Úvod Tech Biznis

Biznis

Si nádejný biznismen alebo ostrieľaný žralok? V sekcii Biznis nájdeš všetky aktuality, ktoré ti pomôžu ostať zorientovaný.

Nová marketingová stratégia: AI avatar, ktorý dáva zákazníkom komplimenty

AI avatar Millie bude dávať komplimenty zákazníkom prechádzajúcim okolo jej stanovišťa v obchodoch. Má ich povzbudiť najmä ku kúpe oblečenia.
Ghost Recon: Warfighter

Ako zo sci-fi: Americkí vojaci budú v boji využívať rozšírenú realitu od Microsoftu

Americký softvérový gigant Microsoft môže oslavovať, pretože podpísal s armádou USA kontrakt v hodnote 480 miliónov dolárov.

Black Friday v Alze: Slováci vo vytržení, firma hlási rekordné tržby!

Alza má za sebou veľmi bohatý a úspešný čierny piatok. Tzv. Spoločnosť počas tohtoročného Black Friday zaknihovala obrat 77 miliónov eur, čo predstavuje absolútny rekord. Postaralo sa o to 2,4 miliónov kusov predaného tovaru.

USA vyzýva všetkých: Prestaňte používať zariadenia od Huawei!

Vzťah Huawei a Spojených štátov by sa dal opísať ako na ostrie noža. USA už dávnejšie úplne zablokovali možnosť Huawei dodávať zariadenia firmám, budovať sieť či predávať smartfóny.

Elon Musk kope podzemné tunely pod obydliami nič netušiacich ľudí

Elon Musk nenávidí dopravu a dopravné zápchy. Jeho plán zrýchliť ju sa teda dostal do pohybu celkom rýchlo. Nič netušiaci obyvatelia to ale nečakali.

Svojich zamestnancov čipujú už aj spoločnosti vo Veľkej Británii

Aj napriek tomu, že čipovanie zamestnancov mnohí považujú za narušenie súkromia, v Británii vznikla spoločnosť , ktorá ponúka naozaj triumfálne služby.

Dvojaké ceny končia: Európske obchody už Slovákom nemôžu účtovať vyššiu cenu

Začiatkom decembra začínajú platiť nové pravidlá týkajúce sa nakupovania z eshopov iných krajín. Toto všetko je nové a na toto máte nárok!

Pokrok v hygiene: Bill Gates chce zachraňovať životy pomocou futuristickej toalety

Bill Gates predstavil plány, ktoré podľa všetkého majú zlepšiť infraštruktúru, ktorú používame na vysporiadanie sa s ľudským odpadom.

Šéf LinkedIn: Najväčší dopyt nie je po programátoroch ale ľuďoch, ktorí vedia dobre komunikovať

Pracovný trh je žijúca bytosť. Rok čo rok sa mení natoľko, že ľudia prestávajú strácať prehľad o tom, ktoré zamestnania sú skutočnou baňou na peniaze.

Elon Musk zhodnotil rok 2018 ako najhorší za celú svoju kariéru

Elon Musk v rozhovore zhodnotil posledný rok jeho kariéry. Hovoril o jeho kontroverznom správaní na Twitteri a výrobnom procese Tesly Model 3.
alzapower

Alza.cz prichádza s AlzaPower, vlastnou značkou elektro príslušenstva

Najväčší český internetový predajca Alza.cz rozširuje sortiment o vlastnú značku IT a elektro príslušenstva. Pod názvom AlzaPower už ponúka batérie, výkonné nabíjačky alebo dátové káble a ďalšie produkty budú postupne pribúdať.
WhatsApp

WhatsApp čakajú zmeny: Pripravte sa na reklamy, už sú na ceste!

Aplikáciu WhatsApp čaká celkom významná zmena, ktorá ovplyvní používateľské skúsenosti. V sekcii Status sa totiž začne objavovať platená inzercia.
apple watch

Apple rieši problém: Hodinky Apple Watch mali ilegálne vyrábať pracujúci študenti

Apple sa hlavne od čias nasadenia Tima Cooka na pozíciu šéfa silou mocou snaží zabrániť tomu, aby vo fabrikách kde vyrába svoje zariadenia dochádzalo k porušeniam pravidiel.

Takto sa to robí: Služby Apple zarobia behom 3 mesiacov takmer 10 miliárd €

Analytici predpokladajú, že kombinovaný zárobok softvérového ekosystému kalifornského jabĺčka dosiahne značný medziročný rast. O koľko si Apple polepší?

Google má Apple budúci rok zaplatiť 12 miliárd dolárov. Za čo?

Apple od Google každoročne inkasuje poriadny balík peňazí. Je to z toho dôvodu, že Google chce, aby bol jeho vyhľadávač nastavený ako predvolený vo všetkých Apple zariadeniach.

Ostatní práve čítajú