iphone 14 pro

Pozrite sa, ako budú vyzerať displeje modelov iPhone 14

Dva z celkovo štyroch modelov prídu o veľký výrez. Nahradí ho oveľa menej rušivá pilulka.

Na internet zavítal ďalší presvedčivý únik ohľadom nadchádzajúceho radu smartfónov od Apple. Už dlhšie sa špekuluje o tom, že minimálne dva modely z radu iPhone 14 prídu o veľký výrez a namiesto neho presedlajú na citeľne menší pilulkový dizajn. Pravdivosť tejto predikcie po novom podporuje aj fotografia, ktorá sa pôvodne objavila na čínskej sociálnej sieti Weibo a neskôr bola prezdieľaná na Twitteri.

Fotografia, ktorú nájdete pod týmto odsekom, vyobrazuje displeje všetkých štyroch pripravovaných modelov iPhone 14. Všimnúť si môžeme hneď niekoľkých zaujímavostí.

Menší výrez nebude pre všetkých

Najväčšiu pozornosť strhla už spomenutá absencia veľkého výrezu na iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Tieto varianty by sa taktiež mali dočkať o niečo tenších rámikov v porovnaní s terajšou generáciou a taktiež zmeny v rámci pomeru strán – 19,5 : 9 a 20 : 9.

TIP REDAKCIE
POZOR: Slovenská pošta varuje všetkých. Ak vám príde toto, môžete prísť o peniaze!

Do očí bije aj absencia kompaktnej verzie s prívlastkom “mini”. Apple mal totiž kvôli slabým predajom od tohto modelu definitívne upustiť. Jeho miesto zaujme model iPhone 14 Max, ktorý bude rovnako veľký ako iPhone 14 Pro Max. Ponechá si však veľký výrez a zrejme dostane aj o niečo slabšie vnútorné komponenty.

8K video je na ceste

Výkonnejšie varianty (iPhone 14 Pro a Pro Max) zrejme dostanú aj nový hlavný snímač obrazu s rozlíšením 48 Mpx, čo konečne umožní natáčanie 8K videí. Nebude však fotiť v plnom rozlíšení, údajne sa bude opierať o známu technológiu spájania pixelov, tzv. pixel-binning.

Žiaľ, tí, ktorí dúfali v návrat Touch ID, ostanú sklamaní. Nadchádzajúca generácia smartfónov od Apple sa bude v rámci biometriky opäť opierať o snímanie tváre, respektíve Face ID.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať