Úvod Tech Biznis

Biznis

Si nádejný biznismen alebo ostrieľaný žralok? V sekcii Biznis nájdeš všetky aktuality, ktoré ti pomôžu ostať zorientovaný.

Vraj je to hotová vec: Microsoft kupuje GitHub

Prvotné informácie tento týždeň poukazovali na to, že sa americký Microsoft chystá odkúpiť obľúbenú službu azda každého programátora, GitHub.

Tech giganti vrátane Apple kúpili od spoločnosti Toshiba jej biznis s pamäťami

Konzorcium, ktoré tvorí aj americký Apple, má za sebou úspešnú akvizíciu divízie spoločnosti Toshiba, ktorá vyvíja a vyrába pamäte pre komplexnejšie elektronické zariadenia.

Microsoft sa vraj chystá kúpiť GitHub. Očakáva sa transakcia vo výške 2 miliardy dolárov

Microsoft má momentálne rokovať o akvizícii spoločnosti GitHub, webovej službe podporujúcej vývoj softvéru.

Microsoft je odteraz hodnotnejšia spoločnosť než Google

Microsoft vo valuácii (ocenení) predbehol Alphabet, materskú spoločnosť Google po tom ako dosiahol hodnotu 739 miliárd dolárov.

Tvorcovia Fortnite sú za vodou: Hra im za jeden mesiac zarobila skoro 300 miliónov!

Štúdio Epic Games má nemalý dôvod na veľkú oslavu. Z dostupných čísiel je totiž možné vydedukovať, že im ich battle royale titul zabezpečil poriadne ružovú budúcnosť.

Fínsky startup HMD Global vyzbieral až 100 miliónov dolárov pre Nokiu!

Spoločnosť HMD Global obdržala právo predávať smartfóny značky Nokia ešte v roku 2016. V priebehu dvoch rokov sa fínskemu startupu podarilo postaviť Nokiu späť na nohy a pokračovať v jej pôvodnej úlohe, čo sa mu pri pohľade na dobre hodnotené a populárne smartfóny darí excelentne.

Mercedes investuje do výroby nového elektromobilu 500 miliónov eur

Nemecký gigant Mercedes oznámil, že je odhodlaný investovať pol miliardy eur do výrobnej fabriky vo francúzskom meste Hambach.

Google Home má dôvod na oslavu. Svojimi číslami sa stáva hrozbou pre Alexu

Smart reproduktory sa v poslednej dobe stávajú čím ďalej tým viac a viac populárnymi. Vyzerá to tak, že ľudia si jednoducho radi užívajú služby šikovných asistentov.
samsung exynos

Čipsety Samsung Exynos môžu poháňať smartfóny iných značiek. Možno už o rok

V minulom roku sa stala spoločnosť Samsung najväčším výrobcom procesorových sád na svete. Aj keď najviac prostriedkov zarobila na dodávkach pamäťových modulov, rad čispetov Samsung Exynos má predpoveď veľmi dynamického rastu.

Amazon platí ľuďom za 3D sken ich tela. Chce tak znížiť množstvo vráteného oblečenia

Možno to znie trochu uletene, no Amazon skutočne hľadá ľudí, ktorí by boli ochotní podeliť sa o desať 3D skenov ich tela v priebehu 20 týždňov.

Šéf Porsche: Automobilový priemysel sa za 5 rokov zmení viac ako za posledných 50

Oliver Blume, CEO nemeckej ťažkej váhy, si myslí, že nadchádzajúcich päť rokov prinesie väčšiu transformáciu automobilového priemyslu, než aká prebiehala posledných päť dekád.

PayPal ľúbi Slovensko: Populárna platobná služba je už aj v slovenčine

Internetová služba PayPal, za ktorou stojí kontroverzný vizionár Elon Musk, oznámila rozšírenie svojej lokalizácie. Po novom totiž pribudla do ponuky jazykov i slovenčina, aby tak mali Slováci k dispozícii čo najväčší komfort.
Xiaomi Mi MIX 2s

Xiaomi sa v Európe udomácňuje. Zariadenia zaradí do ponuky veľký operátor!

Spoločnosť Xiaomi je v poslednom období poriadne zaneprázdnená. Spoločnosť nedávno vstúpila na hongkongskú akciovú burzu s prvotnou ponukou pre investorov (IPO), ktorá je očividne najväčšou na svete od roku 2014 (vtedy Alibaba Group). 
Apple

Apple naďalej ťaží z úspechu iPhonov. Za 3 mesiace vďaka nim zarobil rozprávkovú sumu!

Po vydarenom prvom štvrťroku, keď sa Apple podarilo predať vyše 77 miliónov kusov iPhonov, máme možnosť pozrieť sa aj na výsledky z druhého štvrťroku. Apple dnes oznámil svoje finančné výsledky za Q2 2018.

Apple má opäť problémy s patentami, ukradnutá technológia je aj v nových iPhonoch

Keď startup Corephofotonics ponúkol kalifornskému jabĺčku spoluprácu, v rámci ktorej by získal pokročilý duálny fotoaparát, tak ju odmietol.

Ostatní práve čítajú