Porsche Taycan bude hit: Avizovaný hi-tech elektromobil má fantastické reakcie

Netrpezlivo očakávaný elektromobil od nemeckého prémiového výrobcu z automobilového priemyslu žne úspech za úspechom.

Netrpezlivo očakávaný elektromobil od nemeckého prémiového výrobcu z automobilového priemyslu žne úspech za úspechom. A to ho ešte ani oficiálne nepredstavil. Z ambiciózneho Porsche Taycan môže byť preto po spustení predaja až prekvapujúco veľký hit.

Ako tvrdí jeden z vrcholových predstaviteľov automobilky, reakcie potenciálnych zákazníkov sú už v týchto dňoch “fantastické”. Ľudia sa zaujímajú ako o dostupnosť, tak aj o predbežné rezervácie, ktoré sa začínajú pomaličky, ale isto kopiť.

“Reakcia zákazníkov bola fantastická – od oznámenia auta až po súčasnosť, kedy sme požiadali zákazníkov, aby nám oznámili svoj záujem o prvé kusy. História spoločnosti Porsche začala v roku 1898 s elektrickým vozidlom, čo nám poskytuje inšpiráciu a motiváciu,” prezradil Alexander Pollich.

K predstaveniu novinky vraj dôjde v rozpätí jedného a pol roka. Konkrétny a ani približný dátum však zatiaľ nepoznáme.

Vieme iba to, že ešte stále prebieha náročný vývoj, takže sa toho môže ešte celkom dosť zmeniť. Podobu karosérie ale už teraz poznáme tak na 90 percent, a to vďaka odhaleniu prototypu s názvom Porsche Mission E, ktorý je v podstate Porsche Taycan, avšak v staršom prevedení.

“Budúcich 18 mesiacov bude fascinujúcich, pretože vyvinieme a predstavíme auto, pričom už dnes je jasné, že zákazníci majú záujem.”