Disney+ má už 116 miliónov predplatiteľov. Na Slovensko tento rok nepríde

Generálny riaditeľ Disney, Bob Chapek, v tlačovej správe uvádza, že dokopy si streamovacie platformy spoločnosti (Disney+, ESPN+, Hulu) predpláca až 174 miliónov ľudí.

Obľúbená streamovacia platforma Disney+ sa aj v posledných mesiacoch tešila ohromnej popularite. Prekonala dokonca aj očakávania analytikov, ktorí pre tretí kvartál aktuálneho fiškálneho roku predpovedali 114,5 milióna predplatiteľov. V skutočnosti si však Disney+ platí až 116 miliónov užívateľov, informuje TechCrunch.

Očakávania tak prekonala aj v rámci príjmov, ktorých predpokladaná výška mala dosahovať 16,67 miliardy dolárov. V skutočnosti príjmy dosiahli čiastky vyše 17 miliárd dolárov. Príjmy v prepočte na akciu dosiahli rovných 80 centov, pričom analytici predpovedali len 55 centov.

Disney+ má jasný cieľ: 260 miliónov predplatiteľov do roku 2024

Streamovanie obsahu je práve jedným z tých odvetví, ktoré počas pandémie skôr prosperovalo ako strácalo. Ľudia boli aj sú zavretí doma, a tak si krátia čas pozeraním svojich obľúbených filmov a seriálov. Najväčším hráčom na trhu je aktuálne Netflix, no aj Disney+ si zaslúži veľkú pochvalu. Len po 16 mesiacoch od spustenia si službu predplácalo až 100 miliónov užívateľov. V tom čase predstavitelia spoločnosti prehlásili, že služba je na dobrej ceste k dosiahnutiu svojho cieľa, ktorým je nadobudnúť 260 miliónov predplatiteľov do roku 2024.

Nedá sa však povedať, že by služba prosperovali počas úplne celej doby pandémie. Napríklad počas druhého kvartálu, kedy sa ekonomika začala ako-tak uvoľňovať a ľudia už neboli nútení presedieť celé dni doma, čísla Disney+ nestúpali takým tempom, ako sa očakávalo. Predpokladalo sa dosiahnutie 109,3 milióna predplatiteľov, no v skutočnosti sa službe podarilo dosiahnuť “len” 103,6 milióna predplatiteľov.

Samozrejme, toto neplatí len pre Disney+. Zmeny pocítil aj Netflix. Zaujímavosťou však je, že práve Netflix počas zverejňovania finančných výsledkov za druhý kvartál naznačil, že počet predplatiteľov Disney+ v blízkom období porastie. A naozaj sa tak aj stalo.

Generálny riaditeľ Disney, Bob Chapek, v tlačovej správe uvádza, že dokopy si streamovacie platformy spoločnosti (Disney+, ESPN+, Hulu) predpláca až 174 miliónov ľudí. V rámci modelu B2C (firma ku konečnému spotrebiteľovi) mali príjmy spoločnosti porásť o 57 %, čiže na 4,3 miliardy dolárov, pričom prevádzková strata klesla z 0,6 miliardy na 0,3 miliardy dolárov.

Disney+ na Slovensku a v Českej republike: Kedy sa konečne dočkáme?

Kedy služba dorazí na Slovensko? Odpoveď vás zrejme nepoteší. Disney v stanovisku pre portál Živé.sk uviedlo, že služba Disney+ bude na Slovensku a v Českej republike spustená v lete 2022. Podľa pôvodných plánov mala doraziť ešte tento rok.