macbook

MacBook Pro novej generácie: Nový dizajn, nabíjanie cez MagSafe a viac!

Predstavené môžu byť už v septembri.

Ešte pred pár týždňami sa špekulovalo o tom, že Apple počas svojej vývojárskej konferencie WWDC 2021 ukáže nový model špičkového MacBook Pro. K tomu však nedošlo, čo potvrdzuje druhé predpovede, podľa ktorých sa zariadenie, ktoré sa okrem iného bude pýšiť aj úplne novým dizajnom, ukáže až neskôr tohto roku.

Podľa novej správy z Ázie Apple naplánoval predstavenie modernizovaného radu MacBook Pro na tretí štvrťrtok 2021, pričom ako približný možný čas udáva september. Na čo sa teda môžeme tešiť?

Nová generácia MacBook Pro: Čo všetko bude nové?

Ako píše server BGR odvolávajúci sa na správu od DigiTimes, Apple vraj plánuje predstaviť 14-palcové a 16-palcové modely MacBook Pro. Predstavenie by sa mohlo konať v septembri, čo je mesiac, kedy sa nám obvykle ukazujú nové smartfóny iPhone. Je možné, že by sa nám nové notebooky ukázali spolu s radom iPhone 13? Určite je, no nikto si tým nemôže byť istý. Správa sa však o žiadnych smartfónoch nezmieňuje.

To, čo bude na nových MacBookoch špeciálne, je, že nepôjde o modely zamerané na vylepšenie špecifikácií. Tento rok sa pozornosť sústredila predovšetkým na nový dizajn, ktorý má opraviť to, čo užívateľov odrádza na aktuálnych modeloch. Dočkať sa okrem toho máme aj niekoľkých nových funkcií, ktoré sme na top-end MacBookoch doposiaľ nevideli.

MagSafe, HDMI a čítačka SD kariet

Čo konkrétne sa má v rámci dizajnu zmeniť? Nové zariadenia majú byť plochejšie, aby lepšie ladili s aktuálnym dizajnom iPhonov či iPadov. Zaujímavejšia je však skôr zmena týkajúca sa portov. Tohtoročné modely totiž majú opäť používať nabíjanie prostredníctvom MagSafe. K dispozícii údajne bude aj HDMI port či čítačka kariet.

Ďalšou zmenou sú veľkosti. Namiesto 13,3-palcovej verzie sa dočkáme o niečo väčšej 14-palcovej verzie, pričom 15-palcovú verziu nahradí 16-palcová verzia. Obe veľkosti by mali používať úplne nové mini-LED panely, ktoré budú šetrnejšie k batérii a poskytnú špičkovo kvalitný obraz.

Nakoľko je reč o tom najlepšom z najlepšieho, nie je sa čo čudovať, že vnútri očakávaných MacBookov nájdeme vysoko výkonný čipset zo série M. Aktuálnu generáciu poháňa M1, pri tej novej sa vraj dočkáme ešte výkonnejšieho M1X alebo M2.