Lacnejšie modely iPhone 14 si vraj ponechajú aktuálny procesor, slabšia bude aj RAM

Lacnejšími voľbami, ktoré budú osekané o výkonnejší čipset a plynulé displeje (okrem iného), budú modely iPhone 14 a iPhone 14 Max.

Apple plánuje pri svojich nadchádzajúcich smartfónoch, respektíve sérii iPhone 14, uplatniť pomerne kurióznu stratégiu. Hoci opäť chystá predstavenie štyroch modelov, rozdiely, ktoré majú panovať medzi nižšou a vyššou dvojicou, budú najväčšie za posledné roky. O niektorých z nich sme vás už informovali, dnes pribúdajú ďalšie.

Najväčšieho rozdielu si všimneme hneď pri prvom pohľade na prednú stranu. Zatiaľ čo vyššia dvojica, čiže iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, stratí veľký výrez a osvojí si malú pilulku, nižšia dvojica, v ktorej iPhone 14 mini nahradí iPhone 14 Max, si výrez ponechá.

V rámci prednej strany nájdeme ešte jeden rozdiel, a to pri plynulosti displeja. Očakáva sa, že iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max si osvoja panely s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Zvyšná dvojica si opäť bude musieť vystačiť s tradičnými 60 Hz.

Neaktuálny čip a pomalšia RAM

Rozdiely sa prenášajú aj do interiéru, dokonca aj do tých najpodstatnejších častí. Známy analytik Ming-Či Kuo predpokladá, že len dva vyššie modely dostanú nový čipset v podobe A16 Bionic. Zvyšok poženie rovnaký čipset ako aktuálne zariadenia z radu iPhone 13, čiže A15 Bionic.

TIP REDAKCIE
86 % za 10 minút? Izraelská firma ukázala nový typ batérie pre elektromobily!

Čo sa týka operačnej pamäte, všetky modely iPhone 14 by mali dostať RAM o kapacite 6 GB. Aj tu však nájdeme mierny rozdiel. Drahšia dvojka totiž dostane operačnú pamäť typu LPDDR5 namiesto LPDDR4X, ktorá bude osadená do nižšieho dua.

Zdá sa, že tento rok bude Apple aj takouto formou nepriamo tlačiť na zákazníkov, aby si zakúpili vyššie, a teda drahšie modely. Lacnejšími voľbami, ktoré budú osekané o výkonnejší čipset a plynulé displeje (okrem iného), budú modely iPhone 14 a iPhone 14 Max. Apple mal aspoň na nejaký čas skončiť s variantom mini, údajne kvôli slabým predajom.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať