Úvod Tech Biznis

Biznis

Si nádejný biznismen alebo ostrieľaný žralok? V sekcii Biznis nájdeš všetky aktuality, ktoré ti pomôžu ostať zorientovaný.

Záujem o online nakupovanie rapídne vzrástol: Amazon chce 100 000 nových zamestnancov

Kvôli pandémii koronavírusu sa časť populácie na základe odporúčaní autorít zdržuje doma, preto ľudia častejšie využívajú služby internetových obchodov, ktoré im vybraný tovar doručia až pred dvere.

Alza sa kvôli koronavírusu nezastaví: Hlási obrovský nápor, ľudia kupujú všetko, čo môžu

Núdzový stav ľudí na Slovensku, Česku a ďalších okolitých krajinách donútil nakupovať viac vecí z online eshopov.

Koniec legendárnej éry: Bill Gates oficiálne odchádza z predstavenstva Microsoftu

Bill Gates, zakladateľ softvérovej spoločnosti Microsoft oficiálne opúšťa jej predstavenstvo. Jeho cieľom je ešte intenzívnejšie pracovať v oblasti filantropie.

Predaje spoločnosti Huawei majú tento rok výrazne poklesnúť. Môžu za to sankcie

Aby sme boli konkrétnejší, Huawei ráta s poklesom o až 20 %. Z čísla 240 miliónov (2019) tak očakáva pád na 190 miliónov zariadení.

Huawei otvoril novú kamennú predajňu. Nachádza sa v Barcelone, rovno oproti obchodu Apple

Huawei práve otvoril novú kamennú predajňu, a to v meste Barcelona. Mnohých najviac prekvapila i pobavila jej poloha - nachádza sa oproti obchodu Apple.

Apple výrazne zahanbil ostatných výrobcov: Na iPhonoch zarobil rekordnú sumu

Americký výrobca elektroniky, Apple, v utorok zverejnil hospodárske výsledky za uplynulý štvrťrok. Pre spoločnosť išlo o výnimočne úspešné obdobie.
Alza

Alza sa raduje: Za rok 2019 má obrat 1,1 miliardy €, Slováci nakupovali viac

Najväčší eshop na Slovensku, Alza, dosiahol v minulom roku rekordné tržby. Vyplýva to z informácií, ktoré spoločnosť zaslala médiám.

Google App Maker končí, služba bude odstavená v budúcom roku

Spoločnosť Google sa rozhodla odstaviť ďalšiu zo svojich služieb, tentokrát nástroj pre tvorbu aplikácií, ktorý je súčasťou softvérového balíka G Suite.

AKTUÁLNE: USA ešte viac šliapnu na krk Huawei. Chystajú výrazné sprísnenie legislatívy

Zakladateľ Huawei len pred pár dňami vyriekol zaujímavú predpoveď budúcnosti. Teraz sa jeho negatívna vízia, bohužiaľ, naplnila.
Tesla Model 3

Tesla sa bráni: Naše elektromobily netrápi žiadna náhodná akcelerácia

Americká automobilka Tesla zverejnila reakciu na medializovanú petíciu, ktorá sa točí okolo údajne svojvoľnej akcelerácie elektromobilov.
Sundar Picha

Šéf Google: Umelú inteligenciu musíme regulovať, je riziková

Legislatíva, ktorá efektívne zasiahne do obchodovania či používania umelej inteligencie, je podľa šéfa Google viac ako nevyhnutná.

Spevák Akon chce v Senegale postaviť 2 000-akrové mesto. Platiť sa v ňom bude jeho vlastnou kryptomenou

Známy spevák Akon práve dokončil plánovanie svojho vlastného mesta, ktoré sa bude rozprestierať v štáte Senegal. Platiť sa v ňom bude Akoinom.
Tesla Roadster

Akcie Tesly vystrelili: Teraz má väčšiu hodnotu ako Ford a GM dokopy

Tesla má za sebou ďalší míľnik. Hodnota akcií prekročila 500 dolárov, pričom celková trhová hodnota americkej spoločnosti presiahla sumu 90 miliard dolárov.

Jeff Bezos venoval 620 tisíc eur na boj proti lesným požiarom v Austrálii. Zarobí to za 5 minút

Síce sa hovorí, že "darovanému koňovi na zuby nepozeraj", no v prípade jedného z najbohatších ľudí na Zemi to zrejme až tak veľmi neplatí.

Internetové bankovníctvo používa čoraz viac Slovákov, ukazuje čerstvý prieskum

Slováci čoraz častejšie využívajú internetové a mobilné bankovníctvo. Na Slovensku ho využíva až 78 % Slovákov. Pred nami skončila len Česká republika (80 % obyvateľov).

Ostatní práve čítajú