Audi e-tron GT

VIDEO Audi napína svaly: Automobilka poodhalila elektromobil e-tron GT!

Nemecká automobilka Audi nám už o pár dní predstaví svoj ďalší elektrický prírastok. K ambicióznemu SUV e-tron by mal pribudnúť e-tron GT.

Nemecká automobilka Audi nám už o pár dní predstaví svoj ďalší elektrický prírastok. K ambicióznemu SUV e-tron a e-tron Sportback by mal už čoskoro pribudnúť model s názvom e-tron GT, ktorý bude tentokrát stáť na platforme hi-tech elektromobilu Porsche Taycan.

Dva vyššie spomínané kúsky majú platformu z dielne Audi, preto ponúkajú odlišnú skúsenosť z jazdy. Elektromobil od Porsche vyniká vďaka svojim športovým prvkom prvotriednymi jazdnými vlastnosťami, čo podľa všetkého pocítime na vyššej cenovke avizovanej novinky so štyrmi kruhmi.

Avizovaný e-tron GT by mal reprezentovať pokus konkurovať americkej Tesle a jej futuristickému elektromobilu Roadster 2, ktorý zdvíha žalúdok hneď viacerým výrobcom prémiových superšportov. Len nedávno sme sa dozvedeli, že ich jeho technická špecifikácia poriadne zosmiešňuje. A nielen tá. Výrobca si zaň totiž pýta okolo smiešnych 100 000 dolárov, čo je v porovnaní s konkurenciou na fosílne palivá neporovnateľne nižšia cena.

Očakávaná výbava

Čo sa týka výbavy Audi e-tron GT, tak Electrek spomína niečo podobné technickej špecifikácii Porsche Taycan. Ten dostal dva výkonné elektromotory so silou 600 koní (440 kW) vrátane akumulátora s dojazdom o veľkosti okolo 500 kilometrov. Najzaujímavejšie na tom celom ale je nadštandardne rýchle dopĺňanie šťavy, pretože to dosahuje až 350 kWh. Nabíjanie vybitej batérie by teda malo prebiehať bleskovou rýchlosťou.

K predstaveniu elektromobilu e-tron GT dôjde už o pár dní na území Spojených štátov amerických. Deň nastane 28. novembra, čiže sa dočkáme už počas tohto týždňa. Dovtedy máme k dispozícii aspoň čerstvú video upútavku, ktorú nájdete trošku vyššie.

Total
3
Zdieľaní