Úvod Tech Robotika

Robotika

Od Boston Dymanics až po roboty, ktoré vedia v rekordnom čase poskladať Rubikovu kocku. Robotika je všade navôkol!

Elon Musk a jeho spoločnosť Neuralink testujú mozgové implantáty na zvieratách

Neuralink, spoločnosť vlastnená Elonom Muskom, zrejme testuje svoje mozgové implantáty na zvieratách. Plány pre testovanie tejto technológie odhalil list zamestnanca spoločnosti Neuralink.

Arachnofobici, pozor! Tento robotický pavúk sa dokáže pohybovať alarmujúcou rýchlosťou

Arachnofobikom sa nový vynález nemeckej technologickej spoločnosti páčiť nebude. Vytvorili totiž robotického pavúka, ktorého obdarili desivou schopnosťou.

ASLAN: 3D-vytlačená robotická ruka, ktorá prekladá jazyk do znakovej reči

Vedci vytvorili robotickú ruku, vďaka ktorej sa bude nepočujúcim ľuďom ľahšie komunikovať s tými, ktorí neovládajú znakovú reč. Stojí približne 455 € a o 5 rokov by ju mohli ľudia pohodlne nosiť aj v batohu.

Tesla v problémoch: Model S nabúral do cyklistu, vinu zvaľujú na autopilota!

Moderná americká automobilka má na rováši ďalšiu dopravnú nehodu, tentokrát v Holandsku. Teda aspoň tak tvrdia lokálne médiá, pretože vinu opäť zvaľujú na autopilota.

Tento robot si podľa rýchlosti hudby vytvára tančené kreácie na mieru v reálnom čase

Štvornohý robot vytvorený tímom na ETH Zürich vie tancovať tak ako žiadny iný. Jeho pohyb nie je naprogramovaný priamo k hudbe, a to znamená, že robot hudbu analyzuje v reálnom čase. A potom je to už všetko len o tancovaní.

Elon Musk bez servítky: Autopilot bude 2 až 3x bezpečnejší ako ľudia

Kontroverzný vizionár nám počas konferencie SXSW prezradil ako informácie súvisiace s gigantickou raketou BFR, tak aj tie, ktoré súvisia s plánmi jeho automobilky.

Vyhynutý druh nahradili súčiastkami: Robotický vlk úspešne ochránil úrodu japonských farmárov

Posledných 8 mesiacov obýval farmy blízko Kisarazu City v Japonsku robotický vlk. Jeho úlohou bolo odstrašiť druhé zvieratá, aby nezničili a nezožrali úrodu farmárov. 

Robotické nohy: Novinka má pomôcť ochrnutým ľuďom opäť chodiť

Japonská firma zaoberajúca sa robotikou dostala povolenie priniesť do Spojených štátov ich futuristické hybridné asistenčné končatiny. Tie majú pomôcť ľuďom, ktorí utrpeli rôzne zranenia, znova sa postaviť na nohy.

Je nezastaviteľný: Robotický pes, ktorý si otvára dvere, znesie aj odpor človeka!

Populárny štvornohý robot, ktorý nedávno dostal vlastnú ruku pre otváranie dverí, je naozaj oddaný svojej úlohe.

Black Mirror v reálnom svete: Tento robotický pes vie otvárať dvere iným robotom

Na internete populárna americká spoločnosť Boston Dynamics, ktorá sa zaoberá pokročilou robotikou, nám predviedla ďalší husársky kúsok.

Od hudby k medicíne: Ako 5G zmení svet?

Bleskurýchla generácia bezdrôtovej technológie bude poháňať autonómne autá, virtuálnu realitu a smart-mestá. Čo všetko sa ešte od nej očakáva?

Nie USA, ale Európa: Holandsko má TOP podmienky pre samojazdiace autá

Výsledky auditu zameraného na autonómne dopravné prostriedky v tom majú jasno.

Ako z hororu: Výskumníci zhotovili mini robota bez batérie, poháňa ho vlhkosť!

Predstavte si, že vás smartfón nezískava elektrickú energiu bežným spôsobom, čiže nabíjaním, ale iba tým, že je vo fyzickom kontakte s vlhkým prostredím.

Odborníci v oblasti AI si myslia, že tvorcovia Sofie zavádzajú verejnosť

Robotka Sofia, je ospevovaná ako prvý robot s umelou inteligenciou, ktorý sa stal občiankou Saudskej Arábie. Podľa jej tvorcov je vraj veľmi inteligentná a dokáže mnoho vecí, ktoré aj my, ľudia.

Rukavica Sense Glove ti umožní dotknúť sa vecí vo virtuálnej realite

Virtuálna realita nám umožňuje vidieť mnohé veci. Dostane nás do vymysleného sveta, v ktorom sa môžeme pohybovať a obzerať ako keby sme sa v ňom skutočne nachádzali. Po najnovšom nás však VR vtiahne do svojho zovretia ešte viac.

Ostatní práve čítajú