Úvod Tech Bezpečnosť

Bezpečnosť

Štát zvyšuje dopyt po odborníkoch na IT bezpečnosť. Hrozí ich akútny nedostatok

Zákon o kybernetickej bezpečnosti, ktorý schválil parlament koncom januára, je jedno z viacerých legislatívnych opatrení, ktoré v najbližších rokoch zvýšia dopyt po odborníkoch zameraných na počítačovú bezpečnosť.

Apple na únik zdrojového kódu: Aktualizované iOS zariadenia by mali byť bezpečné

Nedávny únik zdrojového kódu operačného systému zo zariadení od kalifornského jabĺčka nie je až tak katastrofálny, ako na prvý pohľad možno vyzeral.
okuliare

Ako zo sci-fi: Čínska polícia používa okuliare, ktoré dokážu rozpoznávať tváre osôb

Predstavitelia zaľudnenej Číny sa pochválili novým prostriedkom, ktorý im pomáha s vykonávaním dohľadu nad verejným poriadkom. Špeciálne okuliare od tých bežných slnečných nemajú ďaleko a dokážu rozpoznávať tváre. 

Už aj HP začína zakrývať prednú kameru: Predstavili šikovnú krytku

HP nám dnes oznámil blížiaci sa príchod nových notebookov a monitorov, no všetkých však zaujala jedna malinká novinka - malý kúsok kovu, ktorý slúži na zakrytie webkamery, aby ste sa vyhli nepríjemnému pocitu, že ste niekým sledovaní.

Experti zodpovedali často kladenú otázku: Spôsobujú mobilné telefóny rakovinu?

O tom, či mobilné telefóny škodia nášmu zdraviu a môžu nám priviesť aj vážne choroby ako je rakovina, polemizujú ľudia už dlhšiu dobu. Bez telefónov v dnešnej dobre predsa nejdeme ani na krok.

Mobilná verzia prehliadača Opera chráni používateľov proti cryptojackingu

Nórsky (technicky čínsky) prehliadač Opera prichádza s ochranou proti cryptojackingu, ktorou disponuje Opera pre Android a Opera Mini.

Vždy načúvajúce HomePod mikrofóny od Apple si môžete stlmiť

V novom vývojárskom builde iOS 11.2.5 máte odteraz možnosť vypnúť vždy načúvajúce mikrofóny pod názvom HomePod od Apple. Tech gigant toto nikdy nebral ako "funkciu" pre svoj oneskorený smart reproduktor, aj keď je to pre reproduktory ponúkané firmami ako Google a Amazon celkom bežnou vecou.

Intel priznáva: Problémy spôsobené Spectre záplatami môžu mať aj novšie čipy

Intel nedávno odhalil skutočnosť, že aj novšie procesory trpia frekventovanými problémami s reštartovaním, ktoré vznikli po záplatach zraniteľností Spectre a Meltdown.

Google vysvetľuje: Takto sme dokázali ochrániť naše služby proti Spectre

Google potvrdil, že už teraz má nahodené všetky anti-Spectre a Meltdown opatrenia na všetkých svojich službách a produktoch. Čo je zaujímavé je to, že si to takmer nikto nevšimol.

Grafické karty od NVIDIA neboli proti Spectre až tak odolné

Meltdown a Spectre - dve slová najčastejšie spájané s procesormi Intel a AMD, no po novom už aj s grafickými kartami. Grafický gigant NVIDIA sa podelil s informáciami ohľadom zraniteľnosti grafických kariet a začal vydávať ovládače, ktoré by mali tento problém vyriešiť.

Twitter vysvetľuje: Toto je dôvod prečo nezablokujeme Trumpa

Po tom, ako americký prezident Donald Trump pridal na populárnu sociálnu sieť Tweet o "veľkosti nukleárneho tlačidla", bol Twitter bombardovaný sťažnosťami a žiadosťami o zablokovanie účtu utáraného a občas až príliš bojovného prezidenta Spojených štátov amerických.

Apple bez servítky: Diery Meltdown a Spectre terorizujú každý Mac aj každý iPhone

Dve populárne bezpečnostné diery ohrozujú súkromie takmer každého, kto vlastní nejaké elektronické zariadenie z portfólia spoločnosti Apple.

Intel čakajú problémy: Výrobca procesorov má na krku žaloby, môže za to kritická chyba!

Ešte stále čerstvá kauza s bezpečnostnými nedostatkami na hardvérovej úrovni, o ktorých Intel vedel dlhé mesiace, má dohru.

Intel: Do budúceho týždňa opravíme až 90 percent čipov

Ani nie o deň nato, ako Google Project Zero ukázal verejnosti zistenia ohľadom nedostatkov v ochrane dizajnu Intel (ale aj iných) čipov. Spoločnosť vyhlásila, že už teraz pracuje na patchoch, aby bola zraniteľnosť eliminovaná.

Zuckerberg sľubuje „opravu“ Facebooku: Vie on sám kde je problém?

Mark Zuckerberg, zakladateľ najpopulárnejšej sociálnej siete, nedávno zverejnil na tzv. "novoročné výskedky", no tentoraz za iným účelom ako zvyčajne. Tento rok chce svojím novoročným príspevkom poukázať na určitý problém - veľmi zlú publicitu, ktorú Facebook v roku 2017 mal.

Ostatní práve čítajú