Motorola G8 Plus

Moto G8 Power dostáva zelenú od FCC. Ponúkne gigantickú batériu a Android 10

Spoločnosť Motorola len nedávno pretlačila na trh svoj Moto G8 Plus a už tu máme novinky ohľadom ďalšieho pripravovaného smartfónu.

Spoločnosť Motorola len nedávno pretlačila na trh svoj Moto G8 Plus a už tu máme novinky ohľadom ďalšieho pripravovaného smartfónu. Reč je o Moto G8 Power, ktorý bol práve schválený úradom FCC. Téme sa venuje web FoneArena.

Novinka bude z radu vystupovať najmä vďaka svojej gigantickej batérii, ktorá má dosiahnuť kapacity až 5 000 mAh. Ďalej vieme, že základná výbava telefónu ponúkne aj predinštalovaný Android 10 či podobný čipset, akým je vybavený už spomenutý G8 Plus.

Moto G8 Plus sme nespomenuli len tak náhodou. Prvé dohady ohľadom G8 Power sa totiž objavili už v čase jeho debutu. Už vtedy sa predpokladalo, že zariadenie príde s naozaj obrovskou batériou a najnovším rozšírením operačného systému Android. Teraz je to však už oficiálne.

Zverejnené snímky prezrádzajú, že uhlopriečne bude zariadenie merať 165 mm (75,8 mm šírka, 157,9 mm dĺžka). To znamená, že G8 Power by teoreticky mohol z prednej strany pokrývať 6,3-palcový panel.

Spoločnosť sa s nami zatiaľ nepodelila o žiadne ďalšie informácie, a tak nemáme k dispozícii ani len základné špecifikácie. Zdroj však uvádza, že telefón by mohol debutovať s plastovou zadnou stranou, ktorá bude domovom pre trojicu fotoaparátov a snímač odtlačkov prstov.

TIP REDAKCIE
Ďalší veľký úspech NASA: Vedcom sa podarilo vypestovať rastliny z mesačného prachu!