z flip 3

Android 12 pre Galaxy Z Flip 3 spôsobuje problémy, aktualizácia je pozastavená

Na novú verziu softvéru treba ešte nejaký čas počkať.

Spoločnosť Samsung začala na vybraných trhoch aktualizovať skladacie zariadenia Galaxy Z Flip 3 a Galaxy Z Fold 3. Očakávaný Android 12 s rozhraním One UI 4 ale spôsobuje problémy, píše Sammobile.

Beta testovanie rozhrania One UI 4 postavenom na operačnom systéme Android 12 pre zariadenia Galaxy Z Flip 3 a Galaxy Z Fold 3 započala spoločnosť Samsung pred pár týždňami.

Stabilná verzia systému bola následne sprístupnená na trhu v Južnej Kórei, Srbsku a pár ďalších regiónoch. Zdá sa však, že systém ešte nie je úplne doladený. Niektorí používatelia upozorňujú na komplikácie, ktoré aktualizácia spôsobila.

Poukazujú na obmedzený výkon, nefunkčnosť Dual Messengera a ďalších aplikácií vrátane fotoaparátu, chyby v používateľskom rozhraní súvisiace s tmavým režimom či zníženú obnovovaciu frekvenciu obrazovky.

Nedokážu tiež vytvárať snímky obrazovky alebo používať streamingové služby ako Netflix a YouTube. Niektoré smartfóny dokonca aktualizácia zablokovala, poprípade zostali zakliesnené v režime obnovenia.

galaxy z flip 3
Foto: community.samsung.com

Samsung podľa všetkého aktualizáciu dvojice skladacích smartfónov kvôli uvedeným komplikáciám pozastavil. Zákazníci tak budú musieť ešte nejaký ten piatok počkať, kým výrobca kritické chyby odstráni a aktualizáciu opätovne spustí.

TIP REDAKCIE
V roku 2023 Zem môže zasiahnuť asteroid: Toto o ňom zatiaľ vieme!

Ak ste si jeden z dvojice skladacích modelov od Samsungu zadovážili, dostupnosť aktualizácie si môžete neskôr skontrolovať v nastaveniach, v časti Aktualizácia softvéru. Rozhranie One UI 4 prichádza s inovovaným vzhľadom inšpirovaným dizajnovým jazykom Material You.

V systéme taktiež pribudol rad nových widgetov, zlepšenia v oblasti súkromia a zabezpečenia a desiatky ďalších menších inovácií a funkcií optimalizovaných priamo pre Galaxy Z Flip 3 a Galaxy Z Fold 3.

Aktualizačný kolotoč rozbehol Samsung s vlajkovým radom Galaxy S21, novú verziu systému sprístupnil v polovici novembra.

Ak pôjde všetko hladko, v prvých týždňoch 2022 začne distribuovať Android 12 pre smartfóny Galaxy S20, Note 20 a taktiež pre predchodcov Galaxy S10 a Galaxy Note 10.

Samsung sa snaží aktualizácie sprístupňovať čo možno najrýchlejšie, no ako ukazuje aktuálna situácia s Galaxy Z Flip 3 a Galaxy Z Fold 3, svižné tempo sa nie vždy vypláca. Poctivé testovanie a ladenie systému jednoducho potrebuje svoj čas.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať