OnePlus uvoľňuje aktualizáciu na Android 12 pre ďalšie smartfóny

OnePlus 8 a spol.

Čínsky výrobca OnePlus rozbehol aktualizácie na operačný systém Android 12 v decembri, kedy ho začal distribuovať smartfónom OnePlus 9 a 9 Pro. Aktualizáciu po odhalení vážnejších chýb vtedy stiahol z obehu, opätovne bola spustená po necelých dvoch týždňoch.

OnePlus teraz prechádza do ďalšieho aktualizačného kola. Android 12, zabalený do používateľského rozhrania OxygenOS 12, začína doručovať smartfónom OnePlus 8, 8T a 8 Pro. Týka sa aj modelu 9R, ten je však dostupný iba na indickom trhu.

Výrobca píše, že systémová aktualizácia najskôr dobehne tých používateľov, ktorí si nainštalovali beta verziu nového operačného systému. Nemalo by ale trvať dlho, kým si s ňou potykajú všetci.

Používatelia z Európskej únie budú musieť byť o niečo trpezlivejší. Spoločnosť uvádza, že systémová zostava určená pre európske zariadenia musí ešte prejsť ďalšou kontrolou, resp. bližšie nepopísaným overením. Sľubuje ale, že bude vydaná čo najskôr.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Philips Fidelio L3: Slúchadlá, ktoré dýchajú na krk špičke Sony
oneplus 8 pro
OnePlus 8 Pro. Foto: DxOMark

Zoznam zmien v rozhraní OxygenOS 12 je pomerne obsiahly. Okrem štandardných inovácií prítomných v kmeňovej verzii OS Android 12 vývojári zlepšili vzhľad používateľského prostredia, opravili prísne zabíjanie aplikácií bežiacich na pozadí, automatické pripájanie k WiFi alebo komplikáciu, kvôli ktorej obrazovka nereagovala pri doručovaní upozornení.

Ak budeme optimistickí, Android 12 s rozhraním OxygenOS 12 by sa mohol do smartfónov dostať v najbližších dňoch, maximálne týždňoch. Pripomenieme, že najnovšia vlajková loď značky, OnePlus 10 Pro s fotoaparátmi Hasselblad, na našom trhu dostupná nie je. Predáva sa iba v Číne.

Smartfón by sa ale mal dostať aj za hranice Číny. Skôr avizovaná marcová dostupnosť sa doposiaľ nepotvrdila. Do konca mesiaca ale zostáva ešte pár dní.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať