Úvod Tech Bezpečnosť

Bezpečnosť

Google zakročil: Cez Chrome si od dnes už kryptomenu nenaťažíš

Zdá sa, že už ani Google nechce mať s kryptomenami nič spoločné. Od včerajšieho dňa už totiž Chrome Web Store (obchod Chrome), cez ktorý si dokážete do prehliadača stiahnuť rôzne motívy, aplikácie a mnoho iného, neprijíma žiadne rozšírenia, ktoré sa týkajú ťažby kryptomeny.

Čína spúšťa sofistikovaný systém, ktorý ľuďom zníži kreditné skóre po prejdení na červenú

Čína sa stáva miestom, kde vás všade a neustále sleduje najrozsiahlejšia sieť kamerového systému na Zemi.

Svoj účet na Facebooku si už dokonca vymazala aj populárna značka Playboy!

Vyzerá to tak, že jedna z celosvetovo najznámejších spoločností už nechce mať s Facebookom nič spoločné, keďže počas utorkovej noci deaktivovala všetky svoje účty Playboy, čím "ovplyvnila" až 25 miliónov fanúšikov.

Koniec nadčasov: V Soule sa zavedie „tvrdý“ pracovný režim

Zdá sa, že Južná Kórea má veľmi výrazný problém s nadčasmi. Bežný štátny pracovník za rok odpracuje až o 1 000 hodín viac, než človek na tej istej pozícii v inej krajine.

Elektromobily do Nórska: Zásielky vozidiel Tesla sa rušia kvôli nevyhovujúcim transportérom

Nórsko patrí medzi najväčších odberateľov vozidiel Tesla, avšak v poslednej dobe trpia donášky do krajiny "menšími" problémami. Na vine nie sú donášky samotné, ale skôr to, na čom do krajiny prichádzajú.

SpaceX či Teslu už na Facebooku nenájdeme. Musk zmazal stránky spoločností kvôli bezpečnostnej kauze

Miliardár a kráľ technológií vymazal z Facebooku stránky svojich spoločností SpaceX a Tesla. Urobil tak po tom, čo sa na Twitteri spustila vlna príspevkov o škandále Facebooku, kedy boli zneužité osobné informácie používateľov.

Reddit sa rozhodol zrušiť komunity, ktoré predávajú strelné zbrane a drogy

Sociálna sieť Reddit sa rozhodla trochu pretriediť svoje komunity, prevažne podľa toho, čo predávajú alebo ponúkajú. Sieť jemne poupravila svoje postupy, ktoré teraz zakazujú služby predaja strelných zbraní.

Táto bejzbalová čiapka dokáže ukradnúť niečiu identitu len za pomoci infračerveného svetla

Vedci vytvorili bejzbalovú čiapku, ktorá dokáže ukradnúť identitu iného človeka len za pomoci infračerveného žiarenia. Svojím výtvorom chcú upozorniť na nedostatky umelo-inteligentných systémov s rozpoznávaním tváre.

YouTube začne pri videách s konšpiračnými teóriami zobrazovať články z Wikipédie

YouTube chce docieliť zobrazovaním článkov z Wikipédie pri videách to, aby na svojich platformách nešíril konšpiračné teórie. Nie je však isté, či tento krok problému naozaj pomôže.

Rozpoznávanie tváre: Facebook o tejto funkcii informuje stále viac a viac používateľov

Používatelia najpopulárnejšej sociálnej siete si začali všímať podozrivých upozornení v Novinkách. Tieto upozornenia hovorili o obsiahlych funkciách rozpoznávania tváre na tejto platforme.

Musk sa vzdáva pozície predsedu OpenAI, aby sa vraj predišlo možnému konfliktu

Je to tak. Elon Musk sa vzdáva pozície predsedu neziskovej výskumnej spoločnosti pre umelú inteligenciu OpenAI. Prečo? Podľa jeho slov sa chce vyhnúť budúcemu možnému konfliktu.

Google nájde naozaj všetko: Gigant odhalil ďalšiu chybu v prehliadači Edge

Možno ste už počuli o Project Zero - projekte asi najznámejšej spoločnosti na planéte, ktorý slúži na nachádzanie nedostatkov a chýb v produktoch ostatných spoločností. Jednou z obetí sa teraz stal aj prehliadač Edge od spoločnosti Microsoft, v ktorom Google odhalil dôležitú medzeru v bezpečnosti.

Na súkromí záleží: Facebook prehral súd s Belgickom, každý deň zaplatí 250 000 eur

Najväčšia sociálna sieť na svete má na rováši celkom zaujímavý problém.

Štát zvyšuje dopyt po odborníkoch na IT bezpečnosť. Hrozí ich akútny nedostatok

Zákon o kybernetickej bezpečnosti, ktorý schválil parlament koncom januára, je jedno z viacerých legislatívnych opatrení, ktoré v najbližších rokoch zvýšia dopyt po odborníkoch zameraných na počítačovú bezpečnosť.

Apple na únik zdrojového kódu: Aktualizované iOS zariadenia by mali byť bezpečné

Nedávny únik zdrojového kódu operačného systému zo zariadení od kalifornského jabĺčka nie je až tak katastrofálny, ako na prvý pohľad možno vyzeral.

Ostatní práve čítajú