Úvod Tech Bezpečnosť

Bezpečnosť

Bezpečnosť je v dnešnej dobe stále omieľaná, no často nedocenená kategória. Nič sa neboj, my pre teba zisťujeme tie najaktuálnejšie informácie.

ESET naďalej rastie. Za minulý rok utŕžil rekordných 526,6 milióna eur

Spoločnosť ESET zaoberajúca sa kybernetickou bezpečnosťou na celosvetovej úrovni zverejnila hospodárske výsledky z individuálnej účtovnej závierky za rok 2019. Z nich vyplýva, že sa spoločnosti ESET podarilo...
chrome

Google po novom odošle výzvu na dvojstupňové overenie do každého prihláseného zariadenia

Ak sa do nového mobilného zariadenia prihlásite svojím Google účtom a máte zapnuté dvojstupňové overenie, čo by ste mali, Google vašu identitu overí jedným z troch spôsobov.

Bosch vyvinul geniálny systém pre motorkárov: V prípade nehody okamžite upozorní záchranné zložky

Spoločnosť Bosch v Nemecku spustila nový systém tiesňového volania Help Connect. Ten automaticky privolá záchranné zložky po tom, ako deteguje nehodu.

Prihlasovanie od Apple obsahovalo vážnu chybu. Nálezca dostal 100 000 dolárov

Do webových stránok a aplikácií sa môžeme v prípade potreby prihlásiť niekoľkými spôsobmi. Napríklad pomocou účtu Google alebo cez účty na sociálnych sieťach.
antivirus

ESET obstál v teste bezpečnostných aplikácií pre firmy, dosiahol najlepší výsledok

Firemná verzia mobilnej bezpečnostnej aplikácie pre Android od spoločnosti ESET s názvom ESET Endpoint Security dosiahla v prvej edícii testu bezpečnostných Android aplikácií pre firemných používateľov najlepšie skóre.

ESET ponúka národným centrám kybernetickej bezpečnosti prístup k Threat Intelligence

Spoločnosť ESET, globálny líder v oblasti IT bezpečnosti, zaviedla opatrenia na pomoc národným centrám kybernetickej bezpečnosti v krajinách Európskej únie (EÚ CERT) pri zmierňovaní dopadu kybernetických hrozieb počas pandémie COVID-19.

Edison Mail mal bezpečnostnú chybu. Prístup k e-mailom získali cudzí používatelia

Predstavte si, že niekto získa prístup k vašej súkromnej elektronickej korešpondencii bez toho, aby vám musel ukradnúť prihlasovacie údaje alebo vykonať inú záškodnícku činnosť.

POZOR: Slovákom prichádzajú falošné emaily od Slovenskej sporiteľne. Takto vyzerajú!

Na Slovákov v posledných dňoch začali útočiť neznámi páchatelia, ktorí do tisícov emailových schránok rozoslali falošné emaily.

Takmer 75% internetových užívateľov používa antivírusový softvér, ukazuje slovenský prieskum

Inštitút pre verejné otázky s podporou nadácie ESET mapoval medzi slovenskými používateľmi internetu úroveň kybernetickej bezpečnosti.
eset

ESET varuje pred kybernetickými útokmi na firmy v strednej Európe a na Slovensku

Bezpečnostná spoločnosť ESET varuje pred cielenými útokmi skupín vyspelých útočníkov v regióne strednej Európy, vrátane Slovenska.
Nintendo Switch

Nintendo hasí problém: Hackeri získali prístup k 160 000 účtom užívateľov

Podobne ako napríklad Sony alebo Microsoft, aj Nintendo prevádzkuje online ekosystém, ktorý používateľom zabezpečuje prístup k rôznym funkciám a službám.
Hacker

IT expert varuje: Útoky hackerov na nemocnice môžu mať vážny dopad aj pre Slovensko

Podobné útoky sme zaznamenali aj na Slovensku, napríklad v roku 2017 zaútočili hackeri na nemocnicu v Nitre.

Útoky na 5G vysielače sa stupňujú: S konšpirátormi bojuje čoraz viac štátov

Určite vám neunikol hoax o tom, že 5G siete prispievajú k šíreniu pandémie koronavírusu. Cez internet sa tento výmysel šíri ako lesný požiar.

Za 0,75 € vám ukážeme ľudí s COVID-19: Útočníci sa snažia okradnúť ľudí

Mnohí ľudia sú dnes v dobrovoľnej izolácii a von chodia skutočne len vtedy, keď je to nevyhnutné. Koronavírus však bohužiaľ láka kriminálnikov.

Európska únia bude sledovať údaje o polohe smartfónov

Najväčší európski operátori uzavreli dohodu s Európskou komisiou. Na lepšie monitorovanie šírenia koronavírusu budú využívané aj údaje o polohe smartfónov.

Ostatní práve čítajú