Úvod Tech Biznis

Biznis

Si nádejný biznismen alebo ostrieľaný žralok? V sekcii Biznis nájdeš všetky aktuality, ktoré ti pomôžu ostať zorientovaný.

Huawei

USA ho nezastavia: Huawei získal od 30 krajín povolenie vybudovať 5G sieť

Aj napriek obrovskej mašinérii, ktorá spôsobuje Huawei nemalé problémy, tu máme jednu pozitívnu novinku. Gigant stihol uzavrieť až 46 komerčných kontraktov.
Nová služba od reťazca Walmart

Známy americký obchod má novú službu, potraviny vám prinesie až do chladničky

Reťazec Walmart prichádza so službou, akú len tak hocikto neponúka. Ide totiž o doručovanie objednaných potravín až do chladničky zákazníka.

AKTUÁLNE: Huawei už nemôže predinštalovať Facebook, Instagram ani WhatsApp

Facebook prestáva spolupracovať s Huawei, čo znamená, že do svojich zariadení odteraz nemôžu predinštalovávať aplikácie spadajúce pod krídla softvérového giganta.

O krok bližšie k úspechu: Spoločnosť Apple sa rozhodla odkúpiť startup Drive.ai

Apple sa v oblasti autonómnych vozidiel snaží neustále zlepšovať, o čom svedčí aj jej posledný krok. Tým totiž bolo odkúpenie startupu s názvom Drive.ai.

Google čelí mastnej pokute. Dôvodom sú kontroverzné zmluvy

Google zrejme bude musieť zaplatiť poriadne mastnú pokutu vo výške 1,49 miliardy USD (1,32 miliardy EUR). Dôvodom sú obmedzujúce zmluvy uzavreté medzi rokmi 2006 a 2016.

Čína je nekompromisná: Vytvorí čierny zoznam, kde budú americké firmy!

Pôjde o odplatu za krok USA, ktorý znemožnil Huawei obchodovať s americkými spoločnosťami. Preto ich chce Čína odstrihnúť od lukratívneho čínskeho trhu.
Ilustračný obrázok

Čína odkazuje USA: Ste ekonomickí teroristi, odplata bude sladká!

Obchodná vojna neutícha, práve naopak. Čína po novom označila Spojene štáty americké za ekonomického hegemóna a teroristu.
Huawei P30 Pro

Toto je príbeh Huawei. Od prepínačov až na vrchol mobilného priemyslu

Aj keď sa dnes zmieta vo veľkých problémoch, gigant Huawei sa postupom času vypracoval až na samotný vrchol mobilného priemyslu.

Huawei bojuje na všetkých frontoch: FedEx zásielky zaslané do Číny presmeroval do USA

Čínsky technologický gigant, Huawei, momentálne prežíva najhoršie obdobie svojej existencie. Do zoznamu firiem, s ktorými vyjednáva a s ktorými rieši aktuálnu situáciu sa pridáva doručovacia spoločnosť FedEx.

Donald Trump o Huawei: Sú veľmi nebezpeční, budú ale súčasťou dohody

Huawei sa ocitol v obrovských problémoch. Nejaká tá nádej tu ale predsa len existuje. Už čoskoro by mohol nadobudnúť prístup k plnohodnotnému Androidu.
Kirin 980

Panasonic, Infineon aj TSMC pokračujú v dodávaní komponentov pre Huawei

V súvislosti so sankciami americkej vlády prerušili niektoré, nielen americké spoločnosti spoluprácu s čínskym výrobcom Huawei. Podľa niektorých správ mali prerušiť spoluprácu aj spoločnosti Panasonic alebo Infineon.
eu

Huawei s ďalšími problémami: Európske krajiny môžu zakázať jeho 5G zariadenia

Správa prichádza len pár dní po zákaze obchodovania s USA.
Huawei

Šéf Huawei: Na konflikt s USA sme plne pripravení

Výkonný riaditeľ Huawei, Ren Zhengfei, v utorok pre čínske médiá vyhlásil, že spoločnosť je „plne pripravená“ na konflikt s USA.

Trump dáva Huawei 3 mesiace: Za pomoci USA nesmie vyvíjať nové zariadenia

Čínsky technologický gigant, Huawei, získal od amerického ministerstva obchodu 3 mesiace na pokračovanie spolupráce so zámorskými spoločnosťami.
nakupy

Google vie, čo si kupujete: Tu nájdete zoznam všetkého, o čom vie!

To, že spoločnosť Google zbiera informácie o používateľoch svojich služieb nie je žiadnym tajomstvom. Môže vďaka nim svoje služby skvalitniť.

Ostatní práve čítajú