Honor 9X Pro

Honor 9X a 9X Pro oficiálne: Dve mid-range novinky s výsuvným foťákom

Dcérska spoločnosť Huawei predstavila dva nové mid-range smartfóny s operačným systémom Android. Toto je Honor 9X a 9X Pro.

Dcérska spoločnosť Huawei predstavila dva nové mid-range smartfóny s operačným systémom Android. Oba sú rovnako veľké, majú veľmi podobnú technickú špecifikáciu a aj ľudovo nízku cenovku. Toto je Honor 9X a 9X Pro.

Aj keď v špecifikácii príliš nevynikajú, celú situáciu zachraňuje selfie fotoaparát s vlastným motorčekom, aby sa mohol v prípade potreby sám vysunúť. To otvorilo dvere eliminácii nielen výrezu, ale aj samotnej diery v zobrazovacom paneli. Konštrukcia tentokrát pozostáva z kombinácie skla a kovu, píše GizmoChina.

Technická špecifikácia:

  • 6,59″ LCD displej, Full HD+, pomer 19,5:9
  • Kirin 810
  • 4 až 8 GB RAMka
  • 64 až 256 GB úložisko + microSD
  • 48 + 20 Mpx alebo 48 + 8 + 2 (Pro) Mpx hlavný fotoaparát
  • 16 Mpx selfie fotoaparát
  • 4 000 mAh batéria
  • EMUI 9.1.1 (Android 9 Pie)

Honor 9X a 9X Pro poháňa čipset Kirin 810, ktorý vznikol vďaka 7 nm technológii, čiže podobne ako pokročilejší Kirin 980. O šťavu sa zase stará 4 000 mAh akumulátor, zobrazovanie zabezpečuje 6,59″ LCD displej a ak niekoho zaujíma operačná pamäť RAM, tak tá dosahuje veľkosť 8 GB. Dáta možno ukladať buď na interné (256 GB) alebo externé úložisko s podobou microSD karty.

TIP REDAKCIE
TSMC postaví novú fabriku, bude v nej vyrábať staršie čipy
Honor 9X
Honor 9X

Rozdielny fotoaparát

Najväčší rozdiel medzi Honor 9X a Honor 9X Pro možno postrehnúť na zadnej strane konštrukcie. V jednom prípade je k dispozícii dvojitý, zatiaľ čo v druhom až trojitý hlavný fotoaparát. Cenovo dostupnejší model nedostal takzvaný ultra-širokouhlý objektív. Ponúka totiž iba 48 a 20 Mpx snímače.

Cena a dostupnosť

Cenovky začínajú na 200 dolároch a čo sa týka európskej dostupnosti oboch noviniek, tak o tej zatiaľ nepadlo ani jedno slovo. Vieme iba to, že v Číne už stihli spustiť predbežný predaj. K oficiálnemu spusteniu dôjde koncom mesiaca. Teda až na Pro verziu, pretože tá dorazí na pulty obchodov až 9. augusta.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať