Úvod Tech Fotografia

Fotografia

Kamery Google Clips ti teraz umožnia snímať fotografie v HD

Prostredníctvom manuálneho zachytenia teraz môžeš na kamerách Google Clips snímať fotografie aj v HD - na novinku upozornil portál 9to5Google.
lytro

Google údajne kúpil spoločnosť Lytro. Zaplatiť mal desiatky miliónov dolárov

technologickom svete sa mala udiať ďalšia zaujímavá akvizícia, ktorá však zatiaľ nebola potvrdená ani jednou stranou. O transakcii ale hovorí niekoľko zdrojov, pričom sa vo väčšine zhodujú, že Google mohol za spoločnosť Lytro zaplatiť 40 miliónov dolárov.

Prebádajte oblasť japonského mesta Ódate s netradičnými sprievodcami

Hovorí sa, že svet je najkrajší z konského chrbta. Týmto úslovím sa čiastočne rozhodol riadiť aj japonský Google pre zdokumentovanie okolia mesta Ódate, ktoré leží na prefektúre Akita na ostrove Honšu.
Sony World Photo Awards

Prestížna súťaž Sony World Photo Awards pozná finalistov. Úchvatné snímky zabojujú o najvyššie priečky

Sony World Photo Awards je bezpochyby jednou z najprestížnejších svetových súťaží zameraných na fotografiu. Od roku 2008 udeľuje Svetová fotografická organizácia ocenenia profesionálnej, amatérskej či študentskej fotografii v rôznych kategóriách. 

YouTube prichádza s novou technológiou, ktorá by mala slúžiť ako náhrada za green screen

Google sa rozhodol priniesť profesionálnu úroveň technológií na úpravu videí priamo do vášho telefónu. Gigant sa rozhodol použiť AI a strojové učenie, aby dokázal spraviť zmenu pozadia na nahratom videu asi tak jednoduchú, ako je pridať Instagramový filter na vaše fotografie.

RECENZIA Nikon D500: Ideálny pre všestranného fotografa

Baví ťa fotografia? Nikon D500 ponúka dostatočne veľa funkcií a kvalitné spracovanie, ktoré tvoje hobby posunú na úplne inú úroveň.

Google prednedávnom potichu spustil predaj nových kamier Clips!

V októbri minulého roku nám Google ukázal novú kameru Clips. Je to malé zariadenie ktoré využíva umelú inteligenciu na to aby odfotila snímku vždy, keď vidí niečo zaujímavé.

Skutočné monštrum: Hasselblad predstavil 400 Mpx fotoaparát za 48 000 €!

Rozmýšľaš už teraz, čím si odfotíš fotky z letnej dovolenky? Používaš starý kompakt, ktorého kvalita fotografií je horšia, než ak by si fotil zemiakom? Máme pre teba skvelé riešenie!

Aplikácia Google Arts and Culture ti nájde dvojča v celej kolekcii výtvarného umenia

Určite ste niekedy premýšľali nad tým, či niekde na svete existuje vaše dvojča. Google Arts and Culture, čiže umenie a kultúra, vám ho môže nájsť v umeleckých maľbach a obrazoch.

Nikon predstavil objektív pre profesionálnych fotografov prírody a športu

Spoločnosť Nikon predstavuje AF-S NIKKOR 180–400mm f/4E TC1,4 FL ED VR, prvý teleobjektív NIKKOR, ktorý sa pýši vstavaným 1,4-násobným telekonvertorom.

Sonda NASA za 1 miliardu dolárov poslala fotky Jupitera. Sú prekrásne

Juno je sonda, za ktorú NASA zaplatila 1 miliardu dolárov. Jej úlohou je študovanie najväčšej planéty v našom solárnom systéme, Jupitera.

FOTO Toto sa môže stať s detskou hlavou pri pôrode. Fotografka zachytila unikátne zábery

Na internete sa objavili úchvatné zábery zachycujúce pôrod detí, resp. to, ako je ľudské telo prispôsobené na zvládnutie jednej z najprirodzenejších aktov.

Snapchat ponúka retrospektívny pohľad na váš rok 2017

Rok 2017 sa blíži ku koncu a sociálne siete, ako napríklad Facebook, ponúkajú prehľad celého vášho roka, ktorý pozostáva z fotografií a príspevkov, ktoré ste na danej sociálnej sieti uverejnili. Snapchat nie je žiadnou výnimkou.

Pozrime sa späť na rok 2017 a technológie, ktoré mu neodvratne vládli

Rok 2017 už pomaly končí, no tak isto začína aj rok 2018. Pozrime sa teda späť na niekoľko najzaujímavejších technológií a tém, ktoré boli v tomto roku skutočne horúcimi.
snehove vlocky

Ako vyzerajú snehové vločky pod mikroskopom? Pozri si detailné snímky profesora fotografie

Či už máte zimné obdobie radi alebo nie, musíte uznať, že zasnežené prírodné scenérie vyzerajú nádherne. Padajúcim snehovým vločkám obvykle nevenujeme veľa pozornosti, čo nie je prípad profesora menom Michael Peres.

Ostatní práve čítajú