ruska

AKTUÁLNE: LG zrušil účasť na podujatí MWC 2020, dôvodom je koronavírus

Koncom tohto mesiaca sa koná v španielskej Barcelone technologický veľtrh Mobile World Congress 2020, kde sa stretne množstvo vystavovateľov a návštevníkov.

Koncom tohto mesiaca (24. – 27. feb.) sa koná v španielskej Barcelone technologický veľtrh Mobile World Congress 2020, kde sa opäť stretne množstvo technologických spoločností prezentujúcich svoje nové produkty a inovácie.  

Podujatia sa každoročne účastní aj juhokórejský výrobca LG, no tento rok ho vynechá. Krátko po tom, ako o tom informovali niektoré médiá, spoločnosť LG túto skutočnosť potvrdila.

Výrobca uviedol, že pozorne sleduje situáciu súvisiacu s koronavírusom, ktorý sa začal šíriť aj mimo územia Číny, na margo čoho vyhlásila Svetová zdravotnícka organizácia tzv. globálny stav núdze.

LG preto vzhľadom na existujúce riziko odstúpila od účasti na veľtrhu Mobile World Congress 2020, aby ochránila svojich zamestnancov, partnerov a zákazníkov pre potenciálnou nákazou.

mwc
Snímka z minuloročného podujatia MWC 2019.

LG oznámi nové produkty neskôr, na samostatných tlačových podujatiach, ktoré usporiada niekedy v priebehu najbližších mesiacov. Jedným z hlavných produktov mal byť nový vlajkový smartfón G9 ThinQ, ktorý tým pádom spoznáme neskôr.

TIP REDAKCIE
Legendárny Black Mirror sa vracia! Netflix vraj chystá 6. sériu obľúbeného seriálu

Podľa VentureBeat mal zrušiť účasť na prezentáciách aj čínsky výrobca ZTE. Ten to zatiaľ nepotvrdil. Počas druhého dňa veľtrhu mal verejnosti ukázať smartfón Axon 10s Pro a technológie súvisiace so sieťami 5. generácie.

MWC 2020 je veľkým medzinárodným podujatím, ktoré každoročne privíta tisíce a tisíce vystavovateľov, návštevníkov, obchodných partnerov a novinárov. Zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by sa kvôli koronavírusu 2019-nCoV preventívne zrušil celý veľtrh MWC 2020.

LG je zatiaľ jedinou spoločnosťou, ktorá oficiálne potvrdila, že sa veľtrhu nezúčastní. Najbližšie dni sa to ale môže zmeniť.