Úvod Tech Fotografia

Fotografia

Aplikácia Google Arts and Culture ti nájde dvojča v celej kolekcii výtvarného umenia

Určite ste niekedy premýšľali nad tým, či niekde na svete existuje vaše dvojča. Google Arts and Culture, čiže umenie a kultúra, vám ho môže nájsť v umeleckých maľbach a obrazoch.

Nikon predstavil objektív pre profesionálnych fotografov prírody a športu

Spoločnosť Nikon predstavuje AF-S NIKKOR 180–400mm f/4E TC1,4 FL ED VR, prvý teleobjektív NIKKOR, ktorý sa pýši vstavaným 1,4-násobným telekonvertorom.

Sonda NASA za 1 miliardu dolárov poslala fotky Jupitera. Sú prekrásne

Juno je sonda, za ktorú NASA zaplatila 1 miliardu dolárov. Jej úlohou je študovanie najväčšej planéty v našom solárnom systéme, Jupitera.

FOTO Toto sa môže stať s detskou hlavou pri pôrode. Fotografka zachytila unikátne zábery

Na internete sa objavili úchvatné zábery zachycujúce pôrod detí, resp. to, ako je ľudské telo prispôsobené na zvládnutie jednej z najprirodzenejších aktov.

Snapchat ponúka retrospektívny pohľad na váš rok 2017

Rok 2017 sa blíži ku koncu a sociálne siete, ako napríklad Facebook, ponúkajú prehľad celého vášho roka, ktorý pozostáva z fotografií a príspevkov, ktoré ste na danej sociálnej sieti uverejnili. Snapchat nie je žiadnou výnimkou.

Pozrime sa späť na rok 2017 a technológie, ktoré mu neodvratne vládli

Rok 2017 už pomaly končí, no tak isto začína aj rok 2018. Pozrime sa teda späť na niekoľko najzaujímavejších technológií a tém, ktoré boli v tomto roku skutočne horúcimi.
snehove vlocky

Ako vyzerajú snehové vločky pod mikroskopom? Pozri si detailné snímky profesora fotografie

Či už máte zimné obdobie radi alebo nie, musíte uznať, že zasnežené prírodné scenérie vyzerajú nádherne. Padajúcim snehovým vločkám obvykle nevenujeme veľa pozornosti, čo nie je prípad profesora menom Michael Peres.
gopro kamera

Jeden úchvatný záber za druhým: Pozrite si to najlepšie z roku 2017 v podaní akčných kamier GoPro

Nekorunovaný kráľ akčných kamier, spoločnosť GoPro, sa taktiež obzrela za rokom 2017 podobne, ako napríklad Google či YouTube. Výsledkom je výber tých najlepších záberov...
najlepsie fotografie

Toto sú najlepšie fotografie roka 2017 podľa National Geographic

Pokiaľ sa zaujímate o geografiu, prírodu a históriu, určite dobre poznáte mesačník National Geographic, ktorý začala vydávať Národná geografická spoločnosť ešte v roku 1888. 

RevolCam: Dokonalé vylepšenie pre zábery z vášho smartfónu

Doplnok pre smartfón RevolCam vylepší vaše fotky, či už fotíte v tmavom prostredí alebo sa vám stáva, že smartfón dobre nezaostrí.

Fotoaparát Nikon D850 získal doteraz najvyššie hodnotenie DxOMark pre snímač plnoformátovej digitálnej jednookej zrkadlovky – 100 bodov

Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje, že fotoaparát Nikon D850 získal doteraz najvyššie hodnotenie DxOMark pre snímač plnoformátovej digitálnej jednookej zrkadlovky – 100 bodov.

Pozri si úchvatné časozberné video prekrásneho Slovenska

Slovensko je nádherná krajina, ktorú by sme vo svete mali reprezentovať tak, ako len vieme.

Sony A7R III je tu: Ponúka 42,4 Mpx senzor, rýchlejšie zaostrovanie, viac FPS a zvýšenú výdrž batérie

Nová bezzrkadlovka od Sony s full frame senzorom je tu. A7R III prináša rovnaký 42,4 Mpx BSI CMOS senzor (snímač so spätným osvetlením) a navyše aj joystick pre presnejšie zvolenie bodu pre zaostrenie či duálny slot pre SD karty.

Samsung kamera s kopou objektívov a extrémnou cenou

So sedemnástimi objektívmi, cenou 10 500 dolárov a veľkosťou asi ako Roomba vysávač, nám Samsung s jeho Round kamerou ukazuje, že neplánuje jednať v rukavičkách.

Amatérski fotografi si „zarobili“: Fotenie zatmenia slnka im doslova usmažilo senzory

Zatmenie slnka je nádherným zážitkom pre všetkých z nás. Je to udalosť, ktorú sa oplatí vyfotiť a uchovať. Samotný akt fotenia však pre mnohých fotografov, ktorí si neprečítali všetko podstatné o fotení slnka dopadol viac než zle.

Ostatní práve čítajú