HBO Max prichádza na Slovensko: Štartovať má už v polovici februára 2022

HBO Max príde skôr než sme čakali.

Vyzerá to tak, že streamovacia služba HBO Max, ktorá na Slovensku úplne nahradí HBO Go, príde skôr ako sme čakali. Predpokladaný štart má byť naplánovaný na druhú polovicu februára 2022. Vyplýva to zistení serveru Živé.sk, ktorému to mali potvrdiť dva na seba nezávislé zdroje.

Služba HBO Max pritom mala pôvodne na území Slovenska odštartovať ešte tento rok, nakoniec jej spustenie spoločnosť odložila na budúci rok. Teraz už vieme, že čakať dlho nebudeme.

HBO Go
HBO Go ako ho poznáme na Slovensku skončí.

K presnejšiemu dátumu spustenia malo HBO informovať operátorov, ktorí momentálne predávajú odchádzajúci formát HBO Go.

HBO Max so sebou prinesie mnohé vylepšenia. Milovníci kvalitných filmov či seriálov sa môžu napríklad tešiť na 4K kvalitu, priestorový zvuk či lepšiu podporu zariadení. Spoločnosť už má usilovne pracovať na tom, aby boli aplikácie, používateľské rozhranie či samotné tituly lokalizované do slovenčiny a češtiny.

TIP REDAKCIE
Rusko vyšetruje Netflix, nepáčia sa mu filmy s LGBT tematikou
HBO Go nahradí modernejšia platforma HBO Max.

HBO Max sa kryje pred prichádzajúcim rivalom

Potešiť má aj cena, ktorá sa má pohybovať na rovnakej alebo veľmi podobnej úrovni ako HBO Go, spresňuje Živé. Okrem toho, predplatné HBO Max sa má aj naďalej predávať cez operátorov, no zároveň aj priamo cez web HBO Max. K dispozícii má byť klasický mesačný balíček, ako aj ročný balíček so zľavou. Predplatitelia HBO Go majú byť automaticky premigrovaní z jednej služby do druhej bez toho, aby museli čokoľvek spraviť.

Na Slovensko chystá vstup aj služba Disney+.

HBO sa podľa všetkého čo najrýchlejšie snaží dostať na ďalšie trhy, v ktorých zatiaľ nepôsobí konkurenčný Disney+. Nepočítajúc Netflix je to práve Disney+, ktorý môže HBO Max spôsobiť najviac škody v podobe používateľov, ktorí si z dvoch noviniek zvolia práve službu od Disney.

To, kedy Disney+ príde na Slovensko stále nie je jasné. Bude to však v roku 2022.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať