Úvod Tech Biznis

Biznis

Generálny riaditeľ Amazonu z akcií za minulý týždeň zarobil poriadny balík

Generálny riaditeľ Amazonu, Jeff Bezos, je oficiálne najbohatším človekom na Zemi. Avšak väčšina jeho peňažného majetku - momentálne v hodnote až 95 miliárd dolárov podľa Bloomberg Billionaires Index - je spojená s akciami. 

Saudská Arábia: Udeliť robotovi občianstvo naozaj nikomu nepomôže

Ako sme vás už pred pár dňami informovali, Saudská Arábia udelila robotovi občianstvo. Robot menom Sofia bol predstavený na tech summite a mal naozaj dych berúci preslov. Prečo sa však niečo takéto vôbec stalo?

Magazín podpísaný Stevom Jobsom sa predal za neuveriteľných 50 000 dolárov!

Áno, čítate správne. Magazín, ktorý bol v roku 1988 podpísaný Stevom Jobsom, zakladateľom spoločnosti Apple, sa predal za 50-tisíc dolárov.

Best Buy tvrdí, že pýtať si za iPhone X o 100 dolárov viac je dobrá vec

Ak ste si objednávali iPhone X cez Best Buy, nemohli ste si nevšimnúť, že si predajca elektroniky žiada ešte o 100 dolárov viac, ako je už teraz dosť vysoká suma 999 a 1149 dolárov, ktorú si Apple za telefóny pýta.

The New York Times na dark webe: Stránka je dostupná len cez špeciálny prehliadač

The New York Times, populárne americké noviny, spúšťajú experiment na dark webe, ku ktorému sa dostanete len cez špeciálny prehliadač TOR (The Onion Router).

Dovolili by ste kuriérovi odomknúť dvere, keď nie ste doma? Služba Amazon Key to umožní

Najväčší online predajca Amazon spúšťa na americkom trhu pomerne kontroverznú službu. Amazon Key umožní doručovateľovi odomknúť vchodové dvere vašej nehnuteľnosti, za ktorými nechá vami objednaný balík. 

Patentová vojna! Otec iPodu vs. tvorca Androidu

Keyssa, financovaná Tonym Fadellom, tvrdí, že jeho bezdrôtová technika prenosu údajov bola odcudzená spoločnosťou Essential, výrobcom telefónov, ktorú založil Andy Rubin.

Obrovská obrazovka v Londýne, ktorá vysiela reklamy podľa okoloidúcich áut a ľudí

Nová obrovská obrazovka inštalovaná v Londýnskom Picadilly Circus bude zobrazovať reklamy podľa áut a ľudí, ktorí okolo nej prejdú.

Čínske železnice zaznamenali rekord. Uhádneš, aký počet cestujúcich prepravili v auguste?

Čína je obrovskou krajinou a to isté platí aj o jej dopravnej infraštruktúre. Železničná osobná preprava je v Číne veľmi obľúbená. Dokonca až tak, že čínske železnice zaznamenali v nedávnom auguste rekordný počet cestujúcich.

India chce svoj vlastný Hyperloop dlhý takmer 44 kilometrov. Cestu skráti zo 70 na 6 minút!

Presne tak. Spoločnosť si podala ruku s radou pre hospodársky rozvoj Andhra Pradesh v Indii za cieľom postaviť loop spájajúci dve mestá Vyjaywada a Amaravati.