Apple chystá zásadné vylepšenia: Takto sa zmenia kapacity batérií v iPhone 13

Čo poviete? Môže byť?

Apple má už na jeseň, konkrétne v septembri, predstaviť svoje najnovšie smartfóny spadajúce pod sériu iPhone 13. Rovnako ako minulý rok, dočkáme sa štyroch zariadení, a to iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. O každom z nich sme už v priebehu posledných týždňov či mesiacov čo-to počuli. Niektoré správy potešili, niektoré vôbec. Tie najnovšie sú však viac než pozitívne a nepochybne potešia každého, kto si bude chcieť koncom roka zaobstarať najnovší iPhone.

Čo sa týka dizajnu, dočkáme sa skutočne len minimálnych zmien. Nezmenené majú ostať takmer všetky rozmery. Výnimkou bude hrúbka – všetky chystané modely majú byť hrubšie o 0,2 mm, píše BGR. To sa síce nezdá byť ktovieaká zmena, no opak je pravdou. Vďaka len takto drobnej úprave totiž Apple dokáže všetky zariadenia vybaviť podstatne väčšími batériami, a to aj napriek tomu, že náročnejším 120 Hz displejom majú disponovať len výkonnejšie “Pro” modely.

Foto: Apple

Apple zväčší batérie, najväčšia zmena čaká iPhone 13 Pro Max

O akých číslach je reč? Pri najväčšom a najdrahšom iPhone 13 Pro Max môže Apple zväčšiť batériu z 3 687 mAh na 4 352 mAh, čo je skutočne dosť. iPhone 13 Pro môže zväčšiť z 2 815 na 3 095 mAh, čo je síce menej ako pri Pro Max, no stále lepšie ako nič. Základný iPhone 13 na tom bude rovnako, nakoľko má identické rozmery. Posledným modelom je iPhone 13 mini, ktorý sa namiesto 2 227 mAh batérie dočká 2 406 mAh batérie.

Hoci smartfóny od Apple už teraz ponúkajú pomerne slušnú výdrž batérie, dodatočná kapacita sa rozhodne nestratí a ani nijak neuškodí. Nie je úplne jasné, o koľko dokáže gigant týmto krokom predĺžiť výdrž batérií vo svojich smartfónoch, no keď si k dodatočným kapacitám prirátame aj špičkový softvér a energeticky efektívny čipset, možno očakávať, že málo to nebude. Dôležitým faktorom bude náročnosť nových ProMotion displejov s obnovovacou frekvenciou 120 Hz.