Úvod Tech Biznis

Biznis

Sony vyvinulo vysokorýchlostný snímač obrazu so snímkovaním 1000 FPS. Poputuje do „očí“ robotov

Snímač pomôže robotom „vidieť", vďaka čomu môžu okamžite reagovať na rôzne prvky, objekty v pohybe či súčasti výrobného procesu.

Elon Musk získal jedinečnú doménu X.com, ktorá pred rokmi patrila jeho start-upu

Opäť si k sebe našli cestu. Šéf Tesly, SpaceX a ďalších úspešných spoločností sa pochválil svojím novým úlovkom. V jeho vlastníctve sa totiž ocitla legendárna webová adresa X.com.

Bitcoin čaká ružová budúcnosť. Hodnota kryptomeny vraj ešte poriadne narastie

Viacerí ostrieľaní analytici v tom majú jasno - súčasna hodnota jednej z najpopulárnejších kryptomien má podľa ich odhadov porásť na závratne vysokú sumu.

Tradičné automobilky môžu skončiť ako Nokia a BlackBerry, Tesla je novodobý Apple

Elon Musk dostane podobnú príležitosť, akú pred desiatimi rokmi dostal aj Steve Jobs. Príležitosť, ktorou zmenil podobu a fungovanie ako mobilných telefónov, tak aj úplne celého priemyslu.

Tesla je štvrtou najhodnotnejšou automobilkou na svete. Predbehla aj BMW

Blížiaci sa termín spustenia sériovej výroby ľudového elektromobilu sa znovu podpísal na náraste trhovej hodnoty spoločnosti Tesla, s ktorou prekonala konkurenčnú automobilku BMW.

V Číne odhalili zamestnancov Applu, ktorí predávali citlivé osobné dáta zákazníkov

Ak si niekto myslel, že má pri používaní produktov od jabĺčka postarané o ochranu svojho súkromia, tak žil v jednom veľkom omyle. V jednej z čínskych provincií totiž odhalili nelegálny obchod s citlivými dátami.

Samsung má stretnutie s vedením Applu. Vraj kvôli veľkému obchodu s OLED displejmi

O tom, že juhokórejský gigant dostane na starosti produkciu zobrazovacích panelov pre novú generáciu iOS smartfónu, vieme už pomerne dlho. Špekulácie však teraz potvrdila ďalšia zaujímavá novinka.

Ako dlho spáva Elon Musk, šéf spoločností Tesla a SpaceX?

Spánok je dôležitá záležitosť. Ak sa ráno zobudíš unavený a nevyspatý, celý deň môže stáť za niečo o čom sa nepatrí písať.

Bitcoin prepisuje históriu: Jeho cena prvýkrát vystúpila nad hranicu 2 000 dolárov

Bitcoinu sa nesmierne darí. Jeho hodnota len za posledné 3 týždne stúpla o 50 %. Dnes prekonal hodnotu 2 000 dolárov.