Tweet vs. CEO: Bude OnePlus 8 Pro podporovať bezdrôtové nabíjanie?

Čomu veríte vy?

0
Ilustr

Spoločnosť OnePlus sa na trhu so smartfónmi presadila vďaka rôznym kvalitám, no podpora bezdrôtového nabíjania medzi ne rozhodne nepatrí. Novinka síce podľa niektorých teórií má byť dostupná v OnePlus 8 Pro, avšak generálny riaditeľ naznačuje opak. Téme sa venoval web 9to5Google.

Na začiatku tohto týždňa používateľ @Samsung_News_ (Max J.) zverejnil tweet, v ktorom tvrdí, že OnePlus konečne ponúkne bezdrôtové nabíjanie, a to na spomenutom OnePlus 8 Pro.

Ak sú tieto informácie pravdivé, spoločnosť je pripravená učiniť veľkú zmenu. Výkonní vedúci sa totiž bezdrôtovému nabíjaniu silou-mocou vyhýbali. Spoliehali sa na svoje overené drôtové nabíjačky, ktoré aktuálne patria medzi najrýchlejšie na trhu.

Šéf tvrdí, že bezdrôtové nabíjanie netreba

Má to však jeden háčik, a tým je vyjadrenie (či názor) generálneho riaditeľa. Pete Lau totiž tvrdí, že drôtové nabíjanie, ktoré spoločnosť ponúka, je až „príliš dobré“ na to, aby sa tím zaoberal podporou pre bezdrôtové nabíjanie. Inak povedané, bezdrôtové nabíjanie je podľa neho príliš pomalé.

TIP REDAKCIE
OnePlus 8 Pro bude delo: Konkurenciu potrápi so 120 Hz displejom a 12 GB RAM

Nikto okrem samotnej spoločnosti zatiaľ nevie, kde je pravda. Väčšiu váhu má však jednoznačne slovo riaditeľa, teda zatiaľ neočakávame, že si OnePlus 8 Pro budeme môcť nabíjať aj bezdrôtovo.