Xiaomi pridáva do kroku: Xiaomi Mi 10 vraj príde expresne rýchlo

Skvelých noviniek je viac.

7
Zdroj: YouTube

Lin Bin, prezident divízie smartfónov v Xiaomi, pred časom prehlásil, že čínska spoločnosť bude medzi prvými, ktorí na trh dorazia so smartfónom vybaveným stále čerstvým čipsetom Snapdragon 865 od spoločnosti Qualcomm. Podľa najnovších správ to vyzerá tak, že Xiaomi svoj sľub aj skutočne dodrží. Informácie priniesol server Gizmochina.

Generálny riaditeľ spoločnosti, Lei Jun, totiž potvrdil, že Xiaomi plánuje už počas Q1 vydať Mi 10, smartfón poháňaný čipsetom Snapdragon 865. Okrem toho sme sa však dozvedeli aj to, že spoločnosť bude svoje vlajkové lode vybavovať top-end čipsetmi od Qualcomm aj v budúcnosti.

Zdroj: Weibo (via Android Authority)

Očakávané špecifikácie

Smartfón má disponovať 6,5-palcovým OLED displejom s obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Ako sme už uviedli vyššie, poháňať ho má Snapdragon 865 v kombinácii s 12 GB RAM. Hardvérové špecifikácie ďalej dopĺňa 4 500 mAh batéria s podporou 48 W rýchlonabíjania (65 W v prípade „Pro“ variantu) a 128/256/512 GB úložisko.

Zariadenie sa má taktiež pýšiť až 108 Mpx hlavným zadným snímačom. Pomocné fotoaparáty pritom majú ponúknuť 48 Mpx, 12 Mpx a 8 Mpx rozlíšenia.

Po softvérovej stránke bude Mi 10 poháňaný operačným systémom Android 10, ktorý doplní vlastné rozhranie MIUI 11.

Až 10 smartfónov s podporou pre 5G

Na záver ešte spomenieme novinku, o ktorej sa horlivo debatuje už dlhší čas. Lei okrem Mi 10 totiž potvrdil aj to, že Xiaomi tento rok vydá až 10 smartfónov s podporou 5G konektivity.