Motorola moto Z3 Play

Vlajková loď Motorola: Zakrivený displej, 90 Hz frekvencia a podpora pre 5G

Už vieme, že Motorola plánuje po dlhšej dobe predstaviť novú vlajkovú loď, ktorá absolvuje premiéru koncom tohto mesiaca, na veľtrhu Mobile World Congress 2020.

Už vieme, že Motorola plánuje po dlhšej dobe predstaviť novú vlajkovú loď, ktorá absolvuje premiéru koncom tohto mesiaca, na veľtrhu Mobile World Congress 2020.

Motorola na podujatie neprivezie jeden smartfón, ale rovno tri. Podrobnosti o zariadeniach sa podarilo získať autorom z vývojárskeho fóra XDA Developers.

Podľa nich Motorola predstaví novú generáciu zariadenia zo série Moto G, ktorá nedávno oslávila 100 miliónov predaných zariadení. Dosiahla to za 7 rokov existencie. Ostatné dve novinky budú posadené v hierarchii výrobcu vyššie.

Nesú kódové označenia Racer a Burton. Na trh by mohli prísť pod označeniami Motorola One 5G 2020, resp. Motorola One 2020, poprípade ako Motorola Edge+.

Model vyššej strednej triedy by mal poháňať čipset Snapdragon 765/765G. V útrobách vlajkového modelu sa bude pochopiteľne nachádzať čipset Snapdragon 865. Motorola zároveň nevynechá ani podporu pre siete 5. generácie.

motorola one
Foto: XDA Developers

Výrobca pri oboch modeloch využije obrazovku s výraznejšie zaoblenými postrannými okrajmi a obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Pôjde tak o vôbec prvé zariadenia značky Motorola, ktoré ponúknu frekvenciu vyššiu ako 60 Hz.

Zatiaľ nie je známe, či pôjde o OLED alebo LCD displeje. Minimálne pri vlajkovej lodi by sme OLED technológiu očakávali. Obe obrazovky budú mať uhlopriečku 6,67-palca, rozlíšenie 2340 × 1080 pixelov a malý otvor pre selfie kameru.

motorola one
Foto: XDA Developers

Model s čipsetom Snapdragon 765 dostane 4660 mAh batériu, čistý Android 10 a minimálne 6/128 GB pamäte. Vlajková loď sa popýši až 5169 mAh akumulátorom, 8/12 GB operačnou pamäťou a 128 GB úložiskom.

Podľa dostupných informácií Motorola vylepší aj praktické Moto Akcie, ktoré uľahčujú používanie jej smartfónov. Moto Edge Assistant umožní využívať zakrivené hrany obrazovky pre rôzne gestá, skratky alebo pre prepínanie medzi aktívnymi aplikáciami.

motorola one 2020
Foto: XDA Developers

Moto Gametime zacieli na hráčov hier. Odstaví upozornenia, uzamkne úroveň jasu a sprístupní určité nástroje, ktoré môžu byť pri hraní hier nápomocné (nahrávanie diania na obrazovke a pod.).

Spomína sa aj Moto Audio pre prispôsobenie zvuku podľa druhu obsahu. Nástroj automaticky upraví zvukový profil podľa toho, či užívateľ počúva hudbu, sleduje filmy alebo vykonáva hlasový hovor. Systém by mal fungovať ako pri bezdrôtovom tak drôtovom pripojení slúchadiel.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: LG zrušil účasť na podujatí MWC 2020, dôvodom je koronavírus

Vyzerá to, že Motorola má pre tento rok podstatne vyššie ambície, ktoré konečne prekonajú hranice strednej triedy, kde doteraz úspešne pôsobí. Na novinky sme určite zvedaví.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať