MWC 2020: Aké novinky si na nás výrobcovia chystajú tento rok?

Nudiť sa rozhodne nebudeme.

4
Zdroj: AndroidPIT

Už o tri týždne sa začína každoročne organizovaný veľtrh Mobile World Congress, na ktorom nám svetoznámi výrobcovia počas troch dní predstavia svoje najnovšie produkty.

Aby sme boli konkrétnejší, v Barcelone sa nám medzi 24. a 27. februárom ukážu spoločnosti ako LG, Huawei, HMD Global, Samsung, Sony, Qualcomm, OnePlus, Motorola či Xiaomi. A na aké produkty sa môžeme tešiť? To sa dočítate v tomto článku.

HMD Global

So spoločnosťou HMD Global si zrejme každý spája značku Nokia. Tá má tento rok predstaviť hneď niekoľko smartfónov. Veľa sa však toho o nich nevie.

Hovorí sa však, že Nokia sa tento rok zameria skôr na 5G, čiže v konečnom dôsledku sa možno dozvieme viac o jej infraštruktúre, než o telefónoch.

Spoločnosť HMD Global tento rok určite predstaví aj niekoľko nových zariadení. Aby sme boli konkrétnejší, dočkať sa máme modelov poháňaných čipsetmi Snapdragon 765 aj Snapdragon 865.

Predstavené však budú aj lacnejšie smartfóny strednej a nižšej triedy, presnejšie Nokia 8.2 5G, Nokia 5.2 a Nokia 1.3. Týmto zariadeniam sme sa viac venovali v samostatnom článku.

Nokia 5.2 – Zdroj: FoneArena

Okrem týchto modelov Nokia údajne plánuje predstaviť aj Nokia 400, záhadný smartfón bežiaci na systéme Android. Rovnako ako pri ostatných produktoch, ani o tomto nevieme skoro nič. Taktiež nie je úplne isté, či sa tento smartfón vôbec ukáže na MWC.

Huawei

Na kongrese samozrejme nemôže chýbať ani čínsky gigant Huawei, ktorý si na nás taktiež chystá zopár horúcich noviniek.

Jednoznačne sa dozvieme hojné množstvo zaujímavých informácií ohľadom 5G infraštruktúry, keďže v tejto oblasti je Huawei veľmi silným hráčom.

Čo sa týka smartfónov, mnohí sa už nedočkavo tešia na sériu Huawei P40, no tá sa má v plnej kráse ukázať počas samostatného podujatia, ktorý sa bude konať v marci. Je teda veľmi nepravdepodobné, že o nej budeme počuť počas MWC. Nepravdepodobné však neznamená vylúčené, čiže môžeme aspoň dúfať.

huawei P40 Pro
Huawei P40 – Foto: Evan Blass

Honor

Ako ste mohli vyčítať z predchádzajúcej sekcie, rovnako ako pri HMD Global, ani pri Huawei si nie sme úplne istí, čo môžeme očakávať.

To však neplatí pre Honor. Počas MWC má totiž podznačka Huawei predstaviť dve veľké novinky, a to Honor 9X Pro a Honor View30 Pro. Neostane to však len pri smartfónoch, keďže sa máme dočkať aj odhalenia hodiniek MagicWatch 2 či bezdrôtových slúchadiel.

Honor 9X Pro

Honor 9X Pro síce vyšiel už dávnejšie, no výrobca mal problém ho pretlačiť na všetky trhy. Aj z tohto dôvodu ešte v októbri minulého roku oznámil, že pracuje na „inej“ verzii Honor 9X Pro pre Európu. Tá sa síce do niektorých európskych krajín už dostala, no počas MWC má byť oznámená ešte širšia dostupnosť.

Honor 9X Pro je vybavený 6,59-palcovým displejom, čipsetom Kirin 810, 8 GB RAM, 256 GB úložiskom, 4 000 mAh batériou a trojicou zadných fotoaparátov s rozlíšeniami 48 Mpx, 8 Mpx a 2 Mpx. Na prednej strane sa nachádza vysúvací selfie snímač s rozlíšením 16 Mpx.

Honor 9X
Honor 9X

Honor View 30 Pro

Ďalšou veľkou novinkou bude aj Honor View30 Pro. Ten sa má pýšiť rovnakými špecifikáciami ako Honor V30 Pro, ktorý bol predstavený ešte v novembri minulého roku.

TIP REDAKCIE
Kirin 990 oficiálne: Prvý high-end čipset s integrovaným 5G modemom

Aby sme boli presnejší, novinka by mala byť vybavená 6,57-palcovým FullHD+ LCD displejom s pilulkovým výrezom pre dva selfie fotoaparáty (32 Mpx + 8 Mpx), čipsetom HiSilicon Kirin 990 a trojicou zadných fotoaparátov na čele so 40 Mpx snímačom. V30 Pro taktiež disponuje podporou pre duálnu 5G konektivitu.

honor v30
Honor V30

LG

Aktualizované 5. 2. 2020: Spoločnosť LG kvôli šíriacemu sa koronavírusu ruší účasť na MWC. Rovnaký krok má údajne učiniť aj výrobca ZTE, no ten to zatiaľ oficiálne nepotvrdil.

Spoločnosť LG plánuje na tohtoročnom MWC predstaviť prinajmenšom dve čerstvé novinky, a to LG V60 ThinQ s duálnym displejom a LG G9 ThinQ.

LG V60 ThinQ

Smartfóny zo série „V“ boli až do minuloročného MWC, kedy výrobca odhalil LG V50, predstavované zvyčajne až v druhej polovici roku. Tento rok sa tak dočkáme pokračovania vo forme LG V60, ktorý dorazí s vylepšenou verziou doplnku Dual Screen, vďaka čomu sa môžeme tešiť na oveľa kvalitnejší zážitok pri práci s dvoma displejmi. Chýbať údajne nebude ani podpora 5G konektivity.

LG G9 ThinQ

Narozdiel od LG V60 ThinQ, LG G9 ThinQ sa nám už ukázal na niekoľkých renderoch. Smartfón má byť vybavený displejom s kvapkovým výrezom pre selfie fotoaparát, štvoricou zadných fotoaparátov a 3,5 mm výstupom pre slúchadlá.

Smutnou správou je, že smartfón nebude schopný rozpoznávať gestá, ktoré boli dostupné na LG G8 ThinQ.

LG G9 – Zdroj: Gizmochina (@OnLeaks & CashKaro.com)

Motorola

Počas Snapdragon Tech Summit nám spoločnosť Motorola prezradila, že v blízkej dobe predstaví aspoň jeden smartfón poháňaný čipsetom Snapdragon 765 a aspoň jeden smartfón vybavený vysoko výkonným procesorom Snapdragon 865.

Od spoločnosti sa tak na MWC očakáva aj predstavenie vlajkovej lode, ktorá môže byť známa ako Motorola One 5G 2020, Motorola One 2020 či Motorola Edge+.  Okrem nej sa však dočkáme aj predstavenia troch „G“ modelov – Moto G8, Moto G8 Power a Moto G Stylus.

Moto G8

Smartfón Moto G8 má byť vybavený 6,39-palcovým HD+ LCD displejom s dierovým výrezom pre selfie fotoaparát. Zadná strana ponúkne trojicu fotoaparátov s rozlíšeniami 16 Mpx, 8 Mpx a 2 Mpx.

Interiér bude obsahovať 4 000 mAh batériu s podporou 10 W rýchlonabíjania a čipset Snapdragon 665.

Moto G8 – Zdroj: 91Mobiles

Moto G8 Power

Druhým modelom z trojice je Moto G8 Power, ktorý dorazí s 5 000 mAh batériou s podporou 18 W rýchlonabíjania. Z prednej strany má zariadenie pokrývať 6,36-palcový FullHD+ LCD displej.

V oblasti fotoaparátov má G8 Power pripomínať štandardný G8, no okrem spomenutej trojice foťákov sa môžeme dočkať ešte jedného snímača s rozlíšením 8 Mpx. Na prednej strane sa má nachádzať samostatný 25 Mpx selfie fotoaparát.

Moto G Stylus

Posledným modelom z radu „G“ je Moto G Stylus, smartfón, ktorého príslušenstvo obsahuje aj stylus.

V tomto prípade sa môžeme tešiť na 6,36-palcový displej, čipset Snapdragon 665, 4 GB RAM, 64/128 GB úložisko a 4 000 mAh batériu. Zadnú stranu zariadenia bude obývať 48 Mpx hlavný snímač, ktorému budú asistovať vedľajšie fotoaparáty s rozlíšeniami 16 Mpx a 2 Mpx.

TIP REDAKCIE
Nové bezdrôtové slúchadlá od Sony kombinujú hudbu so zvukmi z okolia!
Moto G Stylus – Zdroj: FoneArena

OnePlus

Na MWC samozrejme nemôže chýbať ani spoločnosť OnePlus. Tá má počas eventu predstaviť svoju novú technológiu 120 Hz displeja, pričom sa vraj môžeme dočkať aj predstavenia novej série OnePlus 8.

To sú však zatiaľ len domnienky. Spoločnosť sa totiž s verejnosťou zatiaľ nepodelila o žiadne svoje plány. Je síce isté, že sa dozvieme určité novinky, no tie nemusia byť nutne spojené s novými zariadeniami.

Qualcomm

Na MWC sa objaví aj svetoznámy výrobca čipsetov, Qualcomm. Zatiaľ však nie je známe, či sa dočkáme predstavenia nových procesorov. Viac sa totiž údajne počíta s predstavením čerstvých vylepšení pre WiFi a Bluetooth.

Rovnako ako pri OnePlus, ani v tomto prípade si nie sme úplne istí, čo môžeme očakávať. Spoločnosť minulý rok predstavila svoj modem X55 5G, čo znamená, že sa novinky podobného rázu môžeme dočkať aj tentokrát.

Samsung

Samsung nám toho počas MWC zrejme veľa neukáže. Dôvodom je predovšetkým jeho vlastná konferencia Unpacked, ktorá sa koná už 11. februára.

Práve počas nej má juhokórejský výrobca predstaviť svoje najnovšie vlajkové lode, a to vrátane očakávanej série Galaxy S20. Údajne sa však môžeme dočkať predstavenia nových smartfónov z obľúbenej série „A“.

Samsung Galaxy S20. Foto: winfuture.de

Sony

Aktualizované 10. 2. 2020: Účasť po novom rušia ďalšie spoločnosti, konkrétne Ericsson, Nvidia a taktiež aj Sony.

Už vieme, že spoločnosť Sony má v Barcelone predstaviť svoj nový smartfón, ktorý môže byť známy ako Sony Xperia 5 Plus.

Sony Xperia 5 Plus

Zariadenie má byť vybavené 6,6-palcovým OLED displejom s pomerom strán 21:9, ktorý budú ohraničovať veľmi tenké rámiky. Na prednej strane si svoje miesto nájde aj 8 Mpx selfie fotoaparát. Zadná strana údajne ponúkne trojicu fotoaparátov spolu s ToF senzorom.

V súvislosti so Sony Xperia 5 Plus sa ďalej hovorí aj o snímači odtlačkov prstov umiestnenom na bočnej hrane či prítomnosti 3,5 mm výstupu pre slúchadlá.

Xiaomi

Čínsky výrobca Xiaomi nám už dávnejšie sľúbil, že počas Q1 predstaví svoju novú sériu Mi 10, ktorú poženie výkonný čipset Snapdragon 865. Spoluzakladateľ a prezident spoločnosti pritom nedávno prehlásil, že Mi 10 bude vôbec prvý smartfón na trhu, ktorý tento procesor poženie.

Ako však nedávno naznačil CEO Black Shark, Lou Yuzhou, nová séria bude spolu s Black Shark 3 zrejme predstavená online, a to ešte pred 11. februárom. A dôvod? Koronavírus.

Xiaomi Mi 10 & Xiaomi Mi 10 Pro

Novej sérii sme na našom webe už venovali nemalý počet článkov, no napriek tomu o nej veľa nevieme.

Zatiaľ môžeme viac-menej hovoriť len o podpore 65/66 W rýchlonabíjania, 108 Mpx fotoaparáte a pohone, o ktorý sa údajne postará čipset Snapdragon 865 od spoločnosti Qualcomm.

Mi 10 Pro 5G – Zdroj: Weibo (via Android Authority)

Počas MWC sa rozhodne nebudeme nudiť

Ako môžete vidieť, o zaujímavé novinky rozhodne nebude núdza. Taktiež je takmer isté, že sa dočkáme predstavenia oveľa väčšieho počtu produktov, než sme v tomto článku uviedli.

MWC 2020 začína už 24. februára. Sme naozaj zvedaví, čo všetko si na nás svetoví giganti nachystali tento rok.