Úvod Tech Internet

Internet

O2 má novinku: Za 10 € môžeš získať až 100 GB v plnej rýchlosti!

O2 pridáva od 17. februára novú tarifu služby Internet na doma a zároveň rozširuje svoje pokrytie na vyše 92 % obyvateľov.
internet

Božská rýchlosť? Internet sa po anglických vidieckych oblastiach rozšíri vďaka kostolom

Na prvý pohľad možno netradičné, ale logické a efektívne riešenie, ktoré by si možno našlo uplatnenie aj u nás. Zástupcovia anglikánskej cirkvi uzavreli dohodu s vládou Anglicka, predmetom ktorej je využívanie kostolov pre šírenie internetu v tzv. mŕtvych oblastiach. 

Google dnes spravil veľkú zmenu vo vyhľadávaní. Nahneval tak tisíce ľudí

Google začiatkom mesiaca oznámil, že sa spolu so službou Getty Images púšťa do spolupráce. Čo to je, Getty Images, pýtaš sa?

Telekom zavádza zákazníkov: DSL predáva ako optiku

Operátori sa nás k podpísaniu zmluvy snažia dotlačiť rôznymi spôsobmi. Na Slovensku je to bohužiaľ často spôsobmi, aké si v zahraničí ani len nevedia predstaviť.

Vstavaný Adblock v Google Chrome príde už zajtra: Takto bude fungovať

Google zajtra, 15. februára, spustí vstavený Adblock vo svojom prehliadači, Chrome. Spoločnosť ho navrhla tak, aby odfiltroval najotravnejšie reklamy a majiteľov webstránok donútil prestať ich používať.

Lacný internet pre každého: SpaceX začína s budovaním satelitného systému Starlink

Vesmírna spoločnosť vizionára Elona Muska sa už o pár dní pustí do ďalšej náročnej úlohy.
youtube red

Bez reklamy, na pozadí a aj offline: Služba YouTube Red tento rok dorazí do stovky ďalších krajín

Server YouTube je pre niektorých užívateľov zdrojom obľúbenej hudby, no o čistokrvnú hudobnú službu ani zďaleka nejde.

Niečo ako palec dole: Facebook testuje tlačidlo na nesúhlas s komentárom

Najväčšia sociálna sieť na svete rozmýšľa nad tým, ako by vedela zviditeľniť možnosť označovania pre používateľa nevhodných komentárov pod príspevkami na verejne dostupných stránkach.

Od hudby k medicíne: Ako 5G zmení svet?

Bleskurýchla generácia bezdrôtovej technológie bude poháňať autonómne autá, virtuálnu realitu a smart-mestá. Čo všetko sa ešte od nej očakáva?

Facebook zakročil: Najväčšia sociálna sieť zakázala reklamy na kryptomeny

Ak sa vám poslednú dobu celkom frekventovane objavovali lákavé slová ako "Use your retirement funds to buy Bitcoin!", tak podľa všetkého už viac nebudú.

Amazon jednoducho nepotrebuje filmové hviezdy: Bezos si zahral vo vlastnej reklame

Ak chcete vidieť dobrý barometer ako ďaleko sa Alexa od Amazonu dostala, stačí si pozrieť najnovší teaser na reklamu Super Bowl LII. Ide o prvú reklamu Amazonu, ktorá bola tak odvážna, že sa vám snažila predať ešte stále nepotvrdený Echo prostredníctvom najhviezdnejšieho obsadenia.

Mobilná verzia prehliadača Opera chráni používateľov proti cryptojackingu

Nórsky (technicky čínsky) prehliadač Opera prichádza s ochranou proti cryptojackingu, ktorou disponuje Opera pre Android a Opera Mini.

Google Chromecast sa dokáže pekne pohrať s vašim WiFi pripojením

Ak ste vlastníkom Chromecast zariadenia od Google, mohlo sa vám stať, že ste z času načas mali problémy s vašim WiFi pripojením. Už teraz je zaznamenaná kopa hlásení o strate WiFi signálu pri pridávaní zariadenia s funkciou Cast (Chromecast, Google Home) do siete.

Twitter vysvetľuje: Toto je dôvod prečo nezablokujeme Trumpa

Po tom, ako americký prezident Donald Trump pridal na populárnu sociálnu sieť Tweet o "veľkosti nukleárneho tlačidla", bol Twitter bombardovaný sťažnosťami a žiadosťami o zablokovanie účtu utáraného a občas až príliš bojovného prezidenta Spojených štátov amerických.

Zuckerberg sľubuje „opravu“ Facebooku: Vie on sám kde je problém?

Mark Zuckerberg, zakladateľ najpopulárnejšej sociálnej siete, nedávno zverejnil na tzv. "novoročné výskedky", no tentoraz za iným účelom ako zvyčajne. Tento rok chce svojím novoročným príspevkom poukázať na určitý problém - veľmi zlú publicitu, ktorú Facebook v roku 2017 mal.

Ostatní práve čítajú