Android 12 po novom získavajú už aj smartfóny OnePlus 9!

Android 12 pre obe zariadenia bol založený na rozhraní ColorOS. Stále však, aspoň zatiaľ, výzorom aj používateľským zážitkom pripomínajú starý známy OxygenOS.

Z aktualizácií na najnovšiu verziu operačného systému Android, Android 12, sa môžu tešiť používatelia ďalšej známej značky. Tentokrát ide o OnePlus, špecificky modely OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro.

Ako píše server XDA-Developers, Android 12 pre obe zariadenia bol založený na rozhraní ColorOS. Stále však, aspoň zatiaľ, výzorom aj používateľským zážitkom pripomínajú starý známy OxygenOS. To sa však môže v budúcnosti zmeniť, nakoľko sa dve rozhrania majú zlúčiť do jedného spoločného.

Android 12 je tu! Na čo sa možno tešiť?

Na aké vylepšenia sa tešiť? Okrem nového vizuálneho prevedenia aj na kopu šikovných funkcií, ktoré užívateľom uľahčia každodenný život. Čo sa týka tmavého režimu, ten si možno po novom vychutnať hneď v troch formách, vzájomne sa odlišujúcich hĺbkou čiernej farby.

Ďalšou položkou na zozname je funkcia nazývaná Shelf, respektíve menu s widgetmi, ktoré je po novom lepšie dostupné a obohatené o nové možnosti, ako je napríklad zdravotná karta informujúca užívateľa aj o počte krokov či spálených kalórií. Za zmienku taktiež stojí funkcia Work-Life Balance 2.0. Tá slúži na prepínanie režimu užívateľského profilu (pracovný/domáci režim). Prepínanie medzi týmito režimami pritom môže prebehnúť aj automaticky, a to napríklad na základe času, polohy alebo Wi-Fi pripojenia.

TIP REDAKCIE
Uber potichu vypol svoju aplikáciu pre hodinky Apple Watch

Aktualizácia sa šíri, stiahnuť ju však môžete aj manuálne

Ak používate jeden z dvojice modelov série OnePlus 9, aktualizácia na Android 12 by sa k vám mala dopracovať už čoskoro (ak už sa tak nestalo). Tím z XDA-Developers však pre nedočkavých užívateľov poskytol aj možnosť manuálneho stiahnutia nového OS.

Čo sa týka OnePlus 9, aktualizáciu určenú pre globálny trh stiahnete tu. Žiaľ, na európsku verziu sa ešte čaká. Pre výkonnejší model je však táto verzia už dostupná, stiahnuť ju môžete z tohto linku.

Podrobnejšie sme sa zariadeniam venovali v našich recenziách, ktoré môžete nájsť tu (OnePlus 9) a tu (OnePlus 9 Pro).

Aktuálna cena modelu OnePlus 9 Pro

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať