LG počas MWC ukáže vlajkovú loď: LG G9 ThinQ ponúkne 4 foťáky aj 3,5 mm výstup

Po boku s LG V60 ThinQ.

0

Spoločnosť LG údajne plánuje počas tohtoročného MWC (Mobile World Congress) predstaviť nástupcu minuloročného LG G8 ThinQ. A práve ohľadom G9 ThinQ sa ešte ďaleko pred predstavením dozvedáme kľúčové informácie. Tému spracoval server Gizmochina.

Rendery prezrádzajú, že dizajn prednej strany LG G9 sa náramne podobá na dizajn LG G8X ThinQ. Dočkať sa máme výrezu v tvare dažďovej kvapky. Redukcia výrezu však naznačuje, že smartfón nebude schopný rozpoznávať gestá, ktoré boli dostupné na LG G8.

LG G9 má pokrývať 6,7/6,9-palcový OLED displej so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov. Celé zariadenie má merať 169,4 x 77,6 x 8,8 mm, pričom je hrubé presne 9,4 mm (vrátane panelu s fotoaparátmi).

Zadná strana smartfónu sa pýši štvoricou horizontálne zoradených fotoaparátov. Záujemcov má potešiť aj prítomnosť 3,5 mm vstupu pre slúchadlá či USB-C port. Na pravej hrane sa taktiež nachádza aj tlačidlo slúžiace na aktiváciu Google Asistenta.

Bližšie špecifikácie zatiaľ nie sú známe. Hovorí sa však, že smartfón poženie Snapdragon 865 od spoločnosti Qualcomm, čo znamená, že môže ísť o prvý smartfón zo série „G“, ktorý ponúkne podporu 5G konektivity. Okrem LG G9 má výrobca počas MWC predstaviť aj model LG V60 ThinQ.