iPhone 13 údajne ponúkne funkciu Always-on Display

Fungovať bude podobne ako na Apple Watch.

Rad smartfónov iPhone 13, ktorý nám má Apple odhaliť na jeseň, ponúkne viacero vítaných vylepšení. Medzi tie najočakávanejšie nepochybne patrí menší výrez, väčšie batérie, vyšší výkon a kvalitnejšie či plynulejšie displeje. A práve o tých sa aktuálne dozvedáme ďalšiu zaujímavú novinku, ktorú, ako mnoho iných pred ňou, ponúkajú smartfóny s Androidom už niekoľko rokov. Reč je o funkcii Always-on Display.

Smartfóny iPhone 13 ponúknu výrazne väčšie batérie, pravdepodobne preto, aby dokázali zásobovať oveľa kvalitnejšie a najmä plynulejšie 120 Hz displeje. Okrem toho majú disponovať aj podporou pre funkciu Always-on, ktorá by mala svojou funkcionalitou pripomínať verziu známu z hodiniek Apple Watch, píše MacRumors.

Zdroj: MacRumors

Smartfóny iPhone 13 budú používať LTPO vrstvu, rozdiel v spotrebe energie bude veľmi nízky

Displej pri najnovších Apple Watch dokáže ostať aktívny aj vtedy, keď užívateľ hodinky nepoužíva. V takom prípade pracujú s nižším jasom a prispôsobiteľnou obnovovacou frekvenciou. Mark Gurman z Bloomberg tvrdí, že podobne môže Always-on Display pracovať aj na chystaných smartfónoch. Užívateľ tak bude môcť vždy skontrolovať napríklad čas či notifikácie. Možné to má byť predovšetkým vďaka LTPO vrstve, ktorá dokáže udržať displej pri nižšom jase, pričom si od batérie pýta len veľmi málo energie.

TIP REDAKCIE
Lacnejšie to nejde: Originálna licencia Windows 11 za 11 eur, Office 2021 už len za 29,99 eur!

Niet pochýb, že rad iPhone 13 ponúkne užívateľom dlhý rad užitočných vylepšení, ktoré ocenia aj tí náročnejší, no taktiež aj laici. Okrem zaručených faktov, ako je vyšší výkon, nás má Apple potešiť ešte výkonnejšími fotoaparátmi a mierne pozmeneným dizajnom. Do veľkej miery však budú stále pripomínať modely iPhone 12.

Zaujímate sa o iPhone 13? Podrobnejšie sme sa smartfónom venovali vo viacerých našich článkoch.