iphone 14 pro

iPhone 14 Pro sa možno zbaví výrezu v displeji, ukazuje technická schéma

Bodaj by.

Nové smartfóny iPhone 14 by mala spoločnosť Apple predstaviť v tradičnom jesennom termíne, niekedy v septembri alebo októbri. Uvidieť by sme mohli celkovo štyri smartfóny. Okrem klasickej štrnástky aj verziu Pro, Pro Max a model Mini, hoci ten to môže mať nahnuté, keďže sa súčasné generácie nepredávali tak dobre, ako sa očakávalo.

Server 91mobiles.com sa dostal k technickým nákresom očakávaného smartfónu iPhone 14 Pro, ktoré prezrádzajú jednu výraznú zmenu. Pokiaľ sa ich pravosť neskôr potvrdí, Apple vypoklonkuje zo svojich smartfónov výrez v obrazovke.

Nie zo všetkých. Týkať sa to má verzie Pro a Pro Max. Základný iPhone si vykrojený displej ešte ponechá. Všetky potrebné snímače rozpoznávania Face ID a prednú kameru inžinieri umiestnia do dvoch podstate menších otvorov, z ktorých bude jeden podlhovastý.

iphone 14 Pro
Zdroj: 91mobiles.com

Okraje okolo obrazovky budú symetrické, vďaka čomu by mal iPhone 14 Pro a Pro Max lahodiť každému oku. Horný okraj obsadí mriežka hlasového reproduktora. Tlačidlo napájania si nájde miesto na pravej strane, ovládače hlasitosti a slot na SIM kartu zase na strane ľavej.

TIP REDAKCIE
Legendárny Black Mirror sa vracia! Netflix vraj chystá 6. sériu obľúbeného seriálu

Vzhľad zadnej strany pravdepodobne nič nové neprinesie. Dominovať mu bude rozmerný foto modul s trojicou fotoaparátov, LIDAR snímačom, mikrofónom a LED bleskom. Má ísť o úplne identické riešenie prevzaté z modelu iPhone 13 Pro.

iphone 14 pro
Zdroj: 91mobiles.com

Očakávať tiež môžeme rovnaké displeje. iPhone 14 Pro tak zostane verný 6,1-palcovej ProMotion OLED obrazovke so 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Vyššiu úroveň výkonu by mal zabezpečiť čipset A16 Bionic. Ten má však poháňať iba iPhone 14 Pro a Pro Max.

Dostupnejšie verzie si vraj vystačia s aktuálnym čipsetom, Apple A15 Bionic. Možno ho ale Apple premenuje na A15X. Niečo podobné spravil pri tablete iPad Air 2020, kedy jeho procesor premenoval na A12Z. V podstate išlo o čipset A12X, no s jedným grafickým jadrom navyše.

Lepšie vybavené verzie by si tiež mohli osvojiť nový hlavný fotoaparát so 48 Mpx rozlíšením. Príbeh menom iPhone 14 sa stále rozvíja, do jesenného finálne má ešte ďaleko. Uvidíme, čo prinesú ďalšie zistenia zdrojov s dosahom na technologický priemysel.