PC

Si podobne ako my poriadny geek? Zaujímajú ťa grafické karty, počítače, základné dosky a DDR pamäte? Vitaj v našej PC sekcii!

NÁVOD: Ako prejsť na Windows 10 zadarmo alebo veľmi lacno? + lacný Office!

Váš notebook alebo počítač ešte stále beží na Windows 8, Windows 7 alebo nebodaj ešte na staršej verzii? Túto príležitosť nemôžete prepásť.

V roku 1995 prišla revolúcia: Operačný systém Windows 95 oslavuje 25 rokov!

Kto by to bol povedal, že od prelomového okamihu v IT priemysle už stihla ubehnúť tak dlhá doba. Presne 25 rokov dozadu začali predávať Windows 95!

Ideálny čas nakupovať: Ceny SSD diskov budú nižšie, na trhu je príliš veľa pamäťových čipov!

Ak sa tento rok chystáte vylepšiť PC či notebook alebo vyskladať si novú zostavu, máme dobré správy.

FOTO: Takto môže vyzerať vôbec prvý desktop z dielne Huawei!

Interiér počítača má obývať procesor Kunpeng 920 3211K s 24 jadrami a taktom až 2,6 GHz. Hovorí sa, že je rýchlejší ako Core i9-9900K od Intelu.

Trh s notebookmi ovládli značky Lenovo a HP, dokopy si pripisujú takmer 50-percentný podiel

Prenosným počítačom sa v druhom kvartáli 2020 náramne darilo. Segment zaznamenal až 27-percentný medziročný nárast, stojí v správe Strategy Analytics.

Huawei začal na našom trhu predávať špičkový MateBook X Pro, stojí takmer 2000 €

Huawei uvádza do slovenského predaja vlajkovú loď svojho portfólia notebookov. Model MateBook X Pro s displejom bez rámikov prináša novú úroveň spolupráce na viacerých zariadeniach, ultra tenký dizajn a dostatok výkonu aj pre najnáročnejších.

Redmi vydal svoj prvý herný notebook. Ponúka až 144 Hz displej!

Redmi G ponúka desiatu generáciu Core i7-10750H od Intelu, 16 GB operačnej pamäte, 512 GB SSD a taktiež grafický procesor GTX 1650/GTX 1650 Ti.

Huawei pracuje na novom notebooku s extrémne tenkými rámikmi. Debutovať má už o pár dní

Displej chystaného notebooku ponúkne vysoké 3K rozlíšenie. Taktiež má ísť o vôbec prvý notebook s kuchyne Huawei, ktorý dorazí s podporou pre Wi-Fi 6.

RÝCHLY TIP: Windows 10 ešte nebol lacnejší. Momentálne ho kúpite len za 7 €!

Ešte stále používate staršiu verziu Windowsu alebo si staviate počítač a potrebujete operačný systém? Máme pre vás perfektný tip.

Windows 10 sa zmení: Nová aktualizácia výrazne zmení ponuku Štart

Softvéroví inžinieri a grafickí dizajnéri Microsoftu momentálne usilovne pracujú na ďalšej aktualizácii operačného systému Windows 10.
macbook

Apple varuje: Prelepovanie webkamery na MacBookoch môže poškodiť displej

Ak vlastníte MacBook, na ktorom ste si z bezpečnostných alebo iných dôvodov prelepili webkameru, odporúčame vám to čo najskôr napraviť.

Štandard pamätí DDR5 je hotový: Budú 4x objemnejšie a až 2x rýchlejšie

Obchodná a normalizačná organizácia zameraná na polovodičové súčiastky, JEDEC, pred niekoľkými dňami vydala špecifikácie nového pamäťového štandardu DDR5.

Letná zľava je tu: Ku Office získate Windows 10 zadarmo + 50 % zľava na ďalšie programy

Letná zľava prináša vynikajúcu príležitosť ako získať Windows 10 zadarmo. Stačí si pritom kúpiť Microsoft Office 2016/2019/365 v 50 % zľave a Windows 10 získate ako darček.

Herné notebooky značky Honor zrejme poženú procesory od AMD

Naznačujú to nové príspevky na čínskej sociálnej sieti Weibo, ktoré boli zverejnené cez oficiálne účty spoločností AMD a Honor.

Používaš Windows 7? Prichádza aktualizácia, inštaluje nový prehliadač Edge

Keď Microsoft predstavil Windows 10, dni obľúbeného Windows 7 boli spočítané. Tak sa aj stalo a 14. januára 2020 oficiálne skončila jeho podpora.

Ostatní práve čítajú