apple watch

Chvályhodné rozhodnutie: Apple sa má pri Apple Watch Series 7 zamerať predovšetkým na dlhšiu výdrž batérie

Lepšia konkurencieschopnosť?

Apple sa pri novej generácii svojich inteligentných hodiniek Apple Watch zrejme zameria skôr na vylepšenie už existujúcich čŕt než na implementáciu nových vylepšení. Ako píše server MacRumors, jednou z hlavných vlastností, na ktorej má pri Apple Watch Series 7 zapracovať, je výdrž batérie.

S touto informáciou prichádza renomovaný analytik Ming-či Kuo. Inteligentné hodinky, ktoré by mali byť predstavené už v septembri, sa údajne budú vyznačovať výraznou zmenou doteraz známeho dizajnu. Má ísť o vôbec najväčšiu vizuálnu úpravu, akou si hodinky Apple Watch za posledné roky prešli. Nie je vylúčené, že výrobca použije rovnejšie hrany, aby hodinky viac ladili s aktuálnym radom smartfónov iPhone 12.

Ako píše Economic Daily News, Apple Watch Series 7 bude poháňať o niečo menší čip, čo znamená, že sa vnútri uvoľní dodatočný priestor. Práve vďaka tomu bude môcť Apple do hodiniek implementovať buď väčšiu batériu, alebo nové senzory. Vyzerá to však skôr na tú prvú možnosť, nakoľko ďalších senzorov by sme sa mali v prostredí Apple Watch dočkať až v roku 2022.

Vtedy by sme sa mali dočkať napríklad nového senzora slúžiaceho na meranie telesnej teploty. Okrem toho má ale firma pracovať aj na optickom senzore, ktorý bude schopný monitorovať glukózu v krvi. Ten ale vraj bude na trh uvedený až o niekoľko rokov.

Apple Watch 6
Apple Watch 6

Batéria v Apple Watch síce rástla, no výdrž ostala rovnaká. Môžu za to nové senzory

Keď si to zhrnieme, dvoch najvýraznejších zmien sa pri novej generácii dočkáme v oblasti dizajnu a v oblasti batérie. Aktuálna generácia používa 1,17 Wh batériu, ktorá je približne o 3,5 % väčšia ako batéria v Apple Watch Series 5. Reč je o 44 mm modeli. Na druhú stranu, 40 mm model ponúka 1,024 Wh batériu, ktorá v porovnaní s predošlou generáciou väčšia o 8,5 %. Logicky by teda mali poskytnúť lepšiu výdrž, no nie je tomu tak. S novou generáciou prišli aj nové senzory a funkcie, ktoré si pýtajú určitú energiu. Pomer sa teda za posledné roky viac-menej nezmenil.

Apple pri Series 6 hovorí, že hodinky ponúkajú celodennú výdrž batérie, pričom ráta s 90 kontrolami času, 90 notifikáciami, 45 minútami používania aplikácií a 60 minútami tréningu spolu s prehrávaním hudby cez Bluetooth. Očakáva sa, že všetky uvedené časy sa vďaka väčšej batérii navýšia. O koľko? To zatiaľ nie je známe.

Lepšia konkurencieschopnosť?

Rozhodnutie zamerať sa skôr na výdrž ako nové senzory však má svoj dôvod a z marketingového hľadiska ide o skvelú stratégiu. Jednoducho povedané, nie každého zaujímajú nové senzory a funkcie. Niektorí chcú len to, aby hodinky aj vydržali.

TIP REDAKCIE
Samsung POZÝVA: Zopakuje predaj cez live stream, ponúkne zľavu na hodinky aj súťaž o slúchadlá!

Navýšením kapacity tak Apple môže presvedčiť starších zákazníkov, resp. zákazníkov so staršími modelmi Apple Watch, aby si zakúpili novší model. A ako iste viete, väčšia popularita, vyššie zisky. Za zmienku pritom nepochybne stojí aj skutočnosť, že batéria v starších modeloch hodiniek sa postupne opotrebúva, a tak už neponúka takú výdrž ako na začiatku.

Hoci nie je isté, o koľko sa má výdrž pri Series 7 navýšiť, Apple ju môže posilniť natoľko, že zariadenie vydrží aj viac ako jeden deň. Hodinky by tak lepšie dokázali bojovať s konkurenciou, ktorá často ponúka výrazne dlhšiu výdrž batérie.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať