Úvod Tech Fotografia

Fotografia

Fotografia patrí medzi naše najsilnejšie vášne a veríme, že aj medzi tvoje. Poď s nami prebádať svet plný zrkadloviek, objektívov, nastavení a skúseností.

fotoaparat

FOTO: Takto dopadol fotoaparát, ktorý snímal štart rakety!

Keď utorok 22. mája pripravovala spoločnosť SpaceX ďalší štart rakety Falcon 9, po okolí miesta konania sa postupne usádzali profesionálni aj amatérski nadšenci fotografie.
HTC U12+

Prekvapenie: HTC U12+ má lepší foťák ako Galaxy S9+, iPhone X a aj Huawei P20!

Novinka od taiwanského priekopníka z mobilného priemyslu začína zaplavovať titulné strany popredných technologických webov. Nie je sa však ani čomu čudovať.
RED Hydrogen One

RED pracuje na 3D kamere s 8K rozlíšením, bude určená pre smartfón Hydrogen One

Renomovaný výrobca špičkových kamier RED oznámil bližšiu spoluprácu so spoločnosťou Lucid, ďalším výrobcom kamier.

ASUS ZenFone 5 má foťák ako iPhone 8, no stojí iba polovicu z jeho ceny

Taiwanský výrobca spotrebnej elektroniky predstavil ešte začiatkom roka lepšiu mid-range novinku, ktorá v týchto dňoch prešla cez ruky odborníkov z DxOMark.
panorama londyna

24 fotiek, každá s rozlíšením 7,3 Gpx. Vznikla neuveriteľne detailná panoráma Londýna

Spoločnosť Nikon, kreatívna skupina Visualize a obchod Lenstore spoločne pracovali na projekte s názvom „24 Hours London“.

Američania riešili ďalšiu absurditu: Opica nemôže vlastniť autorské práva ani zažalovať ľudí

Jeden z najznámejších súdnych prípadov týkajúcich sa fotenia selfie fotiek a opíc bol konečne vyriešený. Americký federálny súd rozhodol, že opica nemôže zažalovať ľudí za fotku, ktorú sama odfotila. Dobre čítaš, nevymýšľame si to.

Pravidelné prezeranie dokonalých fotografií nám škodí. Instagram nevie, ako tento problém vyriešiť

Perfektné fotografie, ktoré máme možnosť prezerať si na sociálnej sieti Instagram každý deň, nám podľa najnovších štúdií škodia. Gigant sa snaží proti tomu, aby sa ľudia cítili zle, bojovať, no sám nevie, ako tento problém efektívne vyriešiť.
casozberne video

Toto musíš vidieť: Nádherné časozberné video Mount Everest vyzerá neskutočne!

Producentke a fotografke menom Elia Saikaly sa podarilo vytvoriť v skutku úchvatné časozberné video, tzv. time-lapse, ktoré zachytáva krásu najvyššej hory sveta a jej okolia po zotmení.
huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro má unikátny fotoaparát, ktorý nemá v segmente smartfónov obdoby

Riaditeľ spoločnosti Huawei predviedol na pódiu dnešného podujatia nové vlajkové lode Huawei P20 a Huawei P20 Pro, pri ktorých vyzdvihoval (okrem iného) ich fotografické schopnosti. Obzvlášť sa venoval absolútnej špičke portfólia, verzii P20 Pro.

Kamery Google Clips ti teraz umožnia snímať fotografie v HD

Prostredníctvom manuálneho zachytenia teraz môžeš na kamerách Google Clips snímať fotografie aj v HD - na novinku upozornil portál 9to5Google.
lytro

Google údajne kúpil spoločnosť Lytro. Zaplatiť mal desiatky miliónov dolárov

technologickom svete sa mala udiať ďalšia zaujímavá akvizícia, ktorá však zatiaľ nebola potvrdená ani jednou stranou. O transakcii ale hovorí niekoľko zdrojov, pričom sa vo väčšine zhodujú, že Google mohol za spoločnosť Lytro zaplatiť 40 miliónov dolárov.

Prebádajte oblasť japonského mesta Ódate s netradičnými sprievodcami

Hovorí sa, že svet je najkrajší z konského chrbta. Týmto úslovím sa čiastočne rozhodol riadiť aj japonský Google pre zdokumentovanie okolia mesta Ódate, ktoré leží na prefektúre Akita na ostrove Honšu.
Sony World Photo Awards

Prestížna súťaž Sony World Photo Awards pozná finalistov. Úchvatné snímky zabojujú o najvyššie priečky

Sony World Photo Awards je bezpochyby jednou z najprestížnejších svetových súťaží zameraných na fotografiu. Od roku 2008 udeľuje Svetová fotografická organizácia ocenenia profesionálnej, amatérskej či študentskej fotografii v rôznych kategóriách. 

YouTube prichádza s novou technológiou, ktorá by mala slúžiť ako náhrada za green screen

Google sa rozhodol priniesť profesionálnu úroveň technológií na úpravu videí priamo do vášho telefónu. Gigant sa rozhodol použiť AI a strojové učenie, aby dokázal spraviť zmenu pozadia na nahratom videu asi tak jednoduchú, ako je pridať Instagramový filter na vaše fotografie.

RECENZIA Nikon D500: Ideálny pre všestranného fotografa

Baví ťa fotografia? Nikon D500 ponúka dostatočne veľa funkcií a kvalitné spracovanie, ktoré tvoje hobby posunú na úplne inú úroveň.

Ostatní práve čítajú