LG G8 ThinQ

Netreba odtlačok ani tvár: LG G8 ThinQ ťa spozná podľa tvojej dlane

Novinka od LG nesie názov G8 ThinQ, má veľký výrez, moderný hardvér a aj veľmi zaujímavé bezpečnostné opatrenie.

Kórejská spoločnosť LG predstavila avizovanú vlajkovú loď. Novinka nesie názov LG G8 ThinQ, má veľký výrez, moderný hardvér a aj veľmi zaujímavé bezpečnostné opatrenie. Namiesto skenovania odtlačku prsta alebo tváre používateľa si vystačí s jeho dlaňou.

A to bez akejkoľvek štipky srandy. Niečo také umožňuje jeden z dvoch prítomných selfie fotoaparátov na prednej strane. Okrem 8 Mpx snímača je súčasťou výbavy aj niečo, čomu výrobca hovorí Z Camera. Ide o špeciálny ToF (Time of Flight) hardvér, ktorý umožňuje skenovanie žíl a iných charakteristík na našej ruke, aby vedel Android smartfón určiť, či ide o majiteľa alebo niekoho cudzieho.

LG G8 ThinQ
LG G8 ThinQ nás rozpozná podľa ruky a možno ho ovládať gestami

Prednú stranu konštrukcie zdobí okrem iného i 6,2-palcový OLED panel s vysokým rozlíšením. Jemnosť obrazu tu dosahuje až 564 pixelov na palec, čo je viac ako ponúka napríklad taký Samsung Galaxy S10. Okrem toho sa ale môžeme tešiť aj na 100-percentné pokrytie farebného rozsahu DCP-I alebo podporu pre už pomaličky zaužívaný štandard HDR10.

Najlepšie na displeji je ale najmä to, že dokáže poslúžiť ako reproduktor. Špeciálna technológia v útrobách vie rozkmitať zobrazovací panel až tak, že začne vydávať kvalitné audio. Preto nenájdete v hornej časti žiadne konvečne prevedené slúchadlo. Nahrádza ho totiž táto veľmi pokročilá súčiastka s obrazom i zvukom.

LG G8 ThinQ
LG G8 ThinQ

Vojenská certifikácia

Podobne ako LG G7 ThinQ, aj LG G8 ThinQ tvorí konštrukčné prevedenie zo skla Gorilla 5 a hliníku, ktoré prešlo cez prísnu certifikáciu podľa vojenskej normy MIL-STD-810G. To znamená, že vydrží nadštandardné fyzické zaobchádzanie. V porovnaní s bežnými smartfónmi by mal zniesť tvrdšie pády na zem vrátane prostredia, kde sú extrémne teplotné podmienky.

TIP REDAKCIE
MMR: Slováci vyvinuli monitorovací systém, ktorý dokáže asistovať ozbrojeným aj záchranným zložkám!

Na zadnej strane nájdete buď dva alebo až tri ambiciózne fotoaparáty (záleží od trhu). Hlavný ponúka 12 Mpx rozlíšenie, clonu f/1.5, veľké 1.4 µm pixely, optickú stabilizáciu obrazu a ostrenie záberu s pomocou PDAF aj laseru, takže sa rozhodne nemá za čo hanbiť. Druhý dostal 16 Mpx vrátane ultra-širokouhlého pohľadu bez automatického zaostrovania, zatiaľ čo druhý slúži na fotografovanie portrétov. Disponuje totiž takzvaným teleobjektívom.

LG G8 ThinQ
LG G8 ThinQ

O dodávky šťavy sa stará buď 3 500 alebo 3 550 mAh batéria. Všetko záleží iba od toho, o akú verziu vlajkovej lode ide. Spoločnosť LG predstavila ako LG G8 ThinQ, tak aj model LG G8s ThinQ s mierne odlišnou špecifikáciou.

Technická špecifikácia LG G8 ThinQ

 • 151,9 x 71,8 x 8,4 mm + 167 gramov
 • 2x sklo Gorilla 5 + hliník
 • IP68 + MIL-STD-810G
 • 6,2″ OLED, HDR10, 564 ppi, 100 % DCP-I, audio
 • 7 nm čipset Snapdragon 855
 • 12 Mpx (f/1.5, 1.4 µm, PDAF, laser) + 16 Mpx (f/1.9, ultra-wide, FF) + 12 Mpx (teleobjektív)
 • 8 Mpx selfie (f/1.7) + ToF snímač
 • 6 GB operačná pamäť RAM
 • 128 GB úložisko + microSD do 512 GB
 • 3 500 mAh batéria + bezdrôtové nabíjanie
 • stereo reproduktory + 32-bit Hi-Fi Quad DAC + DTS: X
 • Android 9 Pie
LG G8 ThinQ
LG G8 ThinQ

Informácie o LG G8 ThinQ, ktoré súvisia s cenovkou alebo dostupnosť, v tejto chvíli ešte stále nepoznáme. Výrobca zatiaľ prezradil iba dizajn a výbavu, nič viac.