TOP 10: Toto sú najvýkonnejšie smartfóny sveta podľa AnTuTu!

9 z 10 priečok obsadili zariadenia poháňané čipsetom Snapdragon 8 Gen 1 od spoločnosti Qualcomm.

Na výkone si pri svojich špičkových smartfónoch dáva záležať azda každý výrobca. A hoci sa to ľahko hovorí, vyrobiť akékoľvek vysoko výkonné mobilné zariadenie dá poriadne zabrať. Je to veľmi náročný proces plný intenzívnej snahy osadiť doň tie najlepšie komponenty a taktiež precíznej optimalizácie systému. Víťaz však vždy môže byť len jeden.

Jedným z najčastejších spôsobov, akými možno odmerať výkon smartfónu, je prostredníctvom benchmarkových platforiem. Veľmi obľúbenou možnosťou v tomto ohľade je platforma AnTuTu, ktorá po novom zverejnila zoznam 10 najvýkonnejších smartfónov ku aprílu 2022.

Aby sme boli konkrétnejší, zverejnila tri rebríčky, a to 10 najvýkonnejších vlajkových lodí, 10 najvýkonnejších “skoro” vlajkových lodí a 10 najvýkonnejších smartfónov strednej triedy. Upozornil na ne server Gizmochina.

Najvýkonnejší smartfón pochádza z Číny

Poďme sa rovno vrhnúť na to najlepšie z najlepšieho. Ako môžete vidieť, v rámci vlajkových lodí obsadili 9 z 10 priečok zariadenia poháňané čipsetom Snapdragon 8 Gen 1 od spoločnosti Qualcomm. Tú zvyšnú si uchmatol Dimensity 9000 od MediaTek.

Podľa AnTuTu je aktuálne najvýkonnejším smartfónom Black Shark 5 Pro. Ide o herné zariadenie, ktoré spadá pod záštitu spoločnosti Xiaomi. V benchmarku dosiahol 1 062 747 bodov, čím si zaistil prvé miesto. Tesne za ním sa umiestnil Red Magic 7 Pro, pričom bronzovú medailu si vyslúžil Lenovo Legion Y90.

TIP REDAKCIE
Sezóna kolobežiek naplno začala: Po zrážke auta a kolobežky zomrel 57-ročný Slovák
Zdroj: AnTuTu

Dáva to zmysel

Keď si to tak vezmeme, prvé tri priečky rebríčku obsadili herné smartfóny, čo je celkom logické. Tento typ zariadení sa väčšinou sústreďuje na čistý výkon, nakoľko práve ten je pre cieľovú skupinu zákazníkov, respektíve hráčov, najdôležitejší.

Na zoznam sa ďalej dopracovali modely Vivo X80, iQOO 9, iQOO 9 Pro, Vivo X Note, iQOO Neo6, Xiaomi 12 Pro či Realme GT2 Pro.

Čo sa týka “skoro” vlajkových lodí, v tejto skupine prvú priečku obhájil Redmi K50, druhú Realme GT Neo 3 a tretiu iQOO Neo5.

Zdroj: AnTuTu

A stredná trieda? Tu sa najviac činil iQOO Z5. Zvyšné pozície na stupni víťazov obsadili modely Xiaomi CIVI 1S a Honor 60 Pro.

Zdroj: AnTuTu