Apple neurobí nič navyše: Touch ID v displeji iPhone 14 nebude, plynulé displeje si ponechajú len drahšie modely

Mnohí dúfali, že Apple v tomto roku prinesie plynulosť aj do základných modelov, no príspevok informátora naznačuje opak, a teda že opäť pôjde o exkluzivitu pre drahšie varianty.

Tak sa zdá, že nový dizajn výrezu bude pri iPhone 14 jednou z mála na prvý pohľad citeľných zmien. Podľa najnovšieho príspevku od informátora Dylan na Twitteri totiž Apple do svojich nadchádzajúcich vlajkových smartfónov nezabuduje ani snímač odtlačkov prstov, ani plynulé displeje, aspoň čo sa týka lacnejších modelov.

Odkedy Apple uviedol na trh iPhone X s novým dizajnom, ktorý vo väčšine pretrváva doposiaľ, užívatelia na odomykanie smartfónu používajú Face ID, teda snímanie tváre, alebo PIN. Fyzické Touch ID úplne vymizlo a do dnešného dňa pretváva len prostredníctvom lacnejších modelov v podobe iPhone SE. Podobne by tomu malo byť aj pri tohtoročnej generácii.

Apple však svoju technológiu snímania tváre každým rokom vylepšoval, a teda je vo väčšine prípadov spoľahlivá. Stále sa však nájde nemalá skupina, ktorej Touch ID chýba a chce ho späť. Žiaľ, tento rok sa ich túžba zrejme nenaplní.

Za plynulosť sa platí

Scenár podobného charakteru sa má odohrať aj pri technológii ProMotion, čiže vysokej obnovovacej frekvencii, ktorá si to si to v septembri minulého roka namierila do iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Mnohí dúfali, že Apple v tomto roku prinesie plynulosť aj do základných modelov, no príspevok informátora naznačuje opak, a teda že opäť pôjde o exkluzivitu pre drahšie varianty.

TIP REDAKCIE
Z Rusov môžu byť jaskynní ľudia: Nemajú technológie, neuveríte, čo montujú do tankov

Dylan tvrdí, že tieto informácie získal od blízkych analytikov a kolegov informátorov. Napriek tomu však nemožno s istotou povedať, že sú pravdivé. Preto vám ich odporúčame, aspoň nateraz, brať s rezervou.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať