iPhone 13 bude mať 120 Hz displej. Apple by to sám nezvládol, displeje dodá Samsung

Apple musí byť spokojný. Samsung mu dodá to najlepšie, čo má.

Samsung je spolu so spoločnosťami LG Display a BOE dlhoročným dodávateľom displejov pre americkú spoločnosť Apple. Nie je teda prekvapujúce, že Apple pre chystaný iPhone 13 zháňa displeje aj u kórejského giganta.

Vyplýva to z informácií pochádzajúcich priamo z Kórey. Samsung Display má americkej spoločnosti dodať 120 Hz OLED displeje. Určené budú pre chystané modely iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Pre budúcich majiteľov iPhonov to bude obrovská zmena. Displeje s vyššou obnovovacou frekvenciou sú dlhodobo považované za jednu z najvýznamnejších zmien v smartfónovom prostredí.

Hovorí sa o tom, že čo sa 120 Hz displejov týka, Samsung má byť jediným, resp. exkluzívnym dodávateľom. Ísť pritom má o podobný displej, aký Samsung sám používa na svojich zariadeniach.

iPhone 13
Foto: Mac World

iPhone 13 dostane to najlepšie

Technológia LTPO (Low-Temperature Polycrystalline Oxide) umožňuje smartfónu meniť obnovovaciu frekvenciu podľa zobrazovaného obsahu. To znamená, že pri čítaní článku displej „tiká“ na frekvencii 10 Hz, pri hraní rýchlej hry sa zas frekvencia zvýši na 120 Hz. Výhodou takéhoto typu displeja je fakt, že spotrebuje menej energie, čím šetrí batériu.

TIP REDAKCIE
Zmeškali ste zatmenie Mesiaca? Nevadí, celestiálny úkaz zachytil profesionálny fotograf

Aktuálna cena iPhone 12 Pro (128 GB)

Trh s OLED displejmi výrazne ovláda spoločnosť Samsung Display. Z 53 miliónov OLED displejov predaných v januári 2021 vyrobil až 45 miliónov kusov práve Samsung. Na druhom mieste sa so 6 miliónmi kusov umiestnila spoločnosť LG Display.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať