Úvod Veda Spoločenská veda

Spoločenská veda

Do vesmíru sme vypustili najjasnejšiu hviezdu, ktorú uvidíme dokonca voľným okom

Spoločnosť Rocket Lab umiestnila na obežnú dráhu Zeme dosiaľ utajený satelit. Ten vyrobil generálny riaditeľ Peter Beck a nazval ho "hviezdou ľudstva". Sonda sa podľa všetkého stane najjasnejšou vecou na nočnej oblohe.

Z tejto štatistiky sa budeš smiať: Pozri sa, čo spôsobil falošný poplach na Havaji!

Čo by si robil, ak by si vedel, že o pár hodín zomrieš? Mnohí z nás by po prekonaní paniky svoj žiaľ utopili v alkohole, jedle alebo iných príjemných aktivitách.

Odborníci v oblasti AI si myslia, že tvorcovia Sofie zavádzajú verejnosť

Robotka Sofia, je ospevovaná ako prvý robot s umelou inteligenciou, ktorý sa stal občiankou Saudskej Arábie. Podľa jej tvorcov je vraj veľmi inteligentná a dokáže mnoho vecí, ktoré aj my, ľudia.

Slovensko opäť prepadlo: Vo využívaní e-governmentu sme horší ako Omán!

Používanie e-governmentu, teda digitálnych služieb pri poskytovaní verejných služieb, by v dnešnej dobe mal byť základ každého štátu.

Prvého človeka zmrazeného po smrti kryogenickou technikou by mohli oživiť už o 10 rokov

Stovky ľudí po celom svete majú svoje mŕtve telo zmrazené v kryogenickej komore. Sú tam uschovaní po smrti v nádeji, že by niekedy v budúcnosti mohli byť vďaka pokročilej vede a technike oživení.

Kryptomeny sú tak populárne, že v Japonsku vznikla hudobná skupina, ktorá o nich spieva

Hype okolo kryptomien už poznamenal aj japonskú popovú hudbu alebo J-pop. Vznikla tam dievčenská skupina Kasotsuka Shojo, ktorá o nich spieva.

Sofii, super-inteligentnému robotovi s občianstvom, najnovšie podarovali nohy

Len pred pár mesiacmi písal tento kontroverzný robot históriu. Realisticky vyzerajúca Sofia dostala okrem občianstva už aj nohy, aby sa mohla pohybovať aspoň trošku ako my.

Intuíciu nadobúdame tým, že sme v spojení s druhými ľudmi. Nie však za pomoci elektroniky

Vedci veria tomu, že sa im podarilo odhaliť tajomstvo intuície. Každý z nás tento pocit akéhosi tušenia istotne pozná. Kde sa v nás berie?

Donald Trump: Moje tlačidlo pre vypustenie atómovej bomby je väčšie než to, čo má Kim Čong-un

Prezident Spojených štátov amerických opäť hviezdil na Twitteri, tentokrát o veľkosti pomyselného tlačidla pre vypustenie atómovej bomby.

YouTube postupuje vo vymazávaní nebezpečného a nenávistného obsahu slimačím krokom

YouTube na seba v odstraňovaní nahláseného obsahu necháva čakať viac, než by bolo treba. Doposiaľ stihli z populárnej stránky vymazať takýchto videí menej než polovicu.

V Turecku na vrchu Ararat sa vraj našli skutočné pozostatky Noemovej archy

Noemova archa podľa Biblie skončila svoju plavbu po 150 dňoch v tureckých horách na vrchu Ararat. Kontroverzný inštutút je presvedčený, že sa tam pozostatky lode skutočne nachádzajú.

Pozrime sa späť na rok 2017 a technológie, ktoré mu neodvratne vládli

Rok 2017 už pomaly končí, no tak isto začína aj rok 2018. Pozrime sa teda späť na niekoľko najzaujímavejších technológií a tém, ktoré boli v tomto roku skutočne horúcimi.

Nevyhnutnosť alebo luxus? AI mozgové čipy podarujú ľudstvu telepatiu

Ľudstvo by mohlo byť o 15 až 20 rokov obohatené o schopnosť telepatie. Možno to znie ako zo sci-fi filmu, no takáto technológia by sa mohla stať skutočnou realitou.

Ananásová nadácia: Filantrop používa svoje včasne zakúpené Bitcoiny na dobrú vec

Tento anonymný filantrop sa chystá investovať veľké peniaze na podporu charít. Investícia bude vraj vysoká až 85 miliónov dolárov.

Facebook začne používať AI, ktorá má zastaviť potencionálne samovraždy

Umelá inteligencia od Facebooku bude predstavovať akúsi prevenciu pred spáchaním samovraždy. Softvér bude sledovať ľudí po celom svete.

Ostatní práve čítajú