Úvod Tech Fotografia

Fotografia

Samsung kamera s kopou objektívov a extrémnou cenou

So sedemnástimi objektívmi, cenou 10 500 dolárov a veľkosťou asi ako Roomba vysávač, nám Samsung s jeho Round kamerou ukazuje, že neplánuje jednať v rukavičkách.

Amatérski fotografi si „zarobili“: Fotenie zatmenia slnka im doslova usmažilo senzory

Zatmenie slnka je nádherným zážitkom pre všetkých z nás. Je to udalosť, ktorú sa oplatí vyfotiť a uchovať. Samotný akt fotenia však pre mnohých fotografov, ktorí si neprečítali všetko podstatné o fotení slnka dopadol viac než zle.
zeleny meteor

Snímka, po ktorej túži každý fotograf. Úžasný zelený meteor sa podarilo zachytiť náhodou

Každý fotograf má vo svojom archíve snímku, na ktorú je hrdý viac ako na všetky ostatné zhotovené zábery. Je pritom jedno, či ide o amatérskeho alebo profesionálneho fotografia.

FrontRow. To je najnovšia kamera, ktorú si môžete obliecť

FrontRow kamera je malé zariadenie, ktoré môžete nosiť na šnúrke ako náhrdelník alebo jednoducho pripnuté k vášmu oblečeniu, odkiaľ môže fotiť fotky alebo streamovať živé video.

Neurónová sieť z rúk šikovných výskumníkov VUT v Brne dokáže dokonale opraviť rozmazané fotky

Stáva sa to každý deň. Cvaknete záber a keď sa naň pozriete tak zistíte, že je snímka rozmazaná. Čo s tým? Niekedy niet cesty späť, hlavne ak išlo o momentku. Alebo že by predsa áno?

Prezrite si nádherné snímky zo súťaže Big Picture. Vedeli ste, ako spia veľryby?

Príroda je všade okolo nás. Niektorí si ju vážia viac, iní žiaľ menej. Fotografická súťaž Big Picture sa prostredníctvom výherných fotografií snaží poukázať na hrozby, ktorým naša príroda čelí. Či už je to spôsobené rukou človeka alebo inými prírodnými katastrofami.

Ako fotí auto? Vznikla vôbec prvá umelecká galéria snímok, ktoré boli zhotovené vozidlom Volvo XC60

Volvo posadilo za volant modelu XC60 foto-žurnalistku Barbaru Davidson, ktorá stihla za svoju kariéru získať Pulitzerovu cenu.

Google učí umelú inteligenciu upravovať fotografie. Výsledky sú skvostné

Upravovanie fotografií nekončí pri aplikovaní filtra na Instagrame. Profesionálne editovanie snímok nie je vôbec jednoduché a často zaberie viac času ako samotné fotografovanie. V tomto...

Toto sú najkrajšie fotografie psov, ktoré tento rok uvidíš + najškaredšie psy na konci!

Fotografia je krásne hobby alebo práca. Najlepšie sa fotia veci, ľudia alebo iné živé bytosti, ktoré sú vášmu srdiečku najbližšie.