PC

Si podobne ako my poriadny geek? Zaujímajú ťa grafické karty, počítače, základné dosky a DDR pamäte? Vitaj v našej PC sekcii!

Ako prejsť na Windows 10 zadarmo alebo veľmi lacno?

Keď Microsoft v októbri roku 2009 predstavil legendárny Windows 7, používateľom sľúbil 10-ročnú podporu. To sa, bohužiaľ, naplnilo 14. januára 2020.

RECENZIA Asus ZenBook 14 UX434: Druhý displej – na okrasu alebo skutočnú prácu?

Hlavným predajným bodom Asus ZenBook 14 UX434 je jeho adaptívny touchpad, ktorý okrem touchpadu slúži aj ako sekundárny displej. Stojí však za to?

FOTO: Nvidia GeForce RTX 3080 na prvých záberoch

Nvidia sa pripravuje na predstavenie novej generácie desktopových grafických kariet. Rad GeForce RTX3000 by mal byť dostupný koncom tohto roka.

AMD zaútočí aj na Nvidiu: Výkonná grafika „Big Navi“ bude mať novú architektúru, príde tento rok!

AMD sa po procesoroch snaží výrazne narušiť aj trh s grafickými kartami. Firma totiž pripravuje nové grafické karty s označením Big Navi.

Rockstar Games údajne pripravuje remake hry Red Dead Redemption. Debutovať má v prvej polovici budúceho roku

Remake Red Dead Redemption má byť postavená na rovnakom engine ako Red Dead Redemption 2. Vylepšenia sa však nebudú týkať len grafiky.

Windows 10 získava májovú aktualizáciu: Takto si ho môžete kúpiť už za 9,09 €!

Ako už iste viete, Windows 10 pred pár dňami získal veľkú, tzv. májovú, aktualizáciu. Windows 10 je vďaka nej opäť o niečo bezpečnejší, rýchlejší a modernejší.

XIDU PhilMac je ultrakompaktný počítač s vysokým výkonom a nízkou cenou

Začiatkom týždňa sme vás informovali o tom, že XIDU pripravuje nový produkt – PhilMac. Sám výrobca ho schopnosťami prirovnáva k Apple Mac Mini.
windows 10

Microsoft prezrádza detaily ohľadom veľkej aktualizácie pre Windows 10. Prísť má budúci rok

Microsoft zverejnil detaily ohľadom ďalšej veľkej aktualizácie pre Windows 10. Doraziť k nám má budúci rok ako Windows 10 Iron (Fe) či Windows 10 21H1.

XIDU PhilMac: Mini počítač s obrovskými ambíciami konkurovať Mac Mini od Apple

XIDU začiatkom týždňa oznámil chystanú novinku – PhilMac. Ide o úplne nový produktový rad mini PC pre používateľov.

AMD chce zničiť Intel: Nové Ryzeny budú opäť až do 20 % výkonnejšie

Pripravovaná generácia desktopových procesorov Ryzen 4000 od AMD má priniesť opäť výraznejší nárast výkonu. Intel nemá mať šancu.

Letná MEGA akcia: Kúp si Office a Windows 10 získaš zadarmo!

Rok 2020 je pre mnohým rokom zmeny. Spopularizovaný home office a digitálna výučba si však vyžadujú tie správne nástroje na prácu.

Celosvetová dostupnosť Messenger Rooms je tu, video chat môžete používať na smartfónoch aj PC

Skupinový video chat od Facebooku, ktorý môžeme považovať aj za priameho konkurenta služby Zoom, je konečne dostupný aj mimo územia Ameriky.

Honor o pár dní predstaví nové zariadenia vrátane smart TV a výkonného notebooku

Honor, dcérska značka spoločnosti Huawei, naplánovala na 18. marca živé online vysielanie, prostredníctvom ktorého nám predstaví nové hardvérové produkty. 

Intel sa stále trápi: Ich najnovší Core i9-10900K dosahuje spotrebu až 235 Wattov

Spoločnosť Intel 30. apríla predstavila najnovšiu generáciu desktopových procesorov, ktorá je však stále vyrábaná už zastaralým 14 nm procesom.
apple macbook pro

Apple má na krku ďalšiu žalobu, tentokrát kvôli chybným MacBookom

Dôvodom je chybný kábel spájajúci displej s telom notebooku, ktorý sa má nachádzať v interiéroch nedávno uvoľnených 13 a 15-palcových modeloch MacBook Pro.

Ostatní práve čítajú