oneplus 10 Pro

Hasselblad len na oko? OnePlus 10 Pro fotí horšie ako smartfóny spred 2 rokov

DxOMark smartfónu vytkol objavujúce sa artefakty, ružový nádych fotografií zachytených pri horšom svetle, šum na nočných fotografiách či slabšiu kvalitu širokouhlých snímok.

OnePlus sa ešte pred predstavením série OnePlus 9 v minulom roku pochválil uzavretím partnerstva so spoločnosťou Hasselblad. Vo svete fotografie ide o veteránsku firmu, ktorej zariadenia to dotiahli dokonca až na Mesiac. Toto partnerstvo tak vzbudilo veľký “hype” ohľadom kapacity fotoaparátov vo v tom čase ešte len očakávanej dvojici smartfónov. Keď však konečne vyšli, zistilo sa, že pričinenie Hasseblad bolo len veľmi letmé.

Tým samozrejme nechceme povedať, že by OnePlus 9 či OnePlus 9 Pro fotil zle. Práve naopak, kapacity objektívov sme v našich recenziách pochválili. Tieto zariadenia sa však stali obeťami nie až tak dôkladne premysleného marketingu.

Upútavky na ne často zahŕňali fotografie či animácie Mesiaca alebo astronautov. Keď šikovní informátori prišli s novinkou, že ide o odkaz na firmu Hasselblad, očakávania komunity nabrali obrovské rozmery. Napokon však vyplávalo na povrch, že legendárna firma sa v rámci fotografie pri dvojici zariadení stará len o prácu s farbami.

OnePlus 10 Pro v DxOMark nepresvedčil

Spolupráca medzi OnePlus a Hasselblad pokračovala aj pri najnovšom rozšírení vlajkového radu – OnePlus 10 Pro.

TIP REDAKCIE
Ani vo dvojici, ani opitý: Najväčšia sieť zdieľaných kolobežiek prináša VEĽKÉ zmeny!

Tento smartfón sa vyznačuje špičkovou výbavou s dôrazom na fotoaparáty. Tie však v teste, ktorému ich podrobil tím z DxOMark, veľmi nepresvedčili. V rámci fotografie obdržali 132 bodov, v rámci videa 110 bodov a v rámci priblíženia 72 bodov, píše GSMArena.

Zdroj: DxOMark

V rebríčku DxOMark sa tak OnePlus 10 Pro usadil až na 27. priečke. Nestačil ani na viaceré staršie smartfóny, ako napríklad iPhone 12 Pro, Xiaomi Mi 11 Pro či dokonca Xiaomi Mi 10 Pro spred 2 rokov.

Rankingový web smartfónu vytkol objavujúce sa artefakty, ružový nádych fotografií zachytených pri horšom svetle, šum na nočných fotografiách či slabšiu kvalitu širokouhlých snímok.

Jeho fotoaparáty si však nezaslúžia len pranierovanie. Nájdu sa aj pozitívne kvality, ako napríklad vysoká kvalita detailov, slušná expozícia a dynamický rozsah (pri dostatku svetla) či chvályhodný výkon teleobjektívu.

Ak si o OnePlus 10 Pro chcete prečítať viac, podrobnejšie sme sa jeho výbave venovali v samostatnom článku, ktorý nájdete tu.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať