Dva kufre na jeden iPhone: Pozrite sa, ako vyzerá opravárska sada od Apple

Zatiaľ nie je isté, či sa niekedy program rozšíri aj mimo územia Spojených štátov amerických. Nepochybne by však niečo také ocenili aj “naši” kutilovia.

Apple koncom minulého mesiaca zoficiálnil program svojpomocnej opravy pre svoje smartfóny, hoci zatiaľ len na území Spojených štátov amerických. Používatelia si tak môžu poškodený iPhone opraviť aj vlastnoručne, k čomu im pomôže príslušný manuál dostupný na oficiálnom webe spoločnosti.

Súčasťou tohto programu sú obchody predávajúce originálne súčiastky. Apple tvrdí, že v ponuke je viac ako 200 rôznych komponentov a typov príslušenstva.

Nakoľko je reč o Apple, asi každému je jasné, že tieto súčiastky a príslušenstvo nie sú vôbec lacné. Ak by ste napríklad potrebovali opraviť displej na iPhone 13 Pro, museli by ste si zaobstarať balíček za 269 dolárov.

Aby sa na nič nezabudlo

No, balíček je celkom slabé slovo. Na Twitteri totiž začala kolovať fotografia opravárskej sady, ktorú bude Apple prenajímať za cenu 49 dolárov týždenne, píše český web Letem světem Applem. Na prvý pohľad to vyzerá ako fotka kufrov pred odchodom z domu na letisko. V skutočnosti však obsahujú všetko potrebné na pohodlnú opravu pokazeného smartfónu iPhone.

Opravárska sada od Apple sa môže zdať extravagantná, no na druhú stranu je táto fotografia jasným dôkazom toho, že si gigant dáva na spokojnosti zákazníka naozaj záležať. Keď kvôli oprave smartfónu obdržíte dva takéto kufre, je jasné, že sa na nič dôležité nezabudlo.

TIP REDAKCIE
Elektromobil lacnejší ako spaľovák? Táto automobilka to chce dokázať do 6 rokov!

Zatiaľ nie je isté, či sa niekedy program rozšíri aj mimo územia Spojených štátov amerických. Nepochybne by však niečo také ocenili aj “naši” kutilovia.