Samsung pokračuje v aktualizáciách, Android 12 doručuje aj starším tabletom

Nárok na update má aj Galaxy Tab S6 z roku 2019.

Samsung už stihol vychrliť Android 12 s prostredím OneUI 4.0 pre celý rad smartfónov a tabletov. Zamerať sa tak mohol aj na staršie kúsky, medzi ktoré patria tablety Galaxy Tab S6 a Galaxy Tab S6 Lite.

Dobrou správou je, že aktualizácie na Android 12 distribuuje Samsung na európskej pôde. Galaxy Tab S6 získava objemnejší softvérový balíček v Nemecku, model Galaxy Tab S6 Lite zase vo Francúzsku.

Nebude trvať dlho, kým sa update objaví aj v ďalších európskych krajinách vrátane Slovenska. V prvom menovanom prípade je spojený s aktualizáciou zabezpečenia datovanou k februáru 2022. Verzia Lite je spojená z marcovou bezpečnostnou záplatou, spresňuje GSM Arena.

android 12
Foto: Samsung

Pre Samsung Galaxy Tab S6 ide o poslednú veľkú aktualizáciu. Aktualizácie zabezpečenia bude dostávať naďalej. Predstavený bol so systémovou verziou Android 9.0. Keďže aj pre toto zariadenie platil prísľub doručenia troch generácií operačného systému Android, po aktualizáciách na Android 10 a Android 11 tak dostáva aj Android 12.

Galaxy Tab S6 Lite je na tom trochu inak. Predstavený bol neskôr, už s operačným systémom Android 10. To znamená, že v budúcnosti, v roku 2023, obdrží aj Android 13. Trojgeneračná podpora sa ho týka tiež.

TIP REDAKCIE
Neznášajú Teslu? Idioti škodia elektromobilom, takáto podlosť sa často nevidí

OneUI 4.1

Samsung má v týchto dňoch na stole viacero systémových aktualizácií. S predstavením smartfónov Galaxy 22 uviedol i zlepšenú verziu svojho používateľského rozhrania označenú ako OneUI 4.1.

Hoci ide skôr o čiastkovú aktualizáciu, aj tá je dôležitá. Postupne sa dostáva k viacerým modelom smartfónov. Okrem Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 3 a Galaxy S21 FE to je Galaxy A52 5G, Galaxy S10 a Note 10, Galaxy S20, Galaxy Z Fold 2 a duo Galaxy Flip 5G a Flip 4G.

Väčšina z týchto aktualizácií sa rovnako rozpína v Európe, časť na domácom juhokórejskom trhu, uvádza XDA. Opäť platí, že niekoľko dní potrvá, kým dobehne všetkých vlastníkov týchto a ďalších kompatibilných zariadení.

Softvérová podpora je rovnako dôležitá ako funkčný a výkonný hardvér. Inštaláciu aktualizácií zbytočne neodkladajte, už len kvôli najnovším bezpečnostným záplatám, ktoré predstavujú efektívnu ochranu pred neustále sa rozvíjajúcimi digitálnymi hrozbami.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať