Na iPhone 13 má v pláne prejsť až 44 % užívateľov, tvrdí prieskum

iPhone 13 mini sa ušlo len 7 % zo všetkých odpovedí. A niet sa čo čudovať. Už terajší iPhone 12 mini nebol pre Apple ktovieaký úspech, čo je dôvod, prečo sa gigant po čase rozhodol ukončiť jeho výrobu.

Ak všetko pôjde podľa plánov, Apple nám už v septembri odhalí svoju najnovšiu sériu špičkových smartfónov, ktorá je aktuálne známa ako iPhone 13. Rovnako ako minulý rok, pozostávať bude zo štyroch modelov, čo znamená, že na svoje by si mal prísť každý záujemca.

Rad iPhone 13 ponúkne niekoľko zásadných vylepšení. Azda tým najväčším je implementácia plynulých 120 Hz displejov do výkonnejších a drahších “Pro” modelov. Za zmienku však nepochybne stojí aj navýšenie kapacity batérií, väčšie fotoaparáty či dokonca aj nižšia maloobchodná cena.

Foto: Apple

Na nový model chce prejsť takmer polovica respondentov. Najmenej si pripisuje iPhone 13 mini, najviac štandardný iPhone 13

Niet pochýb, že smartfóny budú mať čím zaujať, a to aj napriek tomu, že do veľkej miery budú pripomínať aktuálne modely. To však zrejme užívateľom nijak neprekáža, prezrádza najnovší prieskum od SellCell, na ktorý upozornil server MacRumors. Cieľom prieskumu bolo zistiť, koľko užívateľov plánuje na jeseň presedlať na iPhone 13. A výsledok? Na najnovšie modely plánuje prejsť až 44 % respondentov, čiže takmer polovica.

Z týchto 44 % malo 38,2 % respondentov v pláne presedlať na základný iPhone 13, 30,8 % respondentov na iPhone 13 Pro Max a 24 % respondentov na iPhone 13 Pro. iPhone 13 mini sa tak ušlo len 7 % zo všetkých odpovedí. A niet sa čo čudovať. Už terajší iPhone 12 mini nebol pre Apple ktovieaký úspech, čo je dôvod, prečo sa gigant po čase rozhodol ukončiť jeho výrobu.

Prieskum prebiehal na pôde Spojených štátov amerických a zahŕňal 3 000 užívateľov starších ako 18 rokov. Uvedené percentá tak rozhodne neodrážajú záujem o nový rad iPhonov z globálneho hľadiska.

Aký je vaše aktuálne stanovisko voči radu iPhone 13? Plánujete si zakúpiť jeden z chystaných modelov?

Aktuálna cena modelu iPhone 12 Pro