HMD Global na MWC údajne predstaví aj modely Nokia 5.2 a Nokia 1.3

Na našom webe sme vás už informovali ohľadom Nokia 9.2. Teraz vám prinášame základné informácie ohľadom Nokia 5.2 a Nokia 1.3.

Počas tohtoročného kongresu MWC má spoločnosť HMD Global, pod ktorú spadá svetoznáma značka Nokia, predstaviť niekoľko nových smartfónov. Na našom webe sme vás už informovali o Nokia 9.2, ktorá bude poháňaná čipsetom Snapdragon 865. Teraz vám prinášame základné informácie o Nokia 5.2 a Nokia 1.3.

Nokia 5.2 – očakávané špecifikácie a cena

Ako píše server Playfuldroid, Nokia 5.2 bude spadať priamo do strednej triedy. Z prednej strany ho bude pokrývať 6,2-palcový IPS LCD displej s výrezom v tvare kvapky. Na zadnej nájdeme 16 Mpx hlavný snímač, ktorému bude asistovať 5 Mpx pomocný senzor. Zostavu osadenú do kruhového čierneho panelu kompletizuje LED blesk.

Čo sa týka interiéru, smartfón má poháňať čipset Snapdragon 632, ktorý bude spolupracovať s 3/4 GB RAM a 32/64 GB úložiskom. Nesmieme zabudnúť ani na pomerne malú batériu s kapacitou len 3 500 mAh.

Nokia 5.2 sa bude údajne predávať v dvoch variantoch:

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S22: Predstavenie má prebehnúť už 8. februára
  • 3 GB RAM + 32 GB úložisko (169 EUR)
  • 4 GB RAM + 64 GB úložisko (neznáma cena)
Zdroj: Playfuldroid

Nokia 1.3 – očakávané špecifikácie a cena

Ak patríte medzi naozaj nenáročných používateľov, ktorí telefón využívajú najviac na telefonovanie či odosielanie SMS správ, tak táto novinka je určená práve pre vás.

Nokia 1.3 môže disponovať 6-palcovým displejom s malým výrezom, pod ktorým vraj budeme môcť nájsť 4 000 mAh batériu a čipset od MediaTek, ktorý bude podporovať 1 GB RAM a 8 GB úložisko.

Ako už naznačujú špecifikácie, Nokia 1.3 sa bude predávať za skutočne smiešnu cenu. Konkrétne hovoríme o čiastke vo výške 79 eur.

Čo ďalšie nás čaká?

Na MWC má spoločnosť okrem uvedených modelov predstaviť aj Nokia 8.2 5G, ktorý poženie čipset Snapdragon 765, či “remaster” jedného z obľúbených modelov z minulosti.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať