PC

Si podobne ako my poriadny geek? Zaujímajú ťa grafické karty, počítače, základné dosky a DDR pamäte? Vitaj v našej PC sekcii!

macbook

Apple plánuje veľké zmeny: MacBook v roku 2021 prinesú úplne nový dizajn

Apple údajne plánuje svojich verných zákazníkov prekvapiť a predstaviť nový dizajn pre MacBooky, ktorý už nebude pozostávať len z drobných vylepšení.

VIDEO: Filipínsky dizajnér si podal Windows 10. Čo by ste povedali na takúto zmenu?

Genrole Caspe, dizajnér z Filipín, sa rozhodol zamerať na "prerábku" aktuálne najrozšírenejšej verzie operačného systému Windows.
dezinfekcia

Dezinfekcia smartfónov a inej elektroniky: Apple vydal krátke odporúčanie pre používateľov

V aktuálnej situácii spojenej so šíriacou sa nákazou koronavírusom vydali oficiálne zdravotnícke úrady niekoľko odporúčaní, ktoré majú šíreniu ochorenia zabrániť.

Kolieska k počítaču Mac Pro stoja 480 €. Apple pri nich úplne zabudol na brzdu

Najnovší počítač amerického výrobcu Apple je nádherným kusom technológie. Kolieskam za 480 € však chýba základná funkcia.

Huawei aktualizuje sériu MateBook X Pro: 16 GB RAM, 1 TB úložisko a 10. generácia procesorov od Intel

Huawei sa rozhodol aktualizovať svoju sériu vysoko výkonných notebookov, Huawei MateBook X Pro. V podstate ide o vylepšené verzie minuloročných modelov.

VIDEO: Takto vyzerá Need for Speed: Underground v kombinácii s RTX

Asi každý milovník rýchlych áut a počítačových hier vie, o čom je legendárny titul Need for Speed: Underground. Hra prvýkrát debutovala ešte v roku 2003.
Huawei Mate Xs

Skladací Huawei Mate Xs bude dostupný aj na Slovensku, cena je enormná

Spoločnosť Huawei predstavila prostredníctvom živého video prenosu rad nových zariadení, medzi ktorými vynikala druhá generácia skladacieho smartfónu Huawei Mate Xs.

Neostane to len pri smartfónoch: Globálneho debutu sa dočkali aj notebooky Honor MagicBook

Honor sa pretláča sériu MagicBook do celého sveta. Záujemcovia si môžu vybrať medzi 14" a 15" modelmi, ktorých ceny začínajú na hranici 599 €.

Nový Samsung Galaxy Chromebook môže debutovať 6. apríla, možno sa dočkáme aj LTE variantu

Samsung pri predstavení oznámil, že nový Chromebook k nám dorazí niekedy počas Q1, čo je jednoducho až príliš široký pojem.
Mac Pro

Mac Pro sa podrobil záťažovému testu, vydržal 6 000 otvorených kariet v Google Chrome

YouTuber Jonathan Morris podrobil Mac Pro netradičnému záťažovému testu. Jeho kapacitu testoval prostredníctvom kariet v prehliadači Google Chrome.

Windows 10 Pro za zatiaľ najnižšiu cenu: Teraz stojí len 9,09 €!

Keď Microsoft v októbri roku 2009 predstavil legendárny Windows 7, používateľom sľúbil 10-ročnú podporu. Tá v januári 2020 úplne skončila.

Nemecká vláda je ochotná zaplatiť 800-tisíc € za ďalšie aktualizácie pre Windows 7. Dôvod je prostý

Nemecká vláda je za ESU ochotná zaplatiť až 800 tisíc eur, keďže má Windows 7 nainštalovaný ešte na viac ako 33 tisícoch počítačov.
Jeden z náčrtov z patentu Apple

Apple chystá niečo veľké: Počítač iMac sa môže zmeniť na zaoblený kus skla

Apple nás môže obdariť novým počítačom iMac s radikálne prerobeným dizajnom. Naznačuje to únik náčrtov zo žiadosti o patentovanie duševného vlastníctva.
Toto je výsledok

FOTO: Z kufríka spravil neuveriteľný prenosný počítač s vodným chladením

Mnohí si pod pojmom osobný počítač predstavujú bielu skriňu, v ktorej je umiestnený hardvér. Podoba PC môže však nabrať viacero odlišných foriem.

Čína to myslí vážne: XIDU PhilPad útočí na Asus VivoBook – ktorý je lepší?

Xidu je čínska spoločnosť, ktorá má veľké ambície. Jej novinka, Xidu PhilPad ponúka 13,3-palcový dotykový IPS displej s 2K rozlíšením.

Ostatní práve čítajú