používali šifrovanú aplikáciu Signal

Európska komisia sa rozhodla posilniť kybernetickú bezpečnosť svojich štruktúr. Zamestnancom, úradníkom a diplomatom odporučila, aby začali pre vzájomnú komunikáciou a komunikáciu s verejnosťou využívať aplikáciu Signal.
Pozor

POZOR: Podvodná kampaň sa prezliekla za slovenskú banku a známy portál. Slovákov chce okradnúť

Falošná správa zneužíva meno známej banky a jedného z najznámejších spravodajských webov. Šíri sa aj Facebookom.

Ostatní práve čítajú