Huawei P40 a P40 Pro: Ochranné puzdrá prezrádzajú veľkosť fotoaparátov

1
huawei P40 pro
Foto: Evan Blass

Už vieme, že Huawei P40 Pro nebude mať takmer žiadne rámiky. Ako to však s novou sériou vyzerá v priestoroch zadnej strany?

Ako píše server Gizmochina, nový únik týkajúci sa P40 a P40 Pro nám prezrádza, že zariadenia dorazia s nemalými fotoaparátmi osadenými do obdĺžníkového panelu. Túto novinku sa však nedozvedáme z oficiálnych renderov, ale z dvoch fotografií zobrazujúcich ochranné puzdrá.

Pri pohľade na zverejnené snímky si taktiež môžeme všimnúť aj to, ako veľmi sa budú pripravované novinky odlišovať vo veľkosti. Niet pochýb, že väčšie puzdro (vľavo) patrí P40 Pro, čo znamená, že do toho menšieho (vpravo) sa bude vkladať štandardný P40.

Na čo sa môžeme tešiť?

Huawei P40 bude vybavený trojicou fotoaparátov, ktorá pozostáva z 1/1.3″ 52 Mpx hlavného snímača, 1/1.5″širokouhlého objektívu s rozlíšením 40 Mpx a 1/1.3″ teleobjektívu s 3x optickým priblížením.

Čo sa týka „Pro“ variantu, ten by mal taktiež doraziť s 52 Mpx hlavným a 40 Mpx ultraširokým senzorom. Veci sa však menia pri teleobjektíve (periskope), ktorý má ponúknuť minimálne 10x optické priblíženie. P40 Pro taktiež bude taktiež vybavený 3D ToF senzorom.