Úvod Tech Bezpečnost

Bezpečnost

ESET: Najrozšírenejšou digitálnou hrozbou na Slovensku je podvod s programom Windows Movie Maker

Najviac rozšíreným kybernetickým rizikom uplynulého týždňa je na Slovensku podvod zneužívajúci bezplatný program Windows Movie Maker, vyplýva to z údajov bezpečnostnej spoločnosti ESET.

Toto strašidelne sa vznášajúce oko môže byť kamera presne pre vás

Ak si myslíte, že je smart home technológia strašidelná, Moon je presne to zariadenie, ktoré vás môže len utvrdiť vo vašom presvedčení. Je to vznášajúca sa bezpečnostná kamera v tvare oka, ktoré sa môže otáčať a sledovať každý váš pohyb.

Firefox získa bezpečnostný upgrade založený na prehliadači Tor

Mozilla si berie príklad od Toru a snaží sa urobiť prehliadanie vo Firefoxe omnoho osobnejším. Nezisková organizácia Mozilla odstráni z Firefoxu funkciu, ktorá umožňuje sledovanie užívateľov cez početné množstvo stránok bez použitia cookies.

Dokáže nás zakrytie webkamery dostatočne ochrániť?

Webkamery už niekoľko rokov prezentujú bezpečnostnú zodpovednosť, ale mnohí z nás ich nezakrývajú. Mali by sme tak spraviť?

Bojíš sa o svoj nový iPhone X? Tu sú 4 spôsoby ako ho ochrániť

Len minulý piatok začal predaj zbrusu nových iPhonov X. Spolu s radosťou z nového telefónu však prídu aj drastické pády, ktorých opravy nie sú za lacný peniaz. Preto si prečítaj prehľad štyroch spôsobov, ako si svojho nového maznáčika ochrániť.

Samsung prehliadač prichádza do všetkých Android telefónov spolu s „adblockom“

Webový prehliadač od Samsungu je práve teraz k dispozícii na všetkých telefónoch s Androidom vo verzii 5.0 a vyššie.

The New York Times na dark webe: Stránka je dostupná len cez špeciálny prehliadač

The New York Times, populárne americké noviny, spúšťajú experiment na dark webe, ku ktorému sa dostanete len cez špeciálny prehliadač TOR (The Onion Router).

Microsoft potajomky pridal funkciu anti-cheat do Windows 10

Začiatkom minulého týždňa Microsoft vypustil Windows 10 Fall Creators Update s novými funkciami ako Windows Mixed Reality či pripínanie kontaktov na task bar. Zatiaľ čo je väčšina zmien značne viditeľná, Microsoft potajomky pridal funkciu anti-cheat pre hry.

Spojené Kráľovstvo viní Irán za letný kyberútok na parlament

V Júni bol Britský parlament zasiahnutý "sústavným" kyberútokom, ktorý sa snažil odhaliť slabé heslá používané zákonodarcami. Teraz vyšetrovatelia zistili, že za útokom bol Irán, a že okolo 90 účtov bolo ohrozených.

Sú roboti viac než „osobný majetok“? Estónsko chce legalizovať umelú inteligenciu

Estónske ministerstvo ekonomiky uvažuje, že dá umelej inteligencií zelenú. Tým pádom ich už len sťažka budeme môcť označovať za niekoho súkromný majetok.