magsafe

Apple spustil predaj powerbanky MagSafe, iPhone 12 dobije bezdrôtovo

1460 mAh kapacita, výkon 5W.

Po necelom roku od predstavenia smartfónov iPhone 12 spustila spoločnosť Apple predaj praktického príslušenstva, ktoré je pre tento rad zariadení určené. Ide o powerbanku MagSafe.

Powerbanka MagSafe dokáže smartfóny iPhone 12 nabíjať bezdrôtovo. Jednoducho ju „prilepíte“ na zadnú stranu smartfónu, kde sa o jej uchytenie starajú integrované magnety. Príslušenstvo je dostupné výhradne v bielej farbe s matnou povrchovou úpravou, informuje 9to5mac.com.

Na americkom trhu ho výrobca predáva za 99 dolárov, na európskom trhu bola maloobchodná cena stanovená na 109 eur.

magsafe
Foto: Apple

Príslušenstvo samotné obsahuje Lightning port, cez ktoré sa nabíja. Apple odporúča používať adaptér s výkonom 20 W, ktorý zabezpečí najrýchlejšie doplnenie energie do powerbanky. Výhodou je, že môžete nabíjať iPhone a powerbanku súčasne.

Duálne dobíjanie ale uprednostňuje iPhone. Najskôr sa môže nabiť smartfón a až potom powerbanka, ktorá je k nemu pripojená cez MagSafe. Úroveň dobitia externej batérie si môžete skontrolovať na uzamknutej obrazovke alebo na widgete na domácej ploche.

Pomalé nabíjanie, skromnejšia kapacita

Powerbanka MagSafe dokáže smartfóny iPhone 12 nabíjať výkonom 5 W. Šprintér to teda nie je. Aj keď Apple neuvádza, akú kapacitu doplnková bezdrôtová batéria má, podľa 9to5mac.com to je 1460 mAh. Príslušenstvo tak neodkáže dobiť do plnej kapacity ani iPhone 12 Mini, nieto ešte model 12 Pro Max.

TIP REDAKCIE
Blackview Tab 12: Šikovný tablet s poriadnou výdržou teraz môže byť váš za akciovú cenu!

Na predĺženie výdrže na jedno nabitie ale môže postačovať. Príslušenstvo je relatívne kompaktné a štíhle, ponúka čistý dizajn typický pre Apple a pohodlné používanie. Nemusíte sa obťažovať káblami, vďaka magnetom sa powerbanka stane akousi pevnou súčasťou smartfónu.

magsafe
Foto: Apple

Ak si tento doplnok plánujete kúpiť, vo svojom iPhone 12 musíte mať nainštalovaný iOS 14.7 alebo jeho novšiu verziu.

Apple s uvedením bezdrôtovej externej batérie trochu mešká. Medzitým ho predbehli výrobcovia tretích strán. Powerbanku kompatibilnú s magnetickým uchopením MagSafe vyrobil známy výrobca príslušenstva Anker.

Model Magnetic Wireless Portable Charger disponuje až 5000 mAh kapacitou. Nevýhodou je, že mu chýba certifikácia Apple MFi. Tá zaručuje, že príslušenstvo tretích strán spĺňa kvalitatívne štandardy Apple. Na nemeckom Amazone je dostupné za necelých 40 eur.

Aktuálna cena modelu iPhone 12 mini