Apple na jeseň usporiada veľkolepú šou: Na aké produkty sa môžeme tešiť?

Apple sa túto jeseň chystá predstaviť nové smartfóny iPhone, hodinky Apple Watch, slúchadlá AirPods, tablet iPad mini a taktiež aj niekoľko modelov MacBook Pro.

Apple to túto jeseň rozbehne naplno. Americký gigant sa nás chystá potešiť poriadnou náložou čerstvých produktov, ktorých podľa dostupných informácií rozhodne nebude málo. O akých produktoch je reč?

Ako píše server The Indian Express odvolávajúci sa na správu od Marka Gurmana z Bloomberg, Apple sa túto jeseň chystá predstaviť nové smartfóny iPhone, hodinky Apple Watch, slúchadlá AirPods, tablet iPad mini a taktiež aj niekoľko modelov MacBook Pro. Kedy presne? Podľa renomovaného analytika Ming-či Kua sa má spoločnosť riadiť “predkovidovým” rozvrhom, čo znamená, že sa prvých noviniek pravdepodobne dočkáme už počas septembra.

Ilustr. foto: Apple

iPhone 13 v hlavnej úlohe

Pochopiteľne, hlavným bodom budú smartfóny iPhone, menovite rad iPhone 13. Apple si pre štvoricu chystaných smartfónov pripravil niekoľko zásadných vylepšení, ktoré si užívatelia často žiadajú už niekoľko rokov. Nájdeme medzi nimi väčšie batérie, plynulejšie displeje (pri “Pro” modeloch) sprevádzané vrstvou LTPO, funkciu Always-on Display a mnoho ďalších. Vyzdvihnúť však musíme aj plán nastaviť ceny na rovnakú úroveň, ako tomu bolo pri iPhone 12. To síce nie je málo, no rozhodne je to lepšie, ako keby mali byť ceny opäť vyššie.

TIP REDAKCIE
Legendárny Black Mirror sa vracia! Netflix vraj chystá 6. sériu obľúbeného seriálu

Údajne je možné, že Apple venuje smartfónom celé jedno podujatie, čo znamená, že ostatné produkty či služby by boli predstavené počas druhého podujatia. Výnimkou však môžu byť špičkové modely MacBook Pro, ktoré by taktiež mohli dostať vlastné, v poradí tretie predstavenie.

Nový dizajn pre AirPods, väčší displej pre iPad mini, dlhšia výdrž batérie pre Apple Watch Series 7 a vylepšený procesor pre MacBook Pro

Čo sa týka slúchadiel AirPods, dočkať by sme sa mali mierne upraveného dizajnu a podľa všetkého aj niekoľkých nových funkcií. Pri iPad mini sa vraj môžeme tešiť na väčší displej a vyšší výkon, pričom takmer to isté platí aj pre chystaný rad inteligentných hodiniek, Apple Watch Series 7. Neponúknu väčšie, ale kvalitnejšie displeje, pričom poteší aj dlhšia výdržou batérie. MacBooky Pro by mali doraziť v dvoch verziách, konkrétne vo veľkostiach 14 a 16 palcov. Poháňať by ich mal nový top-end čipset M1X.

Rekapitulácia: Aké produkty nás (zrejme) čakajú?

  • iPhone 13 (iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max)
  • Apple Watch Series 7
  • iPad mini
  • AirPods
  • MacBook Pro (14″ a 16″)
  • Čipset M1X