Tesla Roadster 2: Akcelerácia, rýchlosť, dojazd, cena aj dostupnosť

Nový Tesla Roadster vychádza zo základov generačného predchodcu, no ponúka citeľne pokročilejšiu technickú špecifikáciu.

Moderná automobilka odhalila v závere roka 2017 svoj ďalší športový elektromobil. Nový Tesla Roadster vychádza zo základov generačného predchodcu, no ponúka citeľne pokročilejšiu technickú špecifikáciu. Tu je všetko, čo by ste o štvorkolesovej novinke mali vedieť.

Roadster číslo 2. kombinuje tie najnovšie výdobytky technologickej sféry spotrebiteľského trhu, aby tak dokázal ponúknuť čísla, ktoré môžu niekomu pripadať priam až šialené. Šialené preto, lebo keď ich porovnáte s číslami neporovnateľne drahšieho superšportiaku Bugatti Chiron, tak sa v tom okamihu s najväčšou pravdepodobnosťou začnete smiať.

Jedna z viacerých súčasných pých Elona Muska zvládne zrýchliť z rovnej nuly na necelú stovku iba za 1,9 sekundy, pričom na jedno nabitie pokročilého akumulátora prejde približne tisíc kilometrov. Ani jeden zo súčasných elektromobilov nič podobné zatiaľ neponúka, a to robí z ešte stále čerstvého modelu Tesla Roadster jasného favorita.

Podľa slov vizionára pôjde o “najrýchlejšie produkčné auto, aké bolo kedy vyrobené”. Americká automobilka Tesla hodlá naštartovať výrobné linky niekedy okolo roku 2020, kedy by mala byť novinka k dispozícii pre širokú verejnosť. Cenovky budú začínať od 200 000 amerických dolárov. Pri limitovanej edícii, čo je 1 000 kusov, potenciálni zákazníci zaplatia o 50 000 viac.

Tesla Roadster 2 v číslach

Akcelerácia: z 0 na 100 km/h iba za 1,9 sekundy
Maximálna rýchlosť: až cez 400 km/h
Krútiaci moment: 10 000 nM
Počet sedadiel: 4
Pohon: všetky 4 kolesá
Akumulátor: 200 kWh
Dojazd: okolo 1 000 km
Dostupnosť: rok 2020
Cena: od 200-tisíc dolárov (50-tisíc depozit)

Tesla Roadster 2
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať