Úvod Tech Bezpečnosť

Bezpečnosť

Bezpečnosť je v dnešnej dobe stále omieľaná, no často nedocenená kategória. Nič sa neboj, my pre teba zisťujeme tie najaktuálnejšie informácie.

Apple pozmenil podmienky App Store, vývojárom doslova utiahol obojky!

Apple sa rozhodol potajomky sprísniť podmienky svojej služby App Store. Cieľom je ochrániť používateľov pred vývojármi, ktorí nemajú na mysli nič iné, len zneužitie ich dát za cieľom zárobku.

Adblock proti sociálnym sieťam: Nový systém ťa ochráni pred sledovaním!

Populárny Adblock sa zapája do boja proti sledovaniu používateľov sociálnymi sieťami. Ako plánuje bojovať?

Huawei: Z Facebooku sme o našich zákazníkoch údaje nezbierali

Čínsky výrobca smartfónov a ďalších zariadení, Huawei, nám včera prízvukoval, že z Facebooku nikdy nezbieral a neukladal dáta o svojich zákazníkoch.

Takto sa to robí: Šikovný tínedžer pomohol Google nájsť chybu, dostal za to 30 000 €!

Internetový gigant odmenil Uruguajca za to, že mu pomohol s odhalením nedostatku v internom systéme. Google to tentokrát stálo rovných 36 000 amerických dolárov.

Toto všetko o tebe vie smartfón, ktorý nepustíš z ruky

Smartfóny sa stali neodlučiteľnou súčasťou našich životov. Ráno s nimi vstávame, chodíme s nimi na záchod, do školy, do práce, na nákupy a večer opäť spať.

Slovenské štátne orgány sa stali terčom hackerov: Ukradli im dáta, upozorňuje SIS

Do systémov viacerých štátnych orgánov prenikol škodlivý softvér, resp. hackeri, ktorí vďaka nim dokázali získať rôzne citlivé dáta.

POZOR: Šíri sa podvodná SMS správa. Snaží sa okradnúť zákazníkov Alzy

Zákazníci Alzy by sa mali mať na pozore. Pomocou SMS správ sa totiž šíri podvodnícky odkaz, ktorý sa snaží ukradnúť prihlasovacie údaje do najväčšieho českého eshopu.

Odvážny krok: Facebook sa rozhodol rozbehnúť platformu podobnú zoznamke!

Výkonný riaditeľ Facebooku, Mark Zuckerberg, na konferencii F8 oznámil hneď niekoľko nových funkcií, ktoré sociálna sieť sprístupní. Popri množstve nezaujímavých softvérových aktualizácií nás však šokovala jediná správa -  Facebook buduje platformu pre randenie.

Šéf WhatsApp končí: Môže za to Facebook a dôvod ťa vôbec nepoteší!

Jan Koum, šéf jednej z najobľúbenejších komunikačných služieb, WhatsApp, má čoskoro opustiť spoločnosť, ktorú v roku 2014 predal Facebooku za 19 miliárd dolárov.

India nainštaluje kamerový systém, ktorý predpovie zločin ešte pred tým, než sa stane

Umelú inteligenciu, ktorá pomocou kamerového systému dokáže rozpoznať zločin pred tým, než sa fyzicky stane, už používajú v Číne. India do bezpečnosti svojej krajiny prispela podobným systémom.

Na YouTube Kids si budete môcť prehrať videá vybrané kurátormi, pretože algoritmus nie je dosť efektívny

Aplikácia YouTube Kids je navrhnutá tak, aby zobrazovala obsah určený priamo pre deti.

Takmer 90 miliónov ľudí: Škandál Facebooku je väčší, ako sme si mysleli

Vyzerá to tak, že škandál Cambridge Analytica zahŕňa až o pár desiatok miliónov používateľov viac, než sa pôvodne predpokladalo.

Google zakročil: Cez Chrome si od dnes už kryptomenu nenaťažíš

Zdá sa, že už ani Google nechce mať s kryptomenami nič spoločné. Od včerajšieho dňa už totiž Chrome Web Store (obchod Chrome), cez ktorý si dokážete do prehliadača stiahnuť rôzne motívy, aplikácie a mnoho iného, neprijíma žiadne rozšírenia, ktoré sa týkajú ťažby kryptomeny.

Čína spúšťa sofistikovaný systém, ktorý ľuďom zníži kreditné skóre po prejdení na červenú

Čína sa stáva miestom, kde vás všade a neustále sleduje najrozsiahlejšia sieť kamerového systému na Zemi.

Svoj účet na Facebooku si už dokonca vymazala aj populárna značka Playboy!

Vyzerá to tak, že jedna z celosvetovo najznámejších spoločností už nechce mať s Facebookom nič spoločné, keďže počas utorkovej noci deaktivovala všetky svoje účty Playboy, čím "ovplyvnila" až 25 miliónov fanúšikov.

Ostatní práve čítajú