Úvod Tech Biznis

Biznis

Si nádejný biznismen alebo ostrieľaný žralok? V sekcii Biznis nájdeš všetky aktuality, ktoré ti pomôžu ostať zorientovaný.

Stále sa to stáva: Mladá Slovenka poslala zločincovi peniaze. Sľuboval jej milión eur

Je 21. storočie a vtipy o africkom princovi, ktorý potrebuje preniesť peniaze na účet sa už niekoľko rokov objavujú všade, dokonca aj na Slovensku.

Amazon je ďalšou firmou, ktorej trhová kapitalizácia prekonala hodnotu 1 bilión dolárov

Amazon sa na krátku chvíľu pridal do super exkluzívneho, 1 biliónového klubu.
Apple

Akcie Apple opäť stúpajú: Analytici a finančníci sa už nevedia dočkať nových iPhonov

Apple zažíva jedno z najplodnejších období svojej existencie. Len minulý mesiac prekonali hranicu 1 bilióna dolárov, teraz náskok zväčšujú.
Shazam

EÚ dala Apple zelenú: Akvizícia služby Shazam bude zrejme realitou

Zo služby Shazam bude podľa všetkého súčasť spoločnosti Apple, a to bude mať celkom značný vplyv na konkurenciu Apple Music.

Analytik varuje: Úspech iPhone X je dvojsečná zbraň, 2019 aj 2020 môžu byť pre Apple výrazne slabšie!

Apple minulý rok predstavil skutočne úspešné zariadenie. iPhone X sa totiž predáva ako horúce rožky ešte aj 10 mesiacov po jeho predstavení.

Samsung a Spotify: Vďaka partnerstvu budeš môcť počúvať hudbu takmer všade a na všetkom!

Event Unpacked 2018 nepriniesol len nový Galaxy Note 9 a Galaxy Watch, ale aj informáciu o novom partnerstve, ktoré vzniklo medzi Samsungom a populárnou službou Spotify.

Hlavný inžinier vozidiel spoločnosti Tesla sa vracia späť do Apple!

Doug Field, bývalý viceprezident hardvéru Mac, ktorý pred časom opustil Apple, aby sa stal hlavným inžinierom vozidiel v spoločnosti Tesla, si to údajne rozmyslel a rozhodol sa predsa len vrátiť späť na svoje pôvodné pracovisko.
facebook

Facebook začal od bánk pýtať informácie o platbách: Platiť im chce dátami používateľov

Facebook je obrovským agregátorom dát o svojich používateľov, čo mu pomáha zarábať. Dokáže totiž strašidelne presne cieliť reklamu, čo sa páči väčšine inzerentov.

Je 1 000 € za smartfón veľa? Bude ešte horšie, upozorňujú odborníci

Ceny smartfónov za posledných pár rokov poriadne rástli. Najväčší výrobcovia neustále zdražujú vlajkové lode, a to bez toho, aby k tomu mali poriadny dôvod.

Huawei je nezastaviteľný: Do roka chce predbehnúť Samsung a stať sa tak jednotkou na trhu!

Pre Huawei je rok 2018 extrémne úspešný. Len za sedem mesiacov sa im podarilo predať 100 miliónov smartfónov, čo mu zabezpečilo druhé miesto v rebríčku najväčších výrobcov smartfónov.
Apple

Apple to dokázal: Stala sa z neho prvá firma s hodnotou 1 bilión dolárov!

Krátko po zverejnení pozitívnych finančných výsledkov Apple sa začala zvyšovať hodnota ich akcií. Zvýšila sa až natoľko, že firma ako taká dosiahla magickú hodnotu 1 bilión dolárov. Stalo sa tak vôbec prvýkrát v histórii.
Apple

Analytik: Apple môže len počas jesene predať až 43,3 miliónov iPhonov

Apple podľa najnovších predpovedí analytikov čaká rekordné obdobie. Spoločnosť má už o pár hodín oznámiť, koľko zariadení sa jej podarilo predať v treťom fiškálnom kvartáli.

Hodnota Facebooku oficiálne klesla o 123 miliárd dolárov. Zuckerberg sám prišiel o 15 miliárd

Včerajší svet akcií zažil jeden z najväčších pádov v histórii. Akcie Facebooku totiž dosiahli hodnotu 174,89 dolára za kus, čo je o 19,6 % menej.

MP3.sk a Progamingshop.sk majú nového majoritného akcionára. Prevádzkuje iStores

Spoločnosť ARAŠID, prevádzkovateľ obľúbených internetových a kamenných predajní Programingshop a MP3.sk, má nového majoritného akcionára.

NASA pre biznisy: Vládna agentúra umožňuje spoločnostiam využívať satelitné dáta

NASA sa rozhodla na dlhší čas sprístupniť svoje satelitné dáta, ktoré by mohli výrazne pomôcť, alebo by sa aspoň mohli hodiť šírej podnikateľskej verejnosti.

Ostatní práve čítajú