OnePlus pozastavuje aktualizáciu, OxygenOS 12 je plný chýb

OnePlus 9 a 9 Pro budú musieť na Android 12 ešte nejaký čas počkať.

Už aj vlajkové smartfóny OnePlus 9 a 9 Pro sa zariadili do skupiny mobilných zariadení, ktorým prislúcha privilégium v podobe aktualizácie na operačný systém Android 12. Novú verziu zhmotnenú v prostredí OxygenOS 12 začal výrobca distribuovať minulý týždeň.

Spoločnosť OnePlus však bola nútená rozbehnutú aktualizáciu svojich popredných smartfónov zastaviť. Spätná väzba od používateľov bola v podstatnej miere negatívna, čo určite nie je dobrou vizitkou pre takú firmu, akou OnePlus je.

„Problémov s aktualizáciou na OxygenOS 12 sme si vedomí a náš softvérový tím na ich vyriešení pracuje. Aktualizáciu softvéru pozastavujeme, novú verziu spustíme čo najskôr,” uviedla spoločnosť vo vyhlásení pre server Android Police.

Sťažnosti sa nový kus softvéru by sme mohli rozdeliť na dva tábory. Jeden namieta previazanie systému OxygenOS 12 s rozhraním ColorOS z produkcie kmeňovej firmy Oppo. Obe firmy sa totižto viac-menej zlúčili, preto medzi nimi prebieha užšia integrácia. OnePlus sa v podstate stala dcérskou značkou Oppo.

TIP REDAKCIE
Najväčšia herná akvizícia v histórii: Microsoft kupuje Activision Blizzard za takmer 70 miliárd dolárov!
OnePlus 9 Pro

Reakcie druhého tábora sú adresnejšie. Popisujú chyby v správaní smartfónov a nefunkčnosť niektorých prvkov a súčastí, ktoré sa po aktualizácii na Android 12 objavili. Práve táto spätná väzba stojí za stiahnutím aktualizácie z obehu.

V tejto chvíli nie je známe, kedy sa aktualizácia opäť spustí. Nejaký čas to ale potrvá. OnePlus nie je jediným výrobcom, ktorý sa so softvérovou inováciou uponáhľal. Komplikácie zastihli aj skladačky Galaxy Z Flip 3 a Galaxy Z Fold 3 z dielne Samsungu.

Aktualizácia pre tieto zariadenia bola sprístupnená iba na vybraných trhoch. Množstvo existujúcich chýb podľa posledných správ rovnako viedol k pozastaveniu aktualizácie.

Samsung a OnePlus patria k výrobcom, ktorí dokážu svoje smartfóny zaktualizovať medzi prvými, s výnimkou Googlu a jeho smartfónov Pixel, samozrejme. Rýchlosť sa ale nie vždy vypláca, ako tiež ukazuje aktuálny príklad smartfónov OnePlus 9.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať