Výrobca superšportov: Elektromobil Tesla Roadster nás zosmiešnil

Hoci sa nový Roadster od americkej automobilky Tesla ešte ani nezačal vyrábať, už dnes naháňa poriadne zaskočenej konkurencii obrovský strach.

Hoci sa nový Roadster od americkej automobilky Tesla ešte ani nezačal vyrábať, už dnes naháňa poriadne zaskočenej konkurencii obrovský strach. Vyplýva to zo slov šéfa spoločnosti, ktorá stojí za špičkovými superšportiakmi. Aký je teda dôvod?

Za všetko vraj môžu pre niekoho až neuveriteľné čísla technickej špecifikácie vrátane doslova dychberúcej akcelerácie. Tento veľmi pokročilý elektromobil totiž zvládne podľa oficiálnych informácií zrýchliť z rovnej nuly na necelú stovku iba za necelé 2 sekundy. A aby toho náhodou nebolo málo, plne nabitý akumulátor mu vie poskytnúť dostatok šťavy až na 1 000 kilometrov dlhú cestu.

Prsty v tom ale má i cena, pretože druhá generácia Tesla Roadster stojí citeľne menej, ako stoja súčasné superšportiaky na fosílne palivá. Keď si to teda porovnáme s tým najlepším od renomovanej švédskej spoločnosti Koenigsegg, eso vizionára Elona Muska v tom momente zahanbí akýkoľvek pokus o konkurenciu. Tvrdí to aj sám Christian von Koenigsegg, ktorý stojí na jej čele.

“Myslíme si, že to nie je v poriadku. Snažili sme sa zistiť, či je niečo také vôbec možné, a vďaka tomu sme dospeli k tomu, že je. Potom sme si povedali ‘OK, ako sa s tým teda popasujeme? Toto nás zosmiešňuje’.”

Zatiaľ iba prototyp

Tesla nový Roadster 2 zatiaľ nevyrába, čo znamená, že v týchto dňoch ide iba o nedokočený prototyp. Mladá, no moderná automobilka tak chcela celému svetu iba ukázať, na čom pracuje a čo všetko jeden z jej nadchádzajúcich elektromobilov vlastne dokáže už čoskoro ponúknuť. Sériová výroba by mala spolu s predajom odštartovať okolo roku 2020.

TIP REDAKCIE
Trump chystá vlastnú sociálnu sieť: TRUTH Social môže prísť už v roku 2022!
Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať