Pripravte si peňaženky: iPhone 14 nebude žiadny lacný špás!

Rast cien môže prísť aj napriek skutočnosti, že v rámci výbavy sa výraznejšie pozmenia len dva top-end modely

Apple má tento rok, konkrétne na jeseň, predstaviť najnovší rad vlajkových smartfónov. Reč je o sérii iPhone 14, ktorá bude tradične pozostávať zo štyroch modelov, hoci zostava sa mierne obmení. Maličký iPhone mini nahradí iPhone 14 Max, ktorý bude veľkosťou identický ku iPhone 14 Pro Max. To je však len jedna z viacerých zmien, ktoré nás čakajú. A žiaľ, nie všetky potešia.

Apple za posledný štvrťrok vykázal veľmi slušné finančné výsledky. Oproti rovnakému obdobiu v minulom roku si prilepšil o až 9 %. Do budúceho roka však Tim Cook, šéf spoločnosti, predpokladá pokles tržieb, a to o 4 až 8 miliárd amerických dolárov.

Tieto predpoklady sa opierajú o aktuálnu situáciu vo svete. Koronavírus je tu stále s nami, rovnako ako aj nedostatok polovodičov. A čo navyše, od februára zúri vojna medzi Ukrajinou a Ruskom, ktorá môže v budúcnosti poriadne zamiešať karty nejednému biznisu.

TIP REDAKCIE
Creality CR-10: Lepšiu 3D tlačiareň za túto cenu nezoženiete!

Kompenzácia v podobe vyšších cien

Pokles tržieb pocítime aj my – zákazníci. Ako? Apple sa zrejme bude snažiť vykompenzovať potenciálny pokles tržieb vyššími cenami vybraných produktov vrátane smartfónov iPhone, informuje český server Mobilizujeme s odvolaním na tvrdenia Chrisa Casoa.

Rast cien môže prísť aj napriek skutočnosti, že v rámci výbavy sa výraznejšie pozmenia len dva top-end modely, čiže iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Získajú výkonnejší čipset, kvalitnejšie fotoaparáty, väčšie batérie, plynulejšie displeje a dokonca prídu o veľký výrez.

iPhone 14 a iPhone 14 Max tak ponúknu rovnaký čipset ako aktuálny rad iPhone 13, rovnako (ne)plynulé displeje a nezmenia sa ani po konštrukčnej, respektíve dizajnovej stránke.

Koľko presne budú nové zariadenia stáť zatiaľ presne nevieme.